Токсоплазмоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Токсоплазмоз – паразитарне захворювання людини і тварин, спровоковане найпростішим мікроорганізмом – токсоплазмою Гонді (Toxoplasma gondii).

Токсоплазмоз – це одне з найбільш широкомасштабних захворювань у світі. В Африці і Південній Америці інфіковано близько 90% населення, у Росії, за останніми даними, - до 30% жителів.

Токсоплазмоз – причини

Основними переносниками захворювання є тварини, найчастіше кішки. Ооцити (яйця), що виділяються разом з випорожненнями, у результаті потрапляють на їх шерсть, а це прямий шлях до зараження людини. Люди, погладивши домашнього улюбленця і не помивши руки, легко можуть занести паразита в свій організм через травний тракт.

Продукти, одержувані від заражених тварин (м'ясо, яйця, молоко) і не пройшли достатньої термічної обробки, також небезпечні. Вживання таких продуктів у їжу неминуче призводить до потрапляння токсоплазми в людський організм. Токсоплазмоз також може передаватися комахами, через пошкоджену шкіру, внутрішньоутробно (від матері до плоду).

Хочеться відзначити, що для вагітних жінок зараження загрожує серйозними наслідками для майбутнього дитини. Тому настійно не рекомендуємо у цей відповідальний період контактувати з кішками.

Токсоплазмоз – симптоми

У людини токсоплазмоз протікає в трьох формах: гостру, латентну та хронічну. Найчастіше зустрічається латентна і хронічна форма, гострий ж з яскраво вираженою симптоматикою спостерігається дуже рідко. Зазвичай вона властива людям з пригніченим імунітетом.

Зниження захисних функцій організму можуть сприяти різні аутоімунні захворювання і процедури, такі як ВІЛ-інфекція, онкологія, хіміотерапія, пересадка органів і ін.

Латентна (безсимптомна) форма може перейти в будь-який момент у гостру стадію хвороби. У такому разі здоровий імунітет сам знищує паразита і забезпечує організм довічної стійкістю до токсоплазмозу.

Виявити захворювання дуже непросто навіть в гострій стадії, так як симптоми можуть маскуватися під інші хвороби. Чому так відбувається? Тому що токсоплазмоз, потрапляючи в кров, розноситься з кров'ю по всіх органах, і кожен з них може дати збій. Серце, печінка, очі, мозок можуть постраждати від впливу інфекції. А іноді хвороба обмежується слабкою симптоматикою: незначне збільшення лімфовузлів, слабка висип, головний біль, інфекція очей.

Виявити токсоплазмоз, орієнтуючись на клініку, практично неможливо. Розпізнати хворобу можна лише за допомогою спеціальних аналізів.

Токсоплазмоз – діагностика

Основні методи діагностики: реакція зв'язування комплементу, реакція непрямої імунофлюоресценції, ІФА – імуноферментний аналіз.

Самим надійним методом є ІФА. Його принцип заснований на виділенні специфічних антитіл до токсоплазми.

Після потрапляння всередину мікроорганізму людини, імунітет починає виробляти імуноглобуліни, назвали їх у медицині – IgM (ранні антитіла). Саме вони і борються з інфекцією. Через деякий час IgM зникають і з'являються антитіла IgG, які забезпечують довічну стійкість до токсоплазмозу.

Нескладно здогадатися, якщо виявлені IgM, то зараження сталося зовсім недавно, наявність IgG свідчить про те, що інфікування відбулося дуже давно, і токсоплазмоз вам більше не страшний.

Токсоплазмоз – лікування і профілактика

Дане захворювання не завжди вимагає лікування - вивести збудника з організму практично неможливо, так як токсоплазми з часом формують цисти, стійкі до всіх лікарських препаратів. Антитіла і цисти залишаються в організмі назавжди.

Лікування призначають людям з яскраво вираженими ознаками при низької імунної віддачі. Застосовують хіміотерапевтичні і антибіотичні медикаменти. Лікування, як правило, займає тривалий час. При необхідності призначають комбіновані процедури.

В хронічній формі токсоплазмоз лікується складніше. На жаль, хіміопрепарати при хронічному перебігу не дають позитивного результату, тому всі зусилля в даному випадку спрямовуються на зміцнення імунітету, щоб допомогти організму самостійно тримати інфекцію під контролем.

Профілактика токсоплазмозу включає в себе:
1) застосування в їжу тільки термічно оброблених тваринних продуктів;
2) ретельне миття овочів, фруктів і зелені, особливо з грядки, землі;
3) дотримання гігієнічних норм (миття рук з милом після прогулянки, перед їжею, а також після контакту з кішкою).

Дотримання перерахованих вище правил значно скорочує ризик зараження токсоплазмозом.

Ревматизм - причини, симптоми, діагностика, лікування

Ревматизм - системне запальне захворювання з переважною локалізацією патологічного процесу в оболонках серця. Розвивається ревматизм у предрасоположенных до нього осіб, найчастіше в ранньому віці, зачіпаючи дітей від 7 до 15 років. Особливістю є те, що саме перебіг хвороби досить повільне і практично завжди непомітне для пацієнта.

Сучасна медична література трактує ревматизм як "гостру ревматичну лихоманку". Але в повсякденному житті люди часто розуміють під цим терміном які-небудь захворювання опорно-рухового апарату, але це не відображає саму суть хвороби. В даний час хворіють на ревматизм близько 4% всього населення світу, переважно це діти, на них припадає приблизно 70 % від загального числа.

Ревматизм - причини.

У зоні підвищеного ризику захворювання на ревматизм крім дітей у юному віці перебувають і жінки, або ті у кого є проблеми з сполучною тканиною внутрішніх органів.

Фактори, які можуть привести до розвитку ревматизму:
-генетична схильність(якщо ваші родичі хворі ревматизмом, то значить у вас точно є до нього схильність на генетичному рівні)
-скарлатина (заразитися їй можливе повітряно-крапельним шляхом, а також через предмети побуту)
-знаходження вогнищ інфекції у носоглотці (це є при таких хворобах як ангіна, хронічний тонзиліт, а також хронічний фарингіт)
-інфікування b-гемолітичним стрептококом групи А(стрептококи групи відмінні від інших високою стійкістю до хімічних і фізичних впливів ззовні)

Ревматизм - симптоми.

Початкові симптоми ревматизму почнуть виявлятися через декілька тижнів після лікування ангіни або фарингіту. Але у деякі ризикують захворіти через 1-2 дні після переохолодження.

Можливо у вас ревматизм, якщо:
-прискорений пульс
-температура тіла наближена до 40 градусів за Цельсієм (але в особливих випадках вона може не перевищувати та 37)
-підвищене потовиділення
-занепад сил
-опухли суглоби (спочатку починають хворіти найбільші і більше використовуються).

Ревматизм - діагностика.

Специфічних методів діагностики ревматизму на даний момент не існує.
Лабораторні дослідження можуть виявити рівень антитіл в організмі. Високі титри в антистрептолизированном тесті говорять про захворювання ревматизму. Але на ранніх стадіях хвороби рівень може знаходиться в межах допустимої норми. У такій ситуації слід провести тести інших стрептококових антитіл.

Іншим способом виявлення ревматизму є виділення стрептококів групи А. Беруться посіви з дихальних шляхів пацієнта. Це використовується, якщо необхідно підтвердити перенесену в недавній час стрептокококовую інфекцію.

Ревматизм - лікування і профілактика.

Важливим місцем у боротьбі з ревматизмом є його профілактика. Після кожного випадку захворювання на ангіну потрібно місячне спостереження лікаря після хвороби. З раннього віку варто загартовувати свій організм.

В період атаки ревматизму хворий повинен дотримувати постільний режим, тривалість його встановлює лікар.

На хворі суглоби можна класти болезаспокійливі мазі, компреси або використовують ультрафіолетове випромінювання. Раціон хворих на ревматизм повинен бути більш багатий білками, а вуглеводи слід радикально обмежити.

Лікуватися Медикаментозно можна вживаючи: саліциловий натрій, амідопірин, ацетилсаліцилова кислота (аспірин) у дозах, що встановлюються лікарем, бутадіон, кортизон та АКТГ (адренокортикотропный гормон).

Також оздоровлююче діє на організм в межпріступние періоди відпочинок на берегах теплих морів.

Себорея - причини, симптоми, діагностика, лікування

Себорея - вид шкірного захворювання, під час якого відбуваються збої в нормальній роботі сальних залоз, трапляються вони з-за функціональних нейрогенних порушень, які призводять до появи себорейного дерматиту, прищів екземи і т. д.

Як показує статистика, себореєю найчастіше хворіють молоді люди віком від 12 до 24 років. Певні порушення функцій ендокринної та нервової систем, які відбуваються в період статевого дозрівання організму, призводять до неправильної роботи сальних залоз, тим самим створюючи сприятливі умови для розвитку інфекції.

Себорея - причини

Точні причини цієї хвороби в даний час до кінця не вивчені. Тому можна говорити про чинники, що впливають на розвиток себореї:

- Схильність на генному рівні (спостерігається як сімейна особливість або ознаку, підвищене саловиділення і сильно виражене розвиток сальних залоз)
-різні захворювання шлунково-кишкового тракту, розлади ендокринної системи, психічні захворювання.
-гормональні зміни, виражені зміною нормального співвідношення андрогенів і естрогенів(чоловічих і жіночих статевих гормонів відповідно).
-нервові розлади, що порушують розвиток центральної нервової системи. Психогенні стреси активно сприяють посиленому вироблення шкірного сала.
-незбалансоване і безсистемное харчування, нестача вітамінів групи А і В, а також мікроелементів.

Себорея - симптоми

Так як виникнення себоре пов'язано з активізацією вироблення шкірного жиру, то основні осередки знаходяться в місцях великого скупчення сальних залоз організму людини. Явні ознаки захворювання:

- рясна лупа
- потовщення рогового шару епідермісу (зовнішнього шару шкіри)
-сильне випадання волосся, з можливістю вогнищевого облисіння
-шкірний свербіж
-жинрый блиск і лущення шкірного покриву.

Себорея - діагностика

Для діагностування себореї використовуються дві орієнтовані проби, що доводять наявність у пацієнта підвищеного потовиділення і сально-роговий пробки, що утворилася в результаті закупоркою сальних залоз. Якщо протерти шкіру людини хворого себореєю фільтрованої папером, то на місці контакту аркуша паперу і жирної шкіри з'являється "масляна пляма".

При стисканні пальцями рук ділянки шкіри, зараженого себореєю, з гирла сальних залоз виділяються білуваті нитки, так звані вугри. Секреція шкірного сала оцінюється на різних ділянках шкіри спеціальним приладом - себометром. Діагностика себореї передбачає проведення біохімічного аналізу крові.

При певній необхідності можливе застосування ультразвукового дослідження органів черевної порожнини, а також щитовидної залози.

Себорея - лікування і профілактика

Саме лікування себореї тісно пов'язане з лікуванням всіх патологічних порушень організму. Необхідно ретельно провести обстеження нервової системи, внутрішніх органів, а також відрегулювати гормональний фон. При себореї фахівці радять вживати в їжу кисло-молочні продукти, овочі, фрукти а також їжу, багату клітковиною і вітамінами. Слід уникати гострої, жирної, консервованої їжі. Обмежити вживання кухонної солі, борошняний і солодкої їжі.

Радяться прогулянки на свіжому чистому повітрі, прийняття мінеральних ванн, заняття спортом і фізкультурою. Крім цього необхідний міцний і здоровий сон, без порушення режиму. Якщо ж під час хвороби у пацієнта спостерігається деякі нервозы, повішена дратівливість, то лікарем призначаються заспокійливі препарати.

Заходи з профілактики такої хвороби як себорея в даний час ще не розроблені.

Яндекс.Метрика