Вчені: перегляд порнографії викликає у чоловіків незворотні зміни в мозку

На думку вчених, чоловіки, захоплюються переглядом порнографічних фільмів, серйозно ризикують своїм здоров'ям: у них зменшується обсяг мозку і суттєво знижується чутливість у відповідь на сексуальний стимул. Правда, фахівці не виключають можливості, що захоплюються порно чоловіки, спочатку мали деякі зміна мозку.

Був проаналізований мозок 64 чоловіків у віці від 21 до 45 років. Вченим було цікаво подивитися не тільки обсяг мозку, але і його реакцію на перегляд порнофільмів, а також частота їх перегляду. З'ясувалося, що у любителів фільмів «погарячіше» смугасте тіло мозку має значно менший обсяг, ніж у чоловіків, що не мають такого захоплення.

Вчені переконані, що тільки дозований перегляд порнографії не має яких-небудь негативних наслідків. В іншому ж випадку, не виключається можливість, що людині доведеться зіткнутися з проблемою ненормального функціонування мозку.

Погані відносини між подружжям можуть стати причиною розвитку у них атеросклерозу

Американські вчені встановили, що часто захворювання серця мають безпосередній зв'язок з якістю сімейних відносин тієї чи іншої людини.

Психологами був обстежений 281 доброволець середнього віку. Всі вони мали постійно партнера.

З'ясувалося, що люди, сімейні відносини яких далекі від благополучних, в сонних артеріях мали значну кількість холестеринових бляшок. Крім того, ризик виникнення серцевого нападу, більш ніж на 8% був вище, ніж у людей, які мали гармонійну сім'ю.

Безумовно, сварки в родині – не єдина причина для можливого розвитку захворювань серця. Однак порівняння групи добровольців з однаковими вхідними даними (стать, вік, національність тощо), але з різною обстановкою в сім'ї показав справедливість припущення вчених.

Як би те ні було, вчені переконані, що наявність між подружжям романтичних відносин чинить значний вплив на стан здоров'я пари.

Вчені: тривалий перегляд телевізора може стати причиною ранньої смерті

Американські вчені з'ясували, що люди, які щодня проводять за переглядом телевізора більше трьох годин, в два рази більше подрежены ризику ранньої смерті.

У дослідженні взяло участь 13 тис здорових осіб. Спостереження тривало вісім років. За цей час 97 учасників експерименту померли від різних серцевих і онкологічних захворювань.

Аналіз видів дозвілля показав, що перегляд телевізора – одна з його «сидячих» форм. Дивно, але можливість ризику ранньої смерті не ставився до інших видів сидячої діяльності, таким, наприклад, як робота за комп'ютером або водіння машини.

За наявними даними, кількість людей, які проводять у сидячому положенні багато часу, рік від року тільки зростає. Медики рекомендують дивитися телевізор не більше пари годин в день і якомога більше рухатися.

Ця підступна глаукома
Раптово при погляді на яскраве світло перед очима виникають райдужні кола, а в темряві очі взагалі не бачать? Нічого страшного, думаєте ви, просто очі втомилися. Можливо, і так. А, може бути, це перші ознаки глаукоми– «тихого грабіжника зору», як називають її лікарі, – важкого захворювання і підступного, ведучого, якщо його не лікувати, до повної і незворотної сліпоти.

Визначити, перевтомилися очі, чи це прояви глаукоми, зможе офтальмолог. Тому, не мудруючи і не втрачаючи часу, за відповіддю до лікаря.

Глаукомою називають групу (близько 60) захворювань очей, провідним фактором ризику яких є підвищений внутрішньоочний тиск.

Чому знижується зір? У здоровому оці постійно підтримується певний тиск за рахунок балансу припливу і відтоку рідини. Порушення відтоку, який виникає у хворому оці, призводить до накопичення рідини, у результаті чого починає рости внутрішньоочний тиск, яке руйнівно впливає на волокна зорового нерва, і око перестає бачити.

Крім підвищеного внутрішньоочного тиску, причиною розвитку глаукоми можуть стати спадкова схильність, аномалії будови органів зору, травма ока, захворювання ендокринної, серцево-судинної або нервової системи.

Зазвичай глаукома розвивається після 45 років, частіше у жінок. Але зустрічаються також і вроджена, і підліткова глаукома.

Щоб не пропустити розвиток цього грізного захворювання, необхідно не рідше одного разу на рік проходити обстеження у офтальмолога:

 • людям зі спадковою схильністю;
 • особам у віці 45 років і старше;
 • тим, хто приймає стероїдні препарати;
 • людям, що перенесли травму ока;
 • особам, страждаючим короткозорістю високого ступеня.
 • Крім того, цілий ряд симптомів може бути ознакою розвитку глаукоми:
 • затуманення зору;
 • поява райдужних кіл при погляді на яскраве світло;
 • погіршення зору в темряві;
 • зниження зору;
 • відчуття тяжкості, «піску» в очах;
 • біль або різь в очах;
 • біль у надбрівних дугах, скроневих областях, яка може супроводжуватися нудотою, блювотою.

У тому випадку, якщо ви помітили у себе хоча б одне з перерахованих станів, зверніться за консультацією до досвідченого лікаря.

Також не рідше одного разу на рік слід відвідувати офтальмолога тим, хто страждає на короткозорість, гіпертонічною хворобою, цукровим діабетом. Ускладнення цих захворювань (такі як периферична дистрофія та розриви сітківки, крововиливи всередину очі, діабетичні зміни) можуть стати причиною повної сліпоти. Своєчасна лазерна коагуляція сітківки в цих випадках є єдиним способом збереження зору.

Фахівці Центру Офтальмології ВІН КЛІНІК володіють усіма сучасними методами діагностики і лікування. Тут використовується передове обладнання, застосовуються щадні методики і місцева анестезія при операціях, що дозволяє пацієнту вже в день операції повернутися до звичного способу життя.

Як вилікувати глаукому

Впоратися із захворюванням на 1-2 стадії дозволяє лікарська терапія, спрямована на зниження внутрішньоочного тиску, і лазерна хірургія.

«Золотим стандартом» лікування глаукоми в сучасних умовах є щадні лазерні операції.

На 1-ій стадії захворювання лазерна хірургія – метод селективної трабекулопластики. - може стати альтернативою щоденного закопування крапель.

На 3-4 стадіях ефективні иридэктомия, трабекулопластика і гониопунктура.

За допомогою лазерної иридэктомии лікарям ВІН КЛІНІК вдається знизити внутрішньоочний тиск за рахунок створення повідомлення між передньою і задньою камерою ока.

За допомогою лазерної трабекулопластики. – основного методу лікування глаукоми - відновлюється нормальний процес відтоку внутрішньоочної рідини. Цей метод лікування застосовується при всіх формах хвороби.

Лазерну гониопунктура дозволяє домогтися зниження внутрішньоочного тиску шляхом створення додаткового шляху відтоку рідини з передньої камери ока.

Переваги операцій із застосуванням медичного лазера

Ніж лазерна хірургія краще хірургічних антіглаукоматозних операцій? Медики виділяють кілька факторів:

1. Неінвазивність: відновлення відтоку внутрішньоочної рідини відбувається без розтину очного яблука;

2. Операції проводяться амбулаторно під місцевим знеболенням;

3. Відсутні ускладнення;

4. Не потрібно реабілітаційний період, немає необхідності оформляти лікарняний лист.

Якщо Ви знайшли в себе один або кілька симптомів цієї підступної і небезпечної хвороби, рекомендуємо вам негайно пройти обстеження у лікаря-офтальмолога.

Пам'ятайте: глаукому можна перемогти, головне, як можна раніше, не втрачаючи часу, почати її лікування.

Дізнайтеся більше про лікування глаукоми на сайті медичного центру ВІН КЛІНІК >>

Вчені: чоловіки реагують на зворушливі речі значно сильніше жінок

Всупереч сформованим стереотипам, чоловіки в емоційному плані (в тому відношенні, яке стосується душевних переживань), значно перевершують жінок. До такого висновку прийшли експерти, вивчивши найбільш зворушливі моменти для чоловіків і жінок.

Вивчалася група з 15 отців і матерів. Жінкам пропонувалися для перегляду картинки, на яких були зображені ситуації, схарактеризувати які можна було б словами «блаженний», «смішно», «хвилюючий» і «душевний». Після чого фахівцями оцінювалася реакція на ілюстрації. Аналогічного тесту піддалися і чоловіки. З'ясувалося, що вони значно сильніше реагували на картинки, що підходять під перші три опису. А на останню взагалі в два рази сильніше.

Незважаючи на такі показові результати, чоловіки в ході опитування все одно позиціонували себе неемоційними.

Яндекс.Метрика