Вчені: діабет зменшує обсяг мозку на 3%

Вченим вдалося встановити причину зниження пам'яті у людей, які страждають від цукрового діабету. З'ясувалося, що при даному недугу відбувається зменшення об'єму мозку. Особливо це стосується людей у віці після сорока років. Такі дані були отримані в ході аналізу медичних карт понад півтори тисячі пацієнтів з цукровим діабетом. Спеціальне сканування показало: зменшення відбувається у середньому на 2, 9%.

Особливо страждає при цьому гіпокамп – ділянка мозку, що відповідає за емоції. Його розміри зменшуються майже на 4%. Прояви зменшення полягають у втраті пам'яті. Фахівцями встановлено, що ушкодження мозку характерні для всіх вікових груп людей, страждаючих цим діабет.

Як харчуватися курцям

Як відомо, від куріння позбутися часом буває дуже складно. Саме тому вам, як палить жінці, необхідно дотримуватися дієти та приймати вітамінні комплекси, які не подбають про вагу, а про хімічних з'єднаннях і отрути, які надходять в організм при вдиханні сигаретного диму.

Кілька рекомендацій

Намагайтеся харчуватися правильно. Велика кількість вітамінів, молочних продуктів, морепродуктів, бобів і горіхів дозволить заповнити недолік вітамінів, намагайтеся не вживати жирну їжу, яка негативно відбивається на шлунку і організмі в цілому.

Чудовими властивостями інтоксикації мають свіжовичавлені соки, не забувайте, що пити їх треба відразу після того як вони були зроблені. Вживання топінамбура дозволить нейтралізувати важкі метали і вивести токсичні речовини, регулярне використання червоного винограду здатне очистити кров, природно варто подумати і про комплекс вітамінів, які порекомендує лікар після обстеження.

Ось ще кілька продуктів, які допоможуть організму справлятися з сигаретним «шкідництвом».

Капуста

Бажано вживати капусту в сирому або слабо обробленому вигляді, щоб вона змогла зберегти всі свої властивості, в тому числі і антиканцерогенні. Оптимальна кількість вживань –п'ять. Додавайте її в салати або в овочеві рагу, крім традиційної і знайомої нам білокачанної можна вживати спаржу або пекінську капусту, які практично не відрізняються своїми корисними властивостями.

Помідори

Томатний сік після кип'ятіння подвійно корисний, тому що адсорбує лікопін, який є потужним антиоксидантом. Зробіть свою трапезу цим продуктом і ви значно зменшите ризик появи раку легенів. Лікопін, як і капуста здатні блокувати і захищати організм від появи метастаз.

Морква

Свіжовичавлений морквяний сік тричі на день натщесерце здатний запобігти розвитку метастаз. Він володіє прекрасними властивостями, які закладені не тільки докорінно, але і в бадиллі і насінні.

Пшениця

А точніше її проростки володіють великою кількістю вітамінів, що здатне зміцнити імунітет і дозволити йому боротися з різними захворюваннями. Пророщені насіння можна додавати в салати або супи перед вживанням.

Як бачите набір продуктів зовсім не екзотичний, а звичайний. Він завжди є на прилавках ринків і магазинів, тому переживати з приводу харчування не варто. Крім хорошого раціону багатого вітамінами і мікроелементами необхідно піклуватися про свою шкіру. Регулярно виконувати чистку обличчя і тіла, застосовувати косметику, у складі якої є вітаміни-антиоксиданти, А і Є.

Не лінуйтеся регулярно відвідувати косметолога й поліпшувати кровообіг особи, щоб уникнути ранніх зморшок.

В якості останнього ради варто порекомендувати знайти в собі сили і кинути палити. Це складно, проте розуміючи всі наслідки можна зробити спробу і навіть не одну.

Будьте красивими і здоровими.

Текст: Ксенія Олександрівна

Вчені: представники різних статей по-різному реагують на стрес

Всі люди по-різному реагують на стресові ситуації: або замикаються в собі, або, навпаки, намагаються залучити до своєї проблеми якомога більше оточуючих.

Дослідження показало, що жінки дотримуються другої стратегії. В експерименті взяло участь сорок чоловіків і сорок жінок, котрих стресового тесту (вирішити задачу або вимовити спіч перед аудиторій).

Після цього учасники пройшли ще через одні тести, які були спрямовані на визначення їх здатності відрізняти власні бажання від бажання інших людей.

У стані стресу жінки справлялися із завданням краще.

Абсолютно протилежна ситуація була з чоловіками, які в стресі гірше справлялися із завданням, ніж чоловіки в стані спокою. Отже, в стресових ситуаціях жінки більш тямущі, ніж чоловіки.

Причина цього в тому, що жінки більш спрямовані на пошук підтримки оточуючих людей.

Вчені поділилися секретом щастя

Американські вчені впевнені, що щастя можна порівняти з вірусом інфекції. На їхню думку, позитивне оточення людини здатне перетворити його з песиміста в оптиміста. Оточення становить четверту частину емоційного стану людини. Фізіологи переконані, що щастя є звичайним фізіологічним процесом, що обумовлено гормонами задоволення і діяльність мозку людини. Настрій людини визначають такі гормони, як допамін і серотонін.

Вчені дають наступні поради для придбання позитивного настрою:

 • уникати порівняння себе з іншими людьми,
 • йти вперед, не обмежуватися досягнутим,
 • ні про що не шкодувати,
 • вміти (або навчання) приймати самостійні рішення,
 • навчитися повноцінно відпочивати,
 • не ображатися і вміти прощати,
 • активно займатися спортом,
 • частіше посміхатись,
 • намагатися оточувати себе позитивними людьми.
Особливості німецької медицини

Хвороба ніколи не буває до місця. Але особливо неприємно, якщо вона наздогнала під час перебування за кордоном. Перешкодою на шляху отримання кваліфікованої медичної допомоги може стати не тільки іноземну мову, але і незнання, до кого і куди звернутися.

Методи страхування

Ідеологія медичного обслуговування у Німеччині помітно відрізняється від російського, тому, якщо ви затрималися в країні на тривалий термін, потрібно передусім подбати про членство в медичній страховій компанії. Без страховки не можна влаштуватися на роботу або навчання.

У Німеччині паралельно діють дві системи страхування приватних осіб: державна (gesetzliche Krankenversicherung), до якої належать близько 89, 7% населення, і приватна (private Krankenversicherung) для осіб з високим рівнем доходу і індивідуальних підприємців. Обидві категорії представлені великим числом компаній-страховиків (Krankenkasse), причому вибирати і міняти їх можна абсолютно вільно. Слід звернути увагу, що при переході на приватну систему страхування повернутися до державної вже не можна.

Приватні каси пропонують своїм клієнтам більш прозору схему оплати рахунків, більш високу якість лікарської допомоги та скорочене час очікування прийому у фахівців (аж до пари днів замість декількох місяців).

Більшість кас пропонують сімейні пакети, в яких непрацюючі найближчі родичі (дружини або чоловіки) можуть бути застраховані на додаток до працюючого главі сімейства за вигідним тарифом. Дітей зазвичай включають в страховку батька або матері, і аж до повноліття вони користуються значними пільгами.

Багато німців комбінують державну страховку на загальну медичну допомогу з додатковими приватними страховками на певні види послуг, наприклад, стоматологію. Близько 13, 3 млн. чоловік в Німеччині мають окремі страховки на лікування зубів і протезування (Zahnzusatzversicherungen).

Запис до лікарів

Власник страхового поліса в принципі може домовитися про прийом в будь-якій лікарській практиці (Arztpraxis), просто подзвонивши по телефону. Тим не менш, багато фахівців бажають спочатку бачити напрямок від домашнього лікаря (Hausarzt).

Останній нагадує російського дільничного терапевта, проте, володіє розширеними повноваженнями. Прийом дітей і підлітків ведуть лікарі окремої категорії (Kinderarzt і Jugendmediziner).

Зазвичай німці при будь-якому нездужанні звертаються спочатку до домашнього лікаря, в завдання якого входить оцінити ризики і порадити, до якого фахівця далі слід звернутися. Таким чином, у Німеччині знижено навантаження на вузькопрофільних лікарів, яким не доводиться мати справу з величезними потоками пересічних пацієнтів з незначними проблемами.

Традиційно домашні лікарі у Німеччині неохоче беруть виклики додому, тому з'явитися в практику доведеться на своїх ногах, або викликати при необхідності медичний транспорт. Ця послуга іноді відшкодовується страховими компаніями, але частіше пов'язана з високими особистими витратами.

Вибрати домашнього лікаря можна незалежно від місця проживання. Змінити практику, можна за власним бажанням, без пояснення причин, тому пацієнти «голосують ногами». Дізнатися про рейтингу того чи іншого ескулапа можна на Інтернет-сервісах.

Особливості прийому

Кожний пацієнт, який домовився про прийом (Termin), повинен з'явитися до певного часу. Проте в залежності від завантаженості практики очікування може скласти від 10 хвилин до півтора годин.

У лікарів також є годинник вільного прийому (Sprechstunde), коли будь-хто може прийти в порядку живої черги. Однак на практиці такий візит може обернутися годинами очікування, тому радимо завжди обговорювати прийом заздалегідь по телефону, навіть якщо ви терміново хочете зайти в той же день. В екстрених випадках (Notfall) пацієнти можуть бути прийняті без черги, але це обернеться додатковими витратами.

На спілкування з лікарем, особливо домашніх, зазвичай відводиться не більше 15-20 хвилин. Зрозуміло, що за такий короткий час важко скласти детальне уявлення про проблему конкретного пацієнта, тому свої скарги треба формулювати дуже конкретно і при необхідності наполягати на призначенні до профільного лікаря.

Рецепти

Купити в німецькій аптеці без рецепту можна тільки дуже обмежений набір ліків, на рівні аспірину та активованого вугілля. Для всього іншого вам потрібно лікарське припис. Рецепти в Німеччині розрізняються по квітам:

 • Червоний рецепт дозволяє придбати зазначені медикаменти безкоштовно протягом місяця. Витрати бере на себе державна каса, однак пацієнт зобов'язаний доплатити 5 євро за кожен рецепт.
 • Зелений рецепт носить форму «рекомендації лікаря» та діє безстроково, але сплачувати його доведеться повністю самому. Тим не менш, його можна врахувати при подачі податкової декларації.
 • Сині рецепти видаються тим, хто застрахований приватним чином. Вони діють 3 місяці.
 • Жовтий рецепт, придатний лише протягом тижня, наказує сильнодіючі болезаспокійливі засоби.

Діти і підлітки користуються привілеєм безкоштовних рецептів аж до досягнення повноліття. Крім того, вони мають право на багато пільгові процедури і перевірки. Слід згадати, що багато страхові компанії пропонують клієнтам додаткові бонусні програми і безкоштовні послуги, наприклад, відвідування спортивних секцій, оздоровчих заходів і санаторіїв.

Текст: Тетяна Ісаєва

Яндекс.Метрика