Тромбоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Тромбоз – це патологічний стан, при якому порушується нормальний струм крові по венах, внаслідок утворення тромбів (кров'яних згустків). У медичній практиці найчастіше зустрічається тромбоз нижніх кінцівок. Згустки крові можуть утворюватися не тільки в глибоких венах, але і в поверхневих – поверхневий тромбофлебіт, однак таке захворювання досить рідко є причиною серйозних порушень у кровопостачанні. На відміну від поверхневого тромбофлебіту, венозний тромбоз вимагає термінового медичного втручання, так як може стати причиною розвитку небезпечних для здоров'я і життя людини ускладнень.

Причини венозного тромбозу

Причиною розвитку венозного тромбозу найчастіше стає цілий комплекс факторів:
1. Проблеми зі згортанням крові;
2. Істотне уповільнення венозного струму крові;
3. Хімічне, механічне, інфекційне або алергічне пошкодження внутрішньої поверхні венозних стінок;

При певних обставинах в людському організмі збільшується в'язкість крові. У тому випадку, якщо на венозних стінках є бар'єри для повноцінного струму крові різко зростає ризик утворення згустків. Маленький тромб, який утворюється на стінках вени, може викликати запальний процес і тим самим прискорити пошкодження венозних стінок. Саме цей патологічний процес найчастіше стає причиною утворення венозних тромбів. Також виникненню тромбозу може сприяти застійні стани у венозній системі нижніх кінцівок. Причинами такого застою стає, як правило, малорухливий спосіб життя людини.

Що може стати відправним поштовхом до розвитку цього небезпечного захворювання?

1. Операційне втручання, травма, сильне фізичне напруження;
2. Інфекційне зараження;
3. Післяпологовий період;
4. Тривалий нерухомий стан після перенесених терапевтичних і неврологічних захворювань;
5. Злоякісні утворення (рак підшлункової залози, шлунка, легенів);
6. Прийом гормональних пероральних контрацептивів;

Як правило, венозний тромбоз розвивається в нижніх кінцівках людини, хоча іноді в медичній практиці спостерігаються венозні тромбози в області рук, які виникають під впливом таких факторів як:

1. Імплантація електрокардіостимулятора або кардиофибриллятора;
2. Катетеризація вен на руках. Катетер, встановлений у відні на тривалий термін, може викликати подразнення стінок вени і привести до утворення згустків крові;
3. Новоутворення в області вен;
4. Сильна, надмірне навантаження на руки. У цьому випадку тромбоз розвивається внаслідок сильного тиску натренованих м'язів на глибокі вени в руках;

Симптоми венозного тромбозу

Симптоми тромбозу безпосередньо залежать від розташування тромбу. У 50% випадків кров безперешкодно відтікає в поверхневі вени, внаслідок цього кровотік відновлюється частково, і тромбоз протікає безсимптомно. В інших випадках захворювання спостерігаються такі характерні симптоми:

1. Набряки;
2. Біль розпираючого характеру в ураженій області;
3. Біль при обмацуванні, яка посилюється по ходу ураженої вени;
4. Синюшність шкіри ураженої області;
5. Гіпертермія в місці утворення тромбу;
6. Набухання поверхневих вен;

Діагностика венозного тромбозу

Сучасна медицина володіє відмінною технічною базою для якісної діагностики венозного тромбозу глибоких вен. В основному, остаточний діагноз встановлюється флебологом. Для початку лікар проводить ряд досліджень: жгутовые проби, маршові проби і т. д. На підставі цих тестів встановлюється наявність тромбозу глибоких вен. Для ефективної оцінки кровообігу і кровотоку пацієнта використовується флебографія, УЗДГ вен, дуплексне сканування, радіонуклідне сканування і т. д.

Лікування і профілактика венозного тромбозу

Для запобігання розвитку тяжких ускладнень у хворих венозним тромбозом обов'язково проводиться госпіталізація з призначенням постільного режиму. Для ураженої кінцівки забезпечується високе становище. Щоб максимально убезпечити хворого від утворення нових згустків у відні, пацієнт повинен приймати гепарин. Після курсу лікування гепарином хворого, як правило, переводять на більш «м'які» медикаменти (варфарин). Курс лікування варфарином може досягати підлозі року. Для контролю за системою згортання крові, хворому в проміжках між лікуванням проводять коагулограмммы. Варто відзначити, що тромботичні лікарські засоби максимально ефективні лише на ранньому етапі утворення згустків. Пізніше, така терапія небезпечна для пацієнта з-за ризику фрагментації тромбів і розвитку такого серйозного захворювання, як тромбоемболія легеневої артерії.

Різні заходи, які спрямовані на запобігання утворення тромбів в глибоких венах, як правило, полягають у виключенні факторів, які є пусковим механізмом у формуванні тромбозу.

Сальмонельоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Сальмонельоз - це полиэтиологическая інфекційна хвороба, яка викликається різними серотипами бактерій роду Salmonella, характеризується різноманітними клінічними проявами від безсимптомного носійства до важких септичних форм. У більшості випадків він протікає з переважним ураженням органів травного тракту (гастроентерити, коліт).

Цим захворюванням страждають найчастіше діти до року, так як вони більш сприйнятливі. Але а сам спектр хворіють охоплює всі вікові категорії.

Сальмонельоз - причини

Основним джерелом цієї інфекції вважаються харчові продукти, рідше хвору тварину, а в деяких випадках ним може стати і сама людина, найчастіше це медичний персонал та пацієнти, що знаходяться на госпіталізації в лікарнях. Саме зараження відбувається через інфіковані продукти, зазвичай тваринного походження, порушення правил зберігання і використання продуктів харчування, таких як молоко, м'ясо, яйця, особливо від курей та гусей. Крім харчового способу зараження існує ще й водний, тобто та вода, яка знаходиться у відкритих водоймах, наприклад, в озері або річці. Розвиток сальмонельозу йде в тих випадках, коли в організм проникають живі сальмонели.

Сальмонельоз - симптоми

Інкубаційний період може тривати від декількох годин до двох-трьох днів.
При гострому захворюванні сальмонельозом починається озноб, підвищення температури до 38-39 градусів за Цельсієм, болі в голові, загальна слабкість організму, може бути сильна нудота, блювання. У деяких пацієнтів можливо поява лихоманки і загальних ознак інтоксикації. Сама вираженість захворювання залежить від форми, чим гостріше тим ознаки яскравіше.
Хвороба протікає від 2 до 10 днів. При цьому порушується стілець, він рідкий, смердючий і частий, до 10 разів на добу. Після кількох днів захворювання у калі може з'явиться слиз або навіть кров.

Сальмонельоз - діагностика

Діагноз сальмонельозу зазвичай ставиться на підставі клінічних проявів, а також завдяки даними епідеміологічного дослідження, найчастіше вони виявляють груповий характер хвороби, використання неякісної їжі.

Важливу роль у діагностики сальмонельозу приймають лабораторні дослідження, які дозволяють виявити збудника цієї хвороби. Для цього на дослідження беруться залишки їжі, що викликає підозри, блювотні маси, води при промиванні шлунка, а також вміст дванадцятипалої кишки і випорожнення(кал, сеча). Якщо ж форми сальмонельозу генерализованы, але фахівці беруть кров і гній.

Сальмонельоз - лікування і профілактика.

Лікування сальмонельозу комплексне і включає в себе різні заходи, в залежності від тяжкості та форми захворювання:

-необхідні промивання шлунка і кишечника.

-відновити втрачений об'єм рідини за рахунок рясного пиття води, а в особливих важких випадках застосування внутрішньовенного вливання.

-використання антибактеріальних препаратів та медикаментів.

-для видалення отрут мікробів із кишечника слід приймати ентеросорбенти.

-слід дотримуватися дієти, яка виключає з раціону харчування будь-які молочні продукти, гостру, солону їжу, а також консервів. Бажаний відмова від вживання нікотинової та алкогольної продукції.

Профілактика сальмонельозу:

- якісний контроль за найманням працівників на підприємства харчової промисловості, а також у дитячі установи.

-нагляд за забоєм худоби.

- купівля продуктів тільки в спеціалізованих для цього місцях.

-правильна термічна обробка їжі.

-спостереження за терміном придатності їжі, а також її правильне зберігання у відповідності із заявленими нормами.

Стафілокок - причини, симптоми, діагностика, лікування

Стафілокок – це рід мікроорганізмів, що мають круглу форму. Найчастіше під мікроскопом можна побачити скупчення таких бактерій, які за зовнішнім виглядом нагадують гроно винограду.

Вони стійкі до високих температур (менше 80 градусів), сонячного світла, заморожування, хімічних і лікарських препаратів. При кип'ятінні гинуть миттєво, що згубно діють на стафілокок фенол і перекис водню.

Стафілокок – причини

На сьогоднішній день розрізняють близько 30 видів стафілококів, 14 з них складають умовно-патогенну мікрофлору людини, тобто постійно мешкають усередині нашого організму. Але їх життєдіяльності здорові люди не помічають, оскільки імунна система не дозволяє мікроорганізмам безконтрольно розмножуватися, підтримуючи умовно-патогенний баланс на одному рівні.

Багато видів не становлять серйозної небезпеки, але стафілокок золотистий, який має характерний жовто-золотаве забарвлення, здатний нанести серйозний удар здоров'ю і спровокувати небезпечні захворювання.

Зниження захисних сил організму може дати поштовх до безконтрольного розмноження стафілокока. Такий стан вимагає негайного втручання.

Також можливе зараження стафілококовими інфекціями через хірургічні інструменти, питну воду, продукти харчування (зокрема, консерви і зіпсовані продукти). Золотистий стафілокок здатний передаватися і повітряно-крапельним шляхом; використання одного рушники або мочалки між членами сім'ї загрожує зараженням всіх її мешканців.

Часто в пологових будинках немовлят заражають особливим видом стафілокока, стійким практично до всіх препаратів.

Стафілокок – симптоми

Потрапляючи в організм, стафілокок починає інтенсивно розмножуватися і виробляти токсини, які негативно позначаються на здоров'ї, приводячи до тих чи інших патологій.

Симптоми стафілококової інфекції різноманітні і залежать від багатьох факторів: вид мікроорганізму, що викликав інфекцію, стан імунітету і т. д. Найчастіше доводиться стикатися з так званим отруєнням неякісними продуктами, при якому спостерігається діарея і болі в животі. У немовлят стафілокок викликає схожі симптоми: дисбактеріоз, особливо що супроводжується сильною діареєю і шкірними висипаннями, у малюка повинен вас насторожити і підштовхнути до звернення за медичною допомогою.

Які ще стани можуть бути викликані стафілококом? Давайте визначимося з основними із них є:
1) шкірні захворювання (нариви, фурункули, карбункули, ячмені, екзема тощо);
2) частий цистит (його винуватцем стає сапрофітний стафілокок);
3) пневмонія, гнійна ангіна і мастопатія у жінок;
4) кон'юнктивіт;
5) ентероколіт – серйозний розлад стільця (водянистий стілець більше 10-12 разів на добу);
6) сепсис (зараження крові) – тяжка бактеріальна інфекція, що розвивається на тлі імунодефіциту.

У більшості випадків винуватцем виникнення перелічених захворювань є стафілокок золотистий.

Стафілокок – діагностика

Для постановки правильного діагнозу необхідно взяти мазок або шматочок тканини з вогнища інфекції для подальшого культурологічного вивчення мікроорганізмів. При пневмонії та сепсисі орієнтуються на аналіз крові.

Стафілокок – лікування і профілактика

Мікроорганізм резистентен до багатьох антибіотиків, що, природно, ускладнює його усунення. Лікування призначається тоді, коли розвивається супутнє захворювання.

При шлунково-кишкових розладах у дітей і дорослих чудово зарекомендували себе бактериофаговые препарати. Для лікування кон'юнктивіту використовують розчин Альбуциду (краплі) і промивання очей перманганатом калію. Абсцес усувають хірургічним шляхом, ентероколіт – препаратами, що відновлюють кишкову мікрофлору, а при сепсисі використовують комплексне лікування антибіотиками, антистафілококовий плазмою і препаратами імуноглобуліну. У будь-якому випадку, до кожного хворого потрібен індивідуальний підхід.

Профілактичні заходи повинні бути спрямовані на зміцнення захисних функцій організму і дотримання санітарно-гігієнічних норм. Також не забувайте стежити за якістю і свіжістю продуктів харчування.

Яндекс.Метрика