Вчені: діабет більш небезпечна для жінок, ніж для чоловіків

Цукровий діабет, характеризується серйозними порушеннями обмінних процесів, сьогодні є дуже поширеним захворюванням. Наявність ліків для боротьби з цією хворобою повністю неефективно, оскільки вона має хронічний характер і повного вылечиванию не підлягає.

Американські вчені встановили, що діабет найбільш небезпечний для жінок: саме у них, на відміну від чоловіків, значно частіше діагностують захворювання серця.

Було проаналізовано понад 800 тис випадків діабету. Виявилося, що його наявність майже на 2, 8% збільшує рис розвитку ішемії серця у жінок. У чоловіків же – в 2, 2 рази. Одна з причин – зайва вага, яким жінки страждають значно частіше за представників сильної статі.

Вчені встановили, що робота викликає у людей стресу менше, ніж домашні справи

Американським вченим вдалося встановити, що найбільш стресовим місцем перебування для жінок є... їх власний будинок. Робота ж, навпаки, викликає вкрай мало негативних емоцій. Особливо це стосується бездітних жінок.

Був вивчений рівень гормону стресу (кортизолу) у 122 добровольців обох статей. Учасники дослідження спочатку відрізнялися один від одного і життєвою ситуацією, і рівнем доходів.

Концентрація кортизолу в слині свідчила про рівень стресу в різних ситуаціях. Аналіз збирали в будні і у вихідні дні.

З'ясувалося, що рівень гомона, виміряний будинку, значно вище.

Роботу жінки сприймають як місце відпочинку. А ось чоловіки, навпаки. Можливо, це пов'язано з тим, що жінки змушені вести домашнє господарство.

Вчені встановили причину виникнення нічного голоду

Вчені виділили цілу групу людей, у яких сильний голод прокидається виключно вночі. Багато з них стверджують, що навіть не в змозі заснути без того, щоб перекусити і втамувати мучающее їх почуття голоду

На думку фахівців, причиною такого відхилення є генетичний збій, природа яких до кінця не з'ясована. Лікарі відзначають, що наявність такої тенденції у деяких людей перетворюється в справжню манію, при якій ночами влаштовується справжній бенкет, безумовно, загрожує появою зайвих кілограмів.

За наявними даними, таке відхилення зустрічається у 2% населення планети. Дослідники зауважують, що є тісний взаємозв'язок між генами сну і голоду, тому недоліки в роботі одного з них тягне за собою порушення роботи всього людського організму.

Мутація гена, що відповідає за голод, несуть відповідальність за біологічний годинник людини.

В даний час вчені займаються вивченням питання приведення генів у стабільний стан.

Вченими відкрито ген, який відповідає за рівень IQ

Ученим зі США вдалося виділити ген, відповідальний за розвиток рівня інтелекту. Головою дослідницької групи Деном Дубалом був знайде білок «клото», здатний підвищувати рівень IQ людини на цілі шість пунктів. На думку вчених, отримане відкриття допоможе глибше зрозуміти додаткові механізми боротьби з хворобою Альцгеймера.

Зміцнюючи нейронні зв'язки, «клото» стимулює діяльність головного мозку. Також було встановлено, що люди, які мають одну копію даного білка, мають значно більшу тривалість життя, ніж їхні одноплемінники, позбавлені цього гена.

На думку вчених, тільки одне поєднання, має ген «клото», здатне підвищувати рівень інтелектуальних здібностей, які, як вважають фахівці, залежать від освіти, а також від тяги до знань.

Вчені: нервові клітини відновлюються

Фахівці, які взяли участь на Всесвітньому конгресі психіатрів, спростували усталену думку про те, що нервові клітини не здатні відновлюватися.

Було встановлено, що мозок розвиватися протягом всього життя людини. Саме з цього положення виходить сучасна психіатрія. За існуючим раніше думку, у житті людини є лише два періоди, протягом яких мозок найбільш пластичний і сприйнятливий – до трьох років і підліткова. Потім, як вважалося, активний розвиток мозку припиняється. Тепер відомо, що це не так.

Крім того, було заявлено, що в мінімальному ступені відновлення нервових клітин мозку можливо навіть у людей, які страждають старечим недоумством.

Названа найбільш стресова робота

Соціологічна служба найбільшого російського банку вакансій HeadHunter з'ясувала, що лише 7% співробітників не відчувають на роботі стресових ситуацій. Більшість росіян відчувають стрес практично систематично.

В опитуванні взяло участь понад 2500 осіб. З'ясувалося, що майже 17% співробітників щодня відчувають стресові ситуації, 45% - відчувають періодично, 31% – досить рідко.

Одними з найбільш нервових професій є: діяльність в сфері страхового бізнесу, робота в області маркетингу та управління, і, нарешті, бухгалтерська галузь. Найбільш спокійна робота, як виявилося, у фітнес-тренерів, охоронців і консультантів.

До найбільш стресових ситуацій відносяться недотримання дедлайнів, сварки з колегами і начальством.

Справляючись зі стресом, 42% учасників дослідження вдаються до хобі, 38% – проводять час з друзями. Частина намагається вирішувати проблеми з допомогою алкоголю, антидепресантів або ж звертаючись за консультацією психолога.

Вчені встановили, що чистка зубів може захистити від хвороб серця

Американські вчені прийшли до висновку, що регулярна якісна чистка зубів сприяє профілактиці інфаркту міокарда. До такого висновку дозволив прийти порівняльний аналіз даних захворювань серця і захворювань ясен. З'ясувалося, що живуть у порожнині рота бактерії способи через кров потрапляти в серце.

Вчені рекомендує не нехтувати гігієною порожнини рота, стверджуючи, що це допоможе уникнути різних захворювань серця.

Трохи було встановлено зв'язок між гігієною чищенням зубів і потенцією чоловіків. Як виявилося, кровоточивість ясен може викликати у представників сильної статі еректильну дисфункцію.

Вчені: ДНК подружжя схожа

Генетики вивчили ДНК подружніх пар прийшли до висновку, що люди, вибираючи собі партнера, підсвідомо вибирають і схожу на їх ДНК. У сторонніх людей ці молекули сильно відрізняються.

У дослідженні взяло участь понад 800 подружніх пар європеоїдної раси, народжені в проміжку 19301-1950 рр. і які перебувають у постійному шлюбом.

Було помічено, що існує значний відсоток кореляцій, при достатній, однак, генетичної схожості.

Розкрито секрет щастя

За всю історію людства питання про те, що ж таке щастя так і не було вирішене. Однак спроби пошуку відповіді на нього ведуться безупинно. Так, американські вчені спробували розгадати таємницю і з'ясували, що найбільш повне щастя людина відчуває тоді, коли надає комусь допомога. Кліше про те, що віддаючи, ми стаємо щасливішими, на перевірку виявилося правдою. Саме тому, на думку вчених, альтруїзм робить людину щасливішою. Можливо, тому, за наявними даними, волонтерство здатне збільшувати тривалість життя.

Правда, є невелика обмовка: перед початком будь-якого благодійного справи необхідно чітко визначити мету, досягнення якої і приносить справжнє задоволення. Фахівці пропонують людям, що мріють відчути щастя, не отлагая в довгий ящик спробувати розвеселити або ж просто змусити посміхнутися іншої людини. Таким чином, вважають учені, можна не тільки подарувати приємні моменти оточуючим, але і самому отримати невелику порцію щастя.

У Франції пропали пробірки зі смертельно небезпечним вірусом

Як повідомляє Belfast Telegraph, французькі вчені в ході інвентаризації недорахувалися понад двох тисяч пробірок, що містять смертельно небезпечний вірус атипової пневмонії.

Про зникнення було негайно повідомлено у відповідне відомство. Сьогодні ведеться активний розшук. За наявними даними, пробірки зникли на початку року. Проводилися раніше пошуки ні до чого не привели.

Подібний випадок вже стався в Азії на початку поточного століття. Тоді від цього вірусу померло приблизно 800 осіб. Вчені запевняють, що вірус втрачених пробірках не представляє небезпеки, однак, розслаблятися все ж не варто. Тим більше, що подібна ситуація не перша у вчених даної організації.

Яндекс.Метрика