Тренування в басейні настільки ж ефективні, як і в спортзалі

Всі люди різні, цей факт не піддається сумнівам. І для багатьох їзда на велосипеді, біг або швидка ходьба – не дуже зручний спосіб тримати себе у формі. Деяким заважає біль у суглобах, інші пережили травму, треті просто знаходять таке занадто стомлюючим і здуваються, як повітряна кулька, через кілька хвилин активних дій.

Що ж робити в такій ситуації? Адже фізичні заняття – один з важливих пунктів у багатьох дієтах. Відповідь проста! Досить просто додати води...

У Канадському Національному Конгресі з проблем, присвяченим серцево-судинних захворювань, встановили, що заняття на водному велотренажері еквівалентні занять на типовому «земній» тренажері і приносять один і той же результат.

«З точки зору високого аеробного фітнесу, заняття на землі і в воді мають одні і ті ж переваги», - повідомляє доктор Мартін Джуно, керівник факультету превентивної медицини з «Montreal Heart Institute».

За його словами, багато людей зовсім даремно недооцінюють вправи у воді. Вони простіше і веселіше, нехай і з-за повільності, викликаної опором води, може здаватися, що ви не працюєте з повною віддачею.

У проведеному експерименті добровольці, занурені у воду, поступово збільшували інтенсивність заняття до максимуму своїх можливостей. Завдяки цьому було обчислено, що максимальне споживання кисню – сигнал того, що проведена тренування здобула успіх – було точно таким же, як якщо б люди займалися на землі.

«Для кожного руху ви перекачиваете більше крові по організму, але ваше серце б'ється повільніше, адже рівномірний тиск води на ноги і нижню частину тіла покращує потік крові. Ці цікаві дані раніше були нікому невідомі.»

Колега доктора Джуно, доктор Метью Гайд, інструктор з фізичним вправам з того ж інституту, додає: «Таким чином, з кардіореспіраторної точки зору вправи у воді можуть бути навіть більш корисними. Плюс, вони доступні людям практично всіх віків.

Водні вправи так само більш ефективні тим, що в них травму набагато більш проблематичним, ніж на землі. Звичайно, далеко не всі вміють плавати або не мають басейну близько до будинку, але такий спосіб «зарядки» можна взяти на озброєння під час відпочинку на морі або в готелі, де такий басейн є. Адже якщо рух допомагає тримати фігуру у формі, то найкраще рухатися у воді.

Ознаки старіння можуть провіщати проблеми з серцем

Облисіння, складки на мочках вух і жирові відкладення на повіках – згідно з новим дослідженням, саме ці зміни нашої зовнішності є не тільки одними з перших ознак початку процесу старіння, але ще і вельми вірними провісниками можливих проблем зі здоров'ям, ризик яких особливо великий для людини.

Такі висновки були зроблені на науковій конференції в США данськими дослідниками з Університету Копенгагена, де довгі роки велася робота по виявленню залежності зовнішності людей від тих недуг, яким в більшій мірі схильний їх організм. Зокрема, основний акцент був поставлений на вивчення факторів, що передвіщала ризик серцево-судинних захворювань, а також серцевих нападів.

Участь у дослідженні брали співробітники копенгагенської лабораторії, загальна чисельність яких склала 10885 чоловік у віці від 40 років. Приблизно половиною з них були жінки. Так, кожен учасник проходив спеціальне обстеження відразу на кілька ознак старіння – типи облысений і залисин, форми складок і потовщень на мочках вух, кількість сивого волосся, а також жовті жирові відкладення навколо очей. Протягом наступних 35 років з моменту обстеження, у 3491 учасника експерименту розвинулася серцева хвороба різної тяжкості, а у 1708 осіб траплялися серцеві напади.

Коли всі ці результати були проаналізовані вченими, з'ясувалося, що у людей, які володіли всіма перерахованими вище ознаками старіння одночасно, ризик виникнення інфаркту міокарда виявився вищим на 57%, а серцево-судинних захворювань на 39%, порівняно з тими, у кого були виявлені лише 1-2 таких ознаки. При всьому цьому, кожен раз, коли у людини з'являється новий фактор старіння, загроза виникнення у нього проблем подібного роду значно збільшувалася.

За словами керівниці дослідження і професора біохімії Анни Хансен, найточнішим провісником недуг серця стали жовті жирові відкладення в області повік, проте інші ознаки також несуть в собі важливу інформацію про фізіологічний стан людини. Як розповіли представники Університету Копенгагена, наступна їхня наукова робота в даній сфері почнеться вже найближчим часом і буде спрямована на з'ясування того, як саме зовнішні риси людини пов'язані з протікають в його тілі біологічними механізмами.

Стовбурові клітини можуть відновити фертильність чоловіків

Вчені повідомляють, що є можливість відновити вироблення сперматозоїдів у хлопчиків, які залишилися безплідними після лікування дитячих онкологічних захворювань.

До численних побічних ефектів хіміотерапії і променевої терапії відноситься і те, що крім злоякісних клітин уражаються також клітини, з яких формуються сперматозоїди. Проте в новому дослідженні на мавпах американські вчені з Університету Піттсбурга та дослідницького інституту Magee-Womens до лікування раку витягли стовбурні клітини, що формують сперму, і після лікування повернули ці клітини на колишнє місце.

Дев'ять з дванадцяти дорослих мавп і три з п'яти препубертатного віку (не досягли статевої зрілості) пізніше знову були здатні виробляти здорові сперматозоїди, тобто їх сперма була здатна запліднити жіночу яйцеклітину. У той час як для чоловіків хворих на рак існує можливість заморожування сперми до початку лікування, то цей варіант не прийнятний для пацієнтів, які ще не досягли статевого дозрівання.

Ця робота є дуже корисним кроком вперед і ясно показує, що наука трансплантації сперматогониальных стовбурових клітин в один прекрасний день може почати працювати для людей, вважають автори дослідження. І, хоча самих авторів трохи бентежить відносно низька ефективність їх методу на сьогоднішній день, все-таки з точки зору людини, чия сперма не може бути відкладене про запас, навіть така можливість вельми обнадіює і робить цей підхід гідним уваги.

Вчені впритул наблизилися до лікування розсіяного склерозу

Американські дослідники повідомили на цьому тижні, що знайшли спосіб змінити життя мільйонів людей із захворюванням, яке вважається невиліковним. Досить блокувати один фермент в мозку, щоб виправити ушкодження, заподіяне розсіяним склерозом, а також іншими захворюваннями мозку.

При розсіяному склерозі захисна оболонка навколо нервових волокон (мієлін), пошкоджується або навіть знищується, що порушує здатність нервових клітин спілкуватися один з одним. Цей процес, званий демієлінізації, викликає ряд сенсорних, рухових і когнітивних проблем, типових для хвороби.

Керівник нового дослідження Ларрі Шерман, професор з університету орегона здоров'я і науки, і його колеги припустили, що з'єднання гіалуронової кислоти, на які вона розпадається в присутності ферменту гіалуронідази, перешкоджають відновленню мієліну.

Вони виявили дуже високий рівень цього ферменту в осередках ураження у людей, які страждають на розсіяний склероз, і в нервовій системі мишей із захворюванням, схожим на розсіяний склероз.

Коли вони блокували активність ферменту у хворих мишей, мієлін-формує клітинна диференціювання була відновлена.

Але, мабуть, найбільш значущим результатом роботи вчених стало те, що препарат, який дослідники використовували для відновлення мієліну, також поліпшив функції нервових клітин.

Тепер справа за розробкою препарату для придушення активності гіалуронідази, так як препарат, який вчені застосували в дослідженні, не підходить для людей з-за серйозних побічних ефектів.

Соя допоможе під час менопаузи

Ніхто не сперечається, що тофу і соєве молоко, а так само інші види сої – здорова їжа, яку рекомендують вживати під час дієт. Більш того, нещодавні дослідження показали, що для жінок, що увійшли в період менопаузи, вона дуже корисна, адже через неї зменшуються «припливи» і практично зникає підвищена пітливість ночами.

Патофізіологія вегетативно-судинних пароксизмів – звучить досить лякаюче, вірно? Їх-то зазвичай і називають «припливами», які суб'єктивно описуються як раптова хвиля інтенсивного тепла, практично спека, з підвищеним потовиділенням, піднятим артеріальним тиском та тахікардією. Що і говорити, малоприємне стан...

У минулому дослідженні брало участь понад 1500 жінок, яких вивчали вчені з каліфорнійського інституту в Девисе протягом цілих десяти років.
Результати показали, що жінки, в дієту яких входить великий відсоток соєвого їжі, менше схильні «припливами», ніж жінки, що відмовляються від сої або споживають її в малій кількості.

Соєві боби та продукти з них багаті поживними речовинами, званими фітоестрогенами. На думку дослідників вони діють, як слабкий варіант естрогенів. А адже саме рівень естрогену знижується під час менопаузи, що цілком може назвати причиною «припливів». Наприклад, азіатські жінки страждають «жаром» набагато рідше, ніж жінки з західних країн, адже саме в їх раціоні так багато сої!

Доктор Еллен Голд вважає, що підвищувати вміст сої в дієті бажано до настання менопаузи, щоб зовсім запобігти її негативні впливи. Звичайно, на цей рахунок ще не проводилося досліджень, але все в руках американських вчених. Подібний проект вже є в планах.

«Соя може стати розумною заміною гормональної терапії» - говорить доктор Голд. – «Немає нічого поганого в соєвих добавках в розумних межах. Якщо це допомагає, в кінцевому рахунку, саме це найголовніше».

Яндекс.Метрика