Вчені: аспірин здатний на 20% знижувати ризик розвитку раку яєчників

Всім відомий аспірин, який, як прийнято вважати, допомагає побороти лише невеликий грип, виявився досить непростим ліками, здатним запобігти виникненню онкологічних захворювань.

За твердженням лікарів, аспірин, при щоденному його користуванні, в стані на 20% знизити можливість захворювання на рак яєчників. Даний висновок дозволило дати 12 досліджень, в якому було задіяно 8 тис. жінок, хворих на рак яєчників і 12 тис. здорових.

Задача дослідження полягала в тому, щоб виявити, як аспірин впливає на розвиток даного виду онкологічних захворювань. З'ясувалося, що жінки, які щодня приймають аспірин, на 20% менше схильні до розвитку раку яєчників.

Нещодавно було встановлено, що аспірин показує дуже високі результати для профілактики інфаркту. Проте вчені були змушені попередити: щоденне вживання аспірину має побічні ефекти, зокрема, інсульт і можливість кровотечі травного тракту.

Несподівані властивості паленого цукру

З дитинства ми звикли вважати, що палений цукор використовується виключно для створення смачних льодяників. Ставши старше, стали розуміти, що він здатний якісно доповнювати смак алкогольних коктейлів. Однак тепер прийшла пора дізнатися ще одна важлива якість паленого цукру: з його допомогою можна лікувати кашель.

У чому ж полягають корисні паленого цукру властивості? Він здатний надавати допомогу відходженню мокротиння. Однак слід обов'язково враховувати той факт, що в подібній якості палений цукор походить не всім, оскільки у деяких людей він може викликати ще більше першіння в горлі. Якщо ж ви все-таки зважилися лікувати свій кашель цим засобом, то необхідно суворо дотримуватися рецептури: вживати 3-4 рази на день невеликими шматочками запиваючи їх водою.

Дітям можна пропонувати не тільки льодяники з паленого цукру, але і воду, в якій він може бути розчинений. Цілющі властивості цукру при цьому не пропадають. Як правило, полегшення настає вже на третій день після початку прийому цього незвичайного «ліки».

Способів приготування паленого цукру всього два і їх, мабуть, знає практично кожна дитина: у каструлі (або в сковороді) і в чайній ложці.

Використовуючи перший метод, треба покласти столову ложку цукру в центр сковороди або каструлі і поставити її на невеликий вогонь. Практично відразу цукор почне танути, змінюючи колір і густину. При приготуванні паленого цукру таким чином його обов'язково потрібно помішувати і знати міру, оскільки трохи перетримавши він просто згорить, ставши практично чорним і гірким на смак. У гарячому вигляді його слід перелити в воду або замовити у фольгу, чекаючи, коли він перетвориться на карамель.

При другому способі слід змастити чайну ложку вершковим маслом, всипати в нього цукор і тримати над пальником до тієї пори, поки цукор не розплавиться, після чого його потрібно перелити в стакан з водою. Вершкове масло надає жженому цукру смак карамелі, який, безумовно, люблять всі діти.

Вчені: прохолодні умови допомагають зниженню ваги

Нідерландські вчені в ході досліджень прийшли до цікавого висновку: помірний холод допомагає людині скинути вагу.

Трохи раніше японські вчені встановили, що у людей, які протягом півтора місяців проводили по дві години при температурі не вище 17 градусів, значно зменшувалася жировий прошарок.

Нідерландські лікарі встановили, що організм людини звикає до холоду досить тривалий час. У другій половині дня при температурі 15 градусів всього за 10 днів у випробовуваних з'явився обсяг жирової тканини, наявний у кожного немовляти і підтримує життєдіяльність організму в некомфортних умовах. При холодній температурі ці клітини спалюють «шкідливий» жир, людина менше мерзне і, паралельно, худне.

Дослідження показали, що подібне виділення тепла в організмі не супроводжується загальним ознобом, і становить від загальних енергетичних витрат організму всього кілька відсотків.

Лікарі: колір сечі може розповісти про багато

За наявними даними значну кількість хвороб відбивається на кольорі і кількості сечі. В нормальних умовах об'єм добової сечі становить від 1 до 2 літрів. Колір – різні відтінки солом'яно-жовтого кольору. Як правило, вживання великої кількості рідини знижує концентрацію кислот, що містяться в сечі, а також змінять її колір. Вранці сеча має більш темний відтінок, оскільки протягом ночі людина не вживає ніякої рідини. У разі якщо напередодні чоловік їв буряк або ожину, а також приймав будь-які лікарські препарати колір сечі може мати незвичайний відтінок.

Сеча бурштинового відтінку може говорити про наявність сечокам'яної хвороби, незначна кількість крові – про інфекції сечовивідних шляхів або почому, коричневий колір – про захворювання печінки, дуже темний відтінок – про гепатит, рак підшлункової залози. Але все ж, щоб говорити про будь-яких захворюваннях, колір сечі повинен супроводжуватися й іншими симптомами: здуттям живота, сильною втомою, кровоточивістю. Тим не менш, суб'єктивні ознаки – не показник якого-небудь серйозного захворювання. Для діагностування хвороби розумніше буде звернутися за допомогою до фахівця.

Вчені: стрес впливає на сприйняття людиною запахів

Стрес впливає на нюх людини. Зокрема, навіть нейтральні запахи здатні викликати у людей, що знаходяться в стані стресу сильну неприязнь. Причина - порушення роботи нервової системи.

В експерименті взяли участь 12 осіб, у яких штучним шляхом було викликано стан підвищеної тривожності і сканували активність мозку. Як з'ясувалося, стрес безпосередньо пов'язане з нюхом. Наприклад, аромати духів можуть посилювати негативний стан людини і навіть підштовхнути його до тривожності і депресії.

Завдання експерименту полягало у спостереженні за мозковими ланцюгами, одна з яких передає інформацію від нюхових центрів, а друга – оцінює емоційний стан. Як правило, при стресі ланцюга вступають у взаємодію один з одним, чого в нормі не повинно відбуватися.

Що спільного між цукром і тютюном?

Проведене англійськими фахівцями дослідження, в ході якого порівнювався шкоду, споживання цукру з курінням тютюну, показало, що у 30% випадків цукор є причиною ожиріння і розвитку різних захворювань.

Експерименти показали, що навіть знежирений йогурт містить практично до п'яти чайних ложок цукру, а в шоколадному батончику – цілих вісім ложок.

Фахівці стверджують, що максимум споживання цукру в день – 10 чайних ложок.

На думку лікарів, подібні зменшення споживання цукру здатне знизити на 100 ккал раціон харчування, що, безумовно, значно знижує ризик виникнення ожиріння.

Інноваційний спосіб лікування раку грудей

Вчені встановили, що серед жінок, які пережили рак грудей, приблизно 60% мають в організмі специфічний білок, який забезпечив їм виживання. Подібне припущення було зроблено на підставі того, що для лікування даного захворювання не потрібна ні хіміотерапія, ні опромінення.

Експерти вважають, що цей факт здатний значно змінити лікування раку грудей. Тепер мільйони жінок, яким поставлений даний вид онкології, можуть обійтися без хіміотерапії, які, незважаючи на велику ефективність, має цілий ряд побічних ефектів. Так званий «білок виживання» сприяє отриманню інформації про те, чи потрібна буде пацієнтці тільки одна операція або ж їй буде потрібно подальше лікування.

У жінки, що мають велику кількість цього білка, пухлина, як правило, є слабоагрессивной, інтервал між рецидивами досить великий, а смертність протягом п'яти років з моменту виявлення пухлини найменша. Даний білок, за наявними дослідженнями, є у 60% жінок.

На думку професора Грема Болла, одного з авторів цього дослідження, сценарій розвитку раку грудей непередбачуваний і тільки даний білок здатний передбачити виживаність пацієнтки.

Важлива роль цього відкриття полягає ще і в тому, що воно дає можливість передбачити чи жінці достатньо лікування у вигляді простої операції. Таким чином, величезна кількість жінок буде захищений від досить агресивного постоперационного втручання.

Дослідження ще раз підкреслює, що для розробки схеми лікування раку грудей потрібно кожен раз враховувати індивідуальне стан пацієнтки. Даний підхід, на думку фахівців, є одним з важливих факторів розвитку онкології.

Яндекс.Метрика