Васкуліт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Васкуліт являє собою запалення стінок кровоносних судин, яке може виникати при таких захворюваннях, як висипний тиф, ревматизм і деякі інші. Прогноз може бути різноманітним. Таким чином, Васкуліт який обумовлений гіперчутливістю, в більшості випадків протікає доброякісно, обмежуючись невеликими шкірними проявами. Таким захворюванням може захворіти людина будь-якого віку. Єдиним винятком є хвороба Кавасакі, яка спостерігається виключно у дітей. Васкуліт зустрічається, як первинний, так і вторинний.

Васкуліт - причини

В якості причин васкуліту можуть виступати найрізноманітніші фактори. Сюди можна віднести лікарські препарати, пухлини, харчові продукти. Також може спостерігатися поєднання причин, наприклад, яка-небудь інфекція і лікарський засіб. До поверхневого васкуліту може призвести підвищена в'язкість крові. Бактеріальні інфекції часто призводять до клінічних васкулитам. Різні хімічні речовини і медикаменти нерідко провокують васкуліти, в основному лімфоцитарні.

Васкуліт - симптоми

У тому момент, коли Васкуліт вражає шкіру, виникає характерний висип. Якщо були пошкоджені нерви, то певною мірою порушується чутливість людини, починаючи від гіперчутливості і, закінчуючи повною її втратою. З-за васкуліту нирок, може проявлятися ниркова недостатність. Серед загальних симптомів васкуліту можна відзначити слабкість і стомлюваність, втрату апетиту, блідість, підвищення температури тіла та інше.

Якщо постійно спостерігаються болі в животі, психічні порушення, болі в м'язах, схуднення, то це характерні симптоми для вузликового васкуліту. Гігантоклітинним артеріїт може викликати такі симптоми, як дуже сильні головні болі, лихоманка, постійна слабкість і зниження маси тіла, припухлості в області скронь і деякі інші симптоми.

Васкуліт - діагностика

На сьогоднішній день існує величезна кількість різних тестів і аналізів, які можуть вказувати на таке захворювання, як васкуліт. Наприклад, аналіз крові здатний показати, спостерігаються у хворого зміни рівнів певних клітин. Особливо варто звернути увагу на рівень гемоглобіну і гематокриту. Якщо ці показники будуть відносно низькими, то це говорить про анемії, яка, в свою чергу, є ускладненням васкуліту.

Біопсія вважається одним із кращих досліджень, яке служить для діагнозу васкуліту. У даному випадку береться маленький шматочок тканини з кровоносними посудиною, щоб надалі вивчити його під мікроскопом. Також можливо визначити Васкуліт за аналізами сечі. Якщо буде проявлятися протеїн в сечі, лейкоцити, еритроцити, то це все говорить про підозру пошкодження нирок внаслідок васкуліту.

Васкуліт - лікування

Лікування даного виду захворювання здійснюється в залежності від супутніх захворювань, а також уражених органів. Що стосується первинного алергічного васкуліту, то він у більшості випадків проходить самостійно, не вимагаючи при цьому абсолютно ніякого спеціального лікування. У разі, якщо васкуліт вражає такі важливі органи, як серце, нирки або печінку, то хворому знадобиться інтенсивна і агресивна терапія.

В якості лікування такого захворювання може використовуватися хіміотерапія, кортикостероїди в малих дозах. Мета лікування полягає не тільки в тому, щоб відновити функції уражених органів, але і повністю придушити аномальну реакцію іменної системи, яка руйнує кровоносні судини і порушує звичне кровопостачання тканин організму.

Вульвіт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Вульвітов називають запалення зовнішніх жіночих статевих органів (вульви), що супроводжується сверблячкою, печінням, рясними виділеннями, гіперемією і набряком статевих губ, хворобливими відчуттями після сечовипускання. Це захворювання небезпечне можливістю переходу інфекції на внутрішні статеві органи; у дівчаток раннього дитячого віку воно може призвести до зрощення малих статевих губ.

Вульвіт може бути первинним, коли причиною розвитку інфекції є травма або недотримання чистоти геніталій, і вторинним, коли інфекція розвивається з інших органів (піхви, матки, мигдалин, сечового міхура, нирок).

В залежності від джерела інфекції вульви бувають специфічними і неспецифічними. Специфічні представлені захворюваннями нижніх відділів геніталій, причиною яких є вірусні інфекції, хламідії, кандиди, трихомонади і т. д. Причиною неспецифічних вульвитов є стафілококи, стрептококи, кишкова паличка.

Вульвіт - причини

Найчастіше вульвіти виникають із-за таких причин:

- недотримання правил особистої гігієни, особливо під час місячних;
- носіння тісного і грубої одягу, тривалого використання гігієнічних прокладок, або травмування при статевих контактах;
- подразнення слизової виділеннями з піхви, супроводжуючими наявні інфекції геніталій, або при нетриманні сечі;
- прийому деяких лікарських препаратів (наприклад, антибіотиків), або променевої терапії;
- гормональних і обмінних порушень в організмі, а також алергічних реакцій;
- наявності патологічних ходів (свищів) з кишечнику, сечових шляхів;
- розчісування зовнішніх статевих органів, які викликаються вегетоневрозом або гельмінтозом.

Вульвіт - симптоми захворювання

За симптомами вульвіти бувають гострими або хронічними. Гострий вульвіт супроводжується болем, печінням, сильним свербінням зовнішніх статевих органів. При гінекологічному огляді візуально можна визначити набряк і гіперемію зовнішніх статевих органів, на яких часто з'являються виділення або наліт.

Для хронічної стадії характерна наявність лише невеликого свербежу, печіння і болю в зовнішніх статевих органах. Несвоєчасне лікування вульвіта може призвести до його хронізації і частих загострень, які погано піддаються лікуванню.

Вульвіт - діагностика захворювання

Діагностувати вульвіт може гінеколог на підставі даних анамнезу, гінекологічного огляду, кольпоскопії (за необхідності) і результатів лабораторних досліджень. Щоб виділити збудника запалення, проводиться бактеріоскопія мазків і культуральний посів для визначення чутливості до антибіотиків.

Крім того, важливим є визначення супутніх вульвиту захворювань, що сприяють розвитку інфекції або зниження імунного статусу організму.

Вульвіт - лікування і профілактика

Для лікування вульвіта насамперед видаляють його причини - хронічні екстрагенітальні та гінекологічні захворювання, і проводять корекцію імунітету в комплексі з місцевим протизапальним лікуванням. Іноді призначають антибіотики, у тому числі місцево. Вульвіт, що має специфічну природу (гонорейную, трихомонадну, хламідійну, туберкульозну), лікується з урахуванням виявленого збудника і його чутливості до антибіотиків. Кандидозний вульвіт лікується протигрибковими препаратами. Для лікування алергічних вульвитов застосовують антигістамінні препарати, а також дотримують дієту, при якій виключаються солодкі, гострі і солоні продукти.

Профілактика розвитку вульвіта полягає у своєчасному лікуванні загальних захворювань та ліквідації вогнищ хронічної інфекції; дотримання правил особистої гігієни; здоровому способі життя і зміцнення імунітету. Потрібно пам'ятати, що правильна гігієна дівчаток є запорукою їх подальшого жіночого здоров'я. Вульвіт, недолікований в дитинстві, в майбутньому може стати причиною серйозних гінекологічних проблем, в тому числі безпліддя.

Безсоння - причини, симптоми, діагностика, лікування

Під безсонням розуміють розлад, що виражається в утрудненому засинанні або підтримання сну. Явища, пов'язані з порушеннями сну, зустрічаються досить часто. Так, за медичною статистикою, приблизно 8-15% дорослого населення світу скаржиться поганий або недостатній сон; 9-11% регулярно користуються седативними снодійними засобами (серед літніх людей цей показник набагато вище).

Порушеннями сну можуть страждати люди з будь-якої вікової групи. Однак, деякі з них є характерними для певних вікових груп. Мова йде про нічному нетриманні сечі, нічних страхах і сомнамбулизме у дітей і підлітків або безсоння або патологічної сонливості у літніх людей.

Безсоння - причини

Якщо людина здорова, то в неї може бути тимчасове безсоння, викликана різними причинами: надмірним нервовим збудженням, перевантаженнями, дією нейротропних медикаментів, переїданням, задухою, шумом і т. д. Також тривалість і якість сну може порушуватися через змінної роботи, авіаперельотів зі зміною часового поясу і т. д.

Безсоння - симптоми

Безсоння характеризується скороченням тривалості сну. Найбільш часто з проблем сну зустрічаються проблема з засипанням. Здоровій людині для засипання необхідно приблизно від 3 до 10 хвилин, страждає безсонням - до 2 годин і більше. Як тільки така людина опиняється в ліжку, у нього пропадає бажання спати з-за тяжких думок і спогадів, він починає шукати зручну позу. Якщо і настає дрімота, то вона переривається найменшим звуком.

Також часто зустрічається проблемою є нічні пробудження, коли людина прокидається посеред ночі і не може потім довго заснути, Причиною таких пробуджень можуть бути як зовнішні (наприклад, шум), так і внутрішні фактори (страшний сон, біль, прискорене сечовипускання тощо). Ці фактори можуть стати причиною пробудження і здорових людей, які сплять добре. Однак, хворі з порушеннями сну мають знижений поріг пробудження і утруднений процес засинання після нього.

Зустрічається також проблема раннього ранкового пробудження, яка призводить до зниження працездатності пацієнтів, відчуття «розбитості» і не задоволеності своїм сном.

Безсоння - діагностика

Діагностика безсоння повинна враховувати усі дані анамнезу, включаючи оцінку індивідуального хронобиологического стереотипу («сови», «жайворонок» чи «голуба») та відповідності його способу життя.

Головним чином в основі діагностики безсоння лежать результати психологічного дослідження пацієнта. Крім того, важливим у цьому випадку є полисомнографическое дослідження, що включає одночасну реєстрацію декількох параметрів: електроенцефалографії, електроміографії, электроокулографии, які в комплексі являють собою мінімально необхідний набір для оцінки структури сну.

Безсоння - лікування і профілактика

Тактика і стратегія лікування безсоння визначаються її причинами. Лікування безсоння полягає в усуненні факторів, які її викликали, і у проведенні заходів по нормалізації сну, які представлені лікарськими і нелікарським методами лікування.

Для лікування безсоння нелікарським методами насамперед необхідно:

- не вживати продукти, що містять кофеїн і стимулятори;
- відмовитися від пізніх вечерь, особливо від гострих страв;
- забезпечити достатній рівень рухової активності;
- для активізації мелатоніну — спеціального речовини, що є природним снодійним, необхідно спати в темряві і тиші;
- засинати і прокидатися в один час;
- не спати вдень;
- звернутися до психолога, якщо безсоння пов'язана з психологічною проблемою.

При лікуванні лікарськими методами слід віддавати перевагу рослинним препаратам, які можна легко скасувати надалі. В цілому тривалість прийняття снодійних повинна становити не більше 3–х тижнів. За цей час вдається з'ясувати причини безсоння, а звикання не встигає сформуватися.

Яндекс.Метрика