Вчені: дитяче ожиріння призводить до незворотних змін мозку

Вчені з США було встановлено зв'язок між ожирінням та порушеннями пізнавальних функцій людини. Подібні висновки дозволив зробити аналіз результатів дослідження, учасниками якого стали діти, які страждають ожирінням.

Як виявилося, діти, які страждають зайвою вагою, значно частіше за своїх худих одноплемінників відчувають труднощі з виявленням помилок у математичних задачах.

На думку вчених, дані порушення зумовлені зміною в певних ділянках кори головного мозку і, в цілому, його електричної активності.

Вчені: самотні люди до 50 років втрачають відчуття щастя

Самотні люди, які протягом життя відчували себе щасливими, до 50 років втрачають це відчуття. Це підтвердив проведений фахівцями страхових компаній аналіз існуючих проблем самотності. 78% опитаних людей, що мали велику кількість соцсвязей, до п'ятдесяти років втрачали відчуття повноти життя.

Вчені встановили, що навіть таку суб'єктивну взаємозв'язок як щастя і самотність можна статистично проаналізувати. Було встановлено, що лише 60% сімейних людей дійсно відчувають себе щасливими. Також була ще раз підтверджена теорія про те, що люди, в старості мають онуків, вважають себе по-справжньому щасливими.

Заняття аеробікою збільшують обсяг пам'яті

Канадські вчені встановили, що в процесі заняття аеробікою люди стають розумнішими.

Завданням дослідження став підрахунок впливу на мозок регулярних фізичних навантажень.

Добровольцями стали 90 жінок 70-80-ти років, які страждають неуважністю.

До початку експерименту, кожній учасниці експерименту було зроблено МРТ, в ході якої вимірювалася область мозгла, контролює пам'ять (гіпокамп). Потім протягом півроку учасниці експерименту два рази в тиждень по годині займалися аеробікою.

В залежності від типу вправ (силові, на гнучкість і аеробні) жінки були розділені на групи. Виявилося, що тільки у тих дам, які займалися аеробікою, гіпокамп збільшився.

Вчені встановили, що невисокі люди живуть довше

Гавайські дослідники прийшли до парадоксального висновку: виявляється, люди невеликого зростання в середньому живуть довше, ніж їхні високі одноплемінники. Об'єктом вивчення стали американці, які мають японське походження.

Було створено дві групи. В першу увійшли люди, зростання яких перевищував 163 див., а в другу – менш 158 див. З'ясувалося, що тривалість життя людей і другої групи значно більше. Можлива причина – наявність у невисоких людей спеціального гена, що регулює інсулін в крові і знижує можливість розвитку онкологічних захворювань.

Вчені: вживання продуктів у вакуумній упаковці може бути смертельно небезпечним

Як встановили вчені, вакуумна упаковка, що слугує для продовження терміну зберігання продуктів, робить їх вживання смертельно небезпечним.

Справа в тому, що під вакуумною упаковкою розмножуються вкрай небезпечні для здоров'я людини бактерії.

Датські дослідники встановили, що чверть пацієнтів, які звернулися зі скаргами шлунково-кишковий тракт, заражені так званим «вакуумними бактеріями», що не виключає ризик смерті.

Бактерії, будучи через перебування у вакуумі позбавлені надходження кисню, стають вкрай агресивними. Також вони проявляють себе і вже після потрапляння в людський організм.

Фахівці рекомендують остерігатися вживання запечатаних продуктів (м'ясо, ковбаси, риба, напівфабрикати тощо), радячи купувати продукти в їх звичайному вигляді.

Вчені: недоотримання сонячного світла може бути смертельно небезпечним

Американські дослідники встановили, що недоотримання людиною сонячного світла може бути смертельно небезпечним.

В експерименті прийняли участь 30 тис. жінок, яким було запропоновано заповнити анкети, зокрема, містять питання щодо того, як часто вони перебувають на сонці.

У процесі аналізу отриманих даних також вивчалися медичні карти учасниць експерименту. Поки проводився експеримент, померло понад 2500 тис. жінок, більшість з яких, як виявилося, проводили на сонці дуже мало часу.

Науковці прямо пов'язують смертністю та недоотримання сонячного світла. Хоча, як відомо, достаток останнього провокує виникнення онкологічних захворювань.

Вчені: вживання Віагри на 84% підвищує ризик розвитку раку шкіри

Самим популярним засобом для підвищення сексуальної сили в усьому світі визнана «Віагра», Однак, на думку американських дослідників, її вживання більш, ніж на 80% підвищує ризик розвитку меланоми – раку шкіри.

Мабуть, закладений у «Віагрі» механізм підвищення потенції якимось чином змушує меланому прогресувати.

Лікарі поки не закликають повністю відмовлятися від препарату, однак ті, хто його використовує і одночасно перебуває в групі ризику раку шкіри, обов'язково повинні консультуватися з лікарями.

Крім такого страшного побічного ефекту, «Віагра» має й інші. Зокрема, головні болі, нудота, печія.

Погляньте на зір іншими очима!

Що в нас найпривабливіше, саме багатозначне, саме чарівне?.. Погляд. Ми працюємо або приємно проводимо час, очі працюють завжди, відпочиваючи лише уві сні. І тому ніякому іншому органу не потрібно стільки енергії, скільки очам! Серце стукає, мозок думає, руки-ноги рухаються — але на все це та інше використовується тільки 50% виробленої організмом енергії. Решта йде на зір. Загалом, очі заслуговують того, щоб полегшити їм життя!

Що оці приємно?

Те, що дозволяє зберегти зір і красу очей, нескладно виконати. Головне, знати, що їм подобається.

Очі люблять прогулянки на свіжому повітрі, споглядання води, неба, дерев і просторих лугів. Причому не тільки влітку, але й взимку.

Не варто навантажувати очі читанням або переглядом телевізора відразу після пробудження. Краще зайнятися цим приблизно через годину. До сутінків очі здатні до самої різної роботі, а от при світлі потрібно по можливості уникати зорового напруги, особливо в поєднанні з розумовою і душевним.

Не йде на користь і зоровий працю після їжі, особливо «сидяча» робота. Те ж стосується фізичних навантажень.

Тісний одяг сприяє приливу крові до голови і, відповідно, до очей, а це для них шкідливо. Так що не варто захоплюватися впивающимися в тіло джинсами і знову увійшли в моду корсетами.

Якщо довелося тривалий час перебувати в запиленому або прокуреному приміщенні (або просто втомилися очі), потрібно зробити для повік примочки зі слабким розчином чаю, а для очей — ванночки з нього ж. Ванночка робиться таким чином: налити в чашку прохолодного чаю і доторкнутися відкритим оком до рідини так, щоб очне яблуко купалося в ній, поморгати кілька разів і виконати те ж саме з іншим оком. Це запобіжить запалення і зніме втому. Більярд здавна вважається кращою грою, знімає стомлення очей.

Підніміть мені повіки!

Найкращим відпочинком для очей є сон. До речі, якщо не виходить заснути, існуємо дуже простий спосіб «втомити очі» — обертати ними під закритими століттями до тих пір, поки вони не втомляться. А от якщо хочеться спати в невідповідному місці і в невідповідний час, подібне вправу потрібно виконати з відкритими очима: подивитися наліво-направо, прямо, вгору-вниз і так далі. Потім пообертати очима в обидві сторони і скосити погляд на кінчик носа. Все це займе буквально кілька секунд, а сон зникне. До того ж обертання очними яблуками зміцнює очні м'язи і зорові нерви.

Вчені: денний сон може призвести до раптової смерті

Люди, які люблять спати вдень, скорочуючи тим самим час нічного відпочинку, на думку лікарів, потрібно бути дуже обережними, адже звичка сієсти може стати причиною передчасно смерті.

Такий висновок зробили вчені, на підставі дослідження британських фахівців. В експерименті взяли участь 16 тис осіб, більшість з яких мали звичку денного сну. Спостереження велися протягом 13 років.

Результати дослідження показали, що люди від 40 до 80 років, які люблять поспати вдень, мали на 14% шансів передчасної смерті.

Сон більше години здатний вкоротити життя на 32%. У більшості випадків раптова смерть була наслідком респіраторних захворювань.

Яндекс.Метрика