Вагініт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Вагініт передбачає собою запалення піхви, незалежно від того, чим воно викликане – алергією, інфекцією або хімічним подразненням. Не дивлячись на те, що вагініт у більшості випадків зумовлений різними інфекціями, які викликаються статевим шляхом, є ймовірність 30%, що він виникне і з інших причин. За статистикою, близько 20% жінок у репродуктивному віці в результаті хворіють вагинитом. Близько 50% всіх випадків захворювань пов'язані з бактерією Gardnerella.

Вагініт - причини

Основною причиною захворювання вагинитом вважаються інфекції, що потрапляють статевим шляхом, а також досить слабкий імунітет. Знову ж таки причиною може служити відносно часта зміна статевих партнерів. Не останню роль відіграє наявна екологія. Не дотримання правил особистої гігієни, гіпофункція яєчників, які-небудь порушення в гормональній системі – все це одні з причин, що викликають вагініт.

Грибок кандита здатний викликати бактеріальний вагініт, що в підсумку призводить до грибкового зараження піхви. Його причиною стає прийом стероїдів, зміни в гормональній системі, протизаплідні засоби, прийом ванни зі всілякими пінами. Небактеріальний вагініт з'являється під виглядом подразнень шкіри навколо піхви. Нерідко таку реакцію викликають різного роду засоби особистої гігієни, а також місцеві контрацептиви.

Вагініт - симптоми

До основних симптомів вагініту можна віднести почервоніння, а також набухання слизової оболонки піхви. Нерідко спостерігаються рясні виділення білей (в деяких випадках з кров'ю). Болі в нижній частині живота, неприємний запах, постійні відчуття печіння – все це одні з симптомів вагініту. Якщо були помічені забруднення нижньої білизни піхвовими виділеннями, то це одні із симптомів гострої стадії вагініту. Виділення при такому захворюванні можна легко відрізнити від нормальних за кольором, кількістю, а також запаху. Вони часто стають в'язкими, мутноватыми і тягнуться.

Вагініт - діагностика

Діагностика такого захворювання починається безпосередньо з огляду лікарем піхви, а також шийки матки. Виходячи з наявних симптомів, лікар зможе зробити висновки про те, які саме причини викликали вагініт. Для більш точної діагностики потрібні додаткові лабораторні дослідження мазків з піхви. Якщо спостерігається збільшена кількість лейкоцитів, то цей факт вказує на запальний процес захворювання.

Варто зазначити, що для діагностики також може здійснюватися вимірювання кислотності піхвових виділень. Для того, щоб діагностувати захворювання, що передаються статевим шляхами, застосовуються більш складні лабораторні методи, наприклад, ПЛР. Це дуже точний спосіб діагностики, який надає результати через 1-2 дні.

Вагініт - лікування

Дуже важливим фактором одужання служить повне припинення статевого життя на термін, який займе безпосередньо саме лікування. При необхідності необхідно провести лікування статевого партнера.

У разі, якщо спостерігаються рясні гнійні виділення, то в якості лікування проводять спринцювання піхви антисептичними розчинами. Коли подібні виділення закінчуються, то спринцювання піхви виробляють з відваром дума та іншими в'яжучими засобами. Що стосується антибіотиків, то вони призначаються тільки після визначення чутливості до них збудника. Зазвичай вони застосовуються у вигляді спеціальних мазей.

Дуже велику увагу необхідно приділяти лікування вагініту у вагітних. З одного боку, першорядним є прибрати весь запальний процес, а з іншого боку, вагітність накладає певні обмеження на спектр, а також дозування ліків. Якщо було використано правильне лікування та подальша профілактика рецидивів, то можна в підсумку сподіватися на позитивний результат.

Бурсит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Бурсит являє собою запальне захворювання синовіальних сумок, яке супроводжується збільшеним утворенням в їх порожнинах ексудату. Самим поширеним на сьогоднішній день є плечової бурсит, бурсити колінного суглоба, а також ліктьовий бурсит.

Бурсит - причини

Зазвичай бурсит виникає внаслідок травм навколосуглобових сумки або прилеглих сухожиль. Також причиною можуть служити різні повторювані фізичні вправи, наприклад, гра в гольф або помахи руками. Таке захворювання, як «вода в коліні» являє собою запалення бурси з-за постійного стояння на колінах під час прибирання. Найбільш часто бурсит виникає в плечовому статуті, що зовсім не дивно, адже саме він характеризується найбільшим обсягом рухів серед інших великих суглобів тіла. У більш рідкісних випадках причиною бурситу можуть служити різні інфекції, алергічні реакції, порушення обміну речовин.

Бурсит - симптоми

Найголовнішим симптомом бурситу вважається виникнення округлої і часто болісної набряклості, в області якої зазвичай спостерігається підвищена температура. Взагалі, розрізняють гострий і хронічний бурсит.

Симптоми гострого бурситу представляють собою раптовий сильний біль, яка ще більше посилюється під час рухів. Наприклад, при плечовому бурсит буде досить складно занести руку за голову під час причісування. Над запалених суглобів спостерігається дуже болюча точка, де біль в більшості випадків віддає в шию або вниз по поверхні руки. Такі болі можуть бути у нічний час, із-за чого хворий не в силах навіть заснути.

Що стосується хронічного бурситу, то в даному випадку біль дещо слабше, однак, триває довше. А тканина розростається навколо суглоба немов з'єднує кістки, що в підсумку може призвести до обмеження руху суглоба.

Бурсит - діагностика

Якщо спостерігається поверхневий бурсит, то діагноз проводиться на основі клінічної картини, при наявності легко прощупывающихся утворень округлої форми, гарячі на дотик і досить чітко окреслених. Хронічний бурсит, в свою чергу, діагностується при знаходженні щільних, таких же на рубець утворень. У разі, якщо є внутрішні запалення, то може знадобитися спеціалізоване обладнання, яке включає в себе УЗД суглоба, бурсографию, рентгенографію, а також артрографию.

Бурсит - лікування

Лікування бурситу завжди являє собою дуже складну і комплексну процедуру, яка включає в себе як спеціальні препарати, так і хірургічні втручання, якщо спостерігаються запущені або ускладнені випадки.

Що стосується гострого бурситу, то тут з самого початку виникнення знадобиться фіксація ураженого суглоба, досить туга пов'язка на суглоб сприяє уникнути набряку тканин. На пошкоджений суглоб встановлюються компреси з різними засобами, наприклад, маззю Вишневського. Гострий серозний бурсит вкрай рекомендується лікувати, як можна раніше, щоб уникнути серйозних ускладнень надалі.

На самому початку лікування хронічного бурситу проводиться пункція навколосуглобових сумки, щоб вивести ексудат. Безпосередньо сама порожнина сумки промивається за допомогою спеціальних розчинів антибіотиків, антисептиків.

Якщо спостерігається гнійний бурсит, то може здійснюватися кілька пункцій, а також промивання порожнини суглоба. Тут все залежить від тяжкості захворювання і наявності ускладнень. Якщо захворювання загрожує життю хворого, то проводиться розтин порожнини сумки з метою видалити звідти весь гній, кров і рідина. Рана, отримана в ході операції, дуже довго гоїться.

Сказ - причини, симптоми, діагностика, лікування

Сказ являє собою гостре інфекційне захворювання, яке виникає після укусу зараженої тварини. Дане захворювання протікає з досить важким ураженням нервової системи і може закінчитися смертельним результатом.

Сказ - причини

Близько 60% хворих сказом відбувається після укусу собак. Зараження людини відбувається під час укусу або ослиненні хворою на сказ твариною. Такий вірус передається зі слиною. Найбільшою мірою небезпечні укуси в область кисті рук або голови.

Захворювання беженством в більшості випадків пов'язані з дуже пізнім зверненням укушених до лікаря, з порушенням режиму під час щеплень, а також незавершеністю їх курсу. Велика частина хворих після безпосереднього контакту з твариною не звертаються за медичною допомогою. Серед хворих десь 25% становлять діти віком від 4 до 14 років. Як правило, потерпілі мали контакт з твариною на території сільської місцевості в теплу пору року.

Сказ - симптоми

Всього існує три стадії захворювання на сказ. Перша – продромальний період, який триває від 1 до 4 днів. Зазвичай він проявляється збільшеною температурою, сильним болем, втратою апетиту. Може спостерігатися підвищена чутливість шкіри в тому місці, де був укус, слабкі посмикування м'язів.
Друга стадія передбачає збудження, яке триває від 4 до 7 днів. Зазвичай дана стадія сказу проявляється нападами психомоторного збудження. Напади можуть виражатися в збільшеній чутливості до яскравого світла, шуму, всіляких видів звуків.

Хворі на сказ зазвичай стають більш агресивними і буйними, у них починають проявлятися галюцинації, почуття страху, парези, а також паралічі м'язів. Зазвичай стадія збудження супроводжується лихоманкою при температурі 40 градусів.

Третя і остання стадія паралічів. В цей час доповнюються ознаки ураження черепних нервів: парези лицьових м'язів і нервів, диплопія. Відбувається параліч очних м'язів, при цьому порушується глотательная функція. Надалі може з'являтися піна в роті, яка є характерною до хворим на сказ. Половина хворих боїться води.

Сказ - діагностика

На самому початку захворювання сказом біохімічний аналіз крові, а також рівень гемоглобіну знаходяться в нормі. Що стосується вмісту лейкоцитів, то воно може бути як трохи збільшено, так і бути в нормі. Найбільш поширеною є лабораторна діагностика. Сюди можна віднести виділення збудників із тканин і біологічних рідин. Серологічні дослідження, виявлення вірусної РНК, виявлення вірусних антигенів в тканинах, гістологічне дослідження для пошуку телець Негрі – все це основні способи діагностики сказу.

Досить надійним і чутливим методом діагностики є иммунофлюоресцентное фарбування. Але при затяжному перебігу даного захворювання, результати можуть бути ложноотрицательными з причини високого титру нейтралізуючих антитіл у крові організму.

Сказ - лікування

На самому початку місце укусу обробляється антисептиками, а місця ослинення обмиваються мильним розчином. Відразу ж варто звернутися за медичною допомогою. Варто відзначити, що ефективних способів лікування на даний момент не існує. Здійснюється симптоматична терапія з метою зменшити страждання хворого. Пацієнт поміщається в затемнену плату, яка повністю ізольована від яскравого світла і шуму. У досить великих дозах вводиться морфін, димедрол, пантопон. Прогноз завжди є несприятливим. Існують тільки поодинокі випадки одужання пацієнтів, які отримали повний курс імунізації антирабічною вакциною.

Яндекс.Метрика