Вчені розповіли, як боротися з помилками

Напевно, кожна людина при наборі тексту стикався з проблемою помилок і друкарських помилок. На думку фахівців, це не пов'язано з інтелектуальними здібностями людини або з його неуважністю. Справа в тому, що при наборі на клавіатурі мозок людини виконує комплекс складних завдань. В істотній мірі набір тексту – процес автоматичний. Адже головне, що ми хочемо при друкуванні тексту – це передати сенс, і саме на це спрямована робота головного мозку. Тому виникнення помилок – справа нормальна. Вчені вважають, що мінімізувати кількість допустимих помилок можна постійними тренуваннями у друкуванні, читанні та письмі. Важливим є і регулярний відпочинок.

Крім того, важливою проблемою офісних працівників є і незнання власних помилок. Фахівці рекомендують змінити розмір або тип шрифту, а також трохи дистанціюватися від роботи.

Вчені: нещодавнє відкриття зможе знищити онкозахворювання

Техаські вчені спільно з колегами з інших наукових центрів штатів, створили молекулу, здатну призводити до саморуйнування ракові клітини. В процесі дії цієї молекули представляє собою синтетичний переносник, у ракової клітини змінюється механізм перенесення в мембрані іонів натрію і хлориду, що призводить до відома до мінімуму можливість клітинної смерті.

Близько 20 років тому вчені виявили продигиозин – природне протираковий з'єднання, що працює як переносник іонів. Це відкриття привело фахівців до створення синтетичного переносника, що кріпиться до іонів хлориду і дозволяє їм розчинятися в мембрані. Іони натрію тягнуться за хлоридом.

Дослідження показали, що переносник вбивав ракові клітини. Правда, на даний момент отримане з'єднання разом в пухлинними клітинами знищує і здорові. Вченим тільки належить розробити механізм відбору потрібних для знищення клітин. Найближчим часом розпочнеться тестування відкриття на тварин.

Як правильно планувати відпустку: рекомендації фахівців

Канадські вчені прийшли до висновку: неправильно спланований та організований відпочинок не дає людині можливість повністю відновитися від стресу, який він відчуває на роботі. Невдалий відпочинок призводить до того, що людина, повернувшись на роботу, знову потрапляє в стресову ситуацію. Більш того, нерідкі випадки, коли відпустка реально відбирає сили.

При плануванні відпочинку, фахівці рекомендують враховувати власні внутрішні потреби. Хтось, наприклад, розслабляється, прибираючи в домі. Крім того, до виходу на відпочинок, потрібно скласти список справ, обов'язкових до виконання. Адже немає нічого гіршого, ніж повернувшись на роботу, зануритися у потік старих проблем. Як правило, такий спосіб хороший для тих, хто орієнтований на результат. Експерти рекомендують вирішувати великі проблеми, не вдаючись в деталі.

У відпустці займатися тільки тими справами, які можуть компенсувати енергетичні потреби організму (масаж, плавання, хобі). Навіть якщо на відпочинок доведеться працювати, то краще фокусувати свою увагу на позитивних моментах. Щоб уникнути неприємних несподіванок, психологи рекомендують робити відпочинок як можна більш простим.

Найголовніше – не розраховувати на те, що довгоочікуваний відпустку зможе повністю відновити сили і миттєво «очистити голову від проблем. Фахівці рекомендують частіше влаштовувати собі невеликий за тривалістю відпочинок. Наприклад, щоденна півгодинна прогулянка в обідню перерву зможе чудово відновити і підвищити працездатність. Адже відомо, що перерви в роботі істотно збільшують продуктивність діяльності.

Страхи передаються у спадок

Вчені з США переконані: певні дитячі страхи не можуть бути пояснені особливостями виховання або розвитку. Іноді страх чого-небудь закладена на генетичному рівні і передається у спадок. До таких результатів дозволили прийти спостереження за лабораторними гризунами.

Мишей розділили на дві групи. Особинам першої був щеплений страх перед запахом м'яти. Друга група виступала в якості контрольної. Вчені змогли виділити страх у відділі мозку, що відповідає за розпізнавання зовнішньої загрози.

З'ясувалося, що страх перед запахом м'яти сформувалася і у потомства дорослих мишей. У разі, коли фахівці блокували названий ділянку головного мозку, страх йшов. Медики переконані, що відкриття допоможе в лікуванні людей, що страждають різними фобіями.

Люди, що мають усвідомлені сновидіння, в реальному житті ефективніше вирішують проблеми

Учені з Великобританії встановили, що люди, під час сну усвідомлюють, що вони сплять, а не сплять, значно ефективніше вирішують проблеми в реальному житті. Завданням дослідження стало виявлення зв'язку між сновидіннями і проникливістю.

Здатність усвідомлення знаходження в сновидінні володіють далеко не багато. Мозок таких людей здатний в короткі терміни визначати, що вони сплять, оскільки події, які є як сновидінь в реальному житті, як правило, неможливі або безглузді. Аналогічні здібності проявляються у них і при вирішенні проблем під час неспання: такі люди можуть швидко виявляти приховані підказки або існуючі протиріччя. Вчені стверджують, що щоб усвідомити сновидіння, потрібно спробувати вийти за рамки псевдореальности, створеної сном, і зрозуміти, що відбувається навколо нереально.

До групи спостереження увійшли 68 осіб у віці 18-25 років. Спочатку вони відповідали на запитання щодо наявності усвідомлених сновидінь. Потім їм пропонувалося до вирішення 30 спеціальних завдань, що містять три слова, кожне з яких поєднувалося зі словом рішенням, формуючи тим самим нове слово. Результати показали, що люди з усвідомленими сновидіннями на 25% вирішували завдань більше, ніж інші.

Бажання вийти заміж залежить від середовища, в якій виросла жінка

На думку психологів, кожна жінка має «внутрішній годинник», що визначають, яку кількість часу вона ще має для зачаття дитини. Самий останній рубіж – менопауза. Розуміння цього змушує жінку поспішати з одруженням. Найбільш актуально це для тих жінок, які росли в бідних сім'ях.

Американські вчені вважають, що у кожної людини настає момент, коли він починає зосереджувати свою увагу на питаннях продовження роду. Як правило, настання цього моменту залежить від умов, в яких цей чоловік виріс. Була зібрана спеціальна група, в яку увійшли 59 осіб. Фахівці поцікавилися у них, в якому віці вони б хотіли вступити брат і народити дітей.

Члени другої група, що складається з 74 осіб, розповіли, на які вони були готові піти поступки, щоб швидше продовжити рід. Виявилося, що жінки з економічно неблагополучних сімей значно більше прагнули вийти заміж і народити дітей. У представників сильної половини людства подібного не спостерігалося. Справа в тому, що чоловіки розуміють, що здатні зачати дитину аж до самої старості.

Невисокий зріст у чоловіків гарантує їм бурхливе сексуальне життя

Вченими було проведено цікаве дослідження: вони порівнювали сексуальну активність чоловіків, виходячи з їхнього віку, ваги, зросту та стану здоров'я. З'ясувалося, що фізично активні чоловіки, які перебувають у прекрасній формі значно частіше займалися сексом. У той же час, чоловіки, чий зріст не перевищував 170 см. від заняття любов'ю відчували значно більше задоволення і займалися нею частіше.

Дослідники не очікували, що невелике зростання впливає на активність статевого життя. У спостереженні було задіяно 531 чоловік у віці від 20 до 54 років.

Потрібно відзначити, що огрядні чоловіки займалися сексом значно рідше своїх струнких, але невисоких одноплемінників. Не секрет, що надмірна вага по мірі збільшення віку чоловіки поступово стає перешкодою для нормального сексуального життя. Однак цей ефект починає бути помітним лише після 45 років.

Здоров'я людини залежить від раціону харчування його бабусі

Вчені прийшли до цікавих висновків: виявляється, стан здоров'я людини знаходиться в залежності від раціону харчування його бабусі. До цього висновку дозволив прийти аналіз експерименту з мишами. З'ясувалося, що недостатнє або неякісне харчування вагітної самки гризунів підвищувало ризик виникнення у її двох наступних поколінь ожиріння і діабету.

У разі якщо подібний ефект буде виявлений у людей, можна буде зробити висновок про те, що стресові ситуації можуть вплинути на здоров'я їхніх онуків. Причина цього в тому, що стрес викликає зміну структури ДНК. Ряд фахівців припускає, що ці зміни передаються за допомогою сперматозоїдів та яйцеклітин.


Зокрема, наводиться приклад жінок, голодуючих під час Другої світової війни. Їх діти мали цілий ряд генетичних змін, що підвищують ризик розвитку ожиріння та онкологічних захворювань.

Яндекс.Метрика