Вчені відкрили несподівані наслідки черепно-мозкових травм

Фахівцями було встановлено, що травми голови, які отримали люди в дитинстві, надалі можуть зробити істотний вплив на поведінку людини в подальшому житті. З'ясувалося, що різні травми мозку часто не отримують потрібної уваги з боку батьків і можуть позначитися на якості життя людини. Однією з найбільш поширених причин отримання подібних ушкоджень голови є ДТП. Ушкодження різних структур мозку під час ДТП в подальшому можуть впливати на адаптацію людини у колективі, а також на активність його мозкової діяльності – пам'яті і пізнавальних здібностях.

В результаті дослідження, в ході якого порівнювалися МРТ-дані дітей, які пережили травми голови та дітей без них, з'ясувалося, що перші мають певні відхилення у роботі мозку, зокрема, у різного ступеня були порушені такі сфери, як уміння слухати, розуміти, формулювати свої думки. Виявлена взаємозв'язок між черепно-мозковими травмами та соціалізацією людини, на думку лікарів, допоможе надалі зрозуміти як подібну проблему можна виправити.

Вчені: важкі форми депресії можна лікувати наркотиками

В області лікування важких форм депресії намітилося відкриття: виявляється, затяжні депресивні стани можна лікувати застосуванням наркотиків і, зокрема, кетаміну. Американські лікарі вважають застосування даного найсильнішого препарату у разі лікування депресії цілком виправданим. Однак прописувати кетамін потрібно тільки в тому випадку, якщо всі терапевтичні виявилися нерезультативними.

Ефективність застосування кетаміну для лікування депресії була доведена в ході експерименту, в якому взяли участь двадцять вісім добровольців з діагностованою клінічної депресією. Кожному з них протягом двох тижнів внутрішньовенно вводили ін'єкції кетаміну. Позитивні результати лікування зникали протягом двох днів після курсу ін'єкцій, однак у 15% учасників експерименту позитивний ефект зберігався протягом двох місяців. У 7% учасників була виявлена непереносимість препарату, внаслідок різних побічних ефектів.

Вчені відкрили несподіваний спосіб боротьби з раковими клітинами

Шведські лікарі зуміли відкрити білок, здатний послабити роботу ракових клітин.

Зокрема, білок, що отримав назву MTH1, працює тільки в пухлинних клітинах, допомагаючи неушкодженим клітинам виживати, працюючи за типом імунітету вірусу.

Таким чином, відкриття стало принципово новим в медицині, адже раніше придушувалася сама клітина. Тепер же отриманий білок буде її захищати. Отримане речовина направлена на знищення ракової клітини зсередини, не даючи, таким чином, їй можливості пристосуватися до життя в тканинах організму.

Тестування здійснювалося на клітинах меланоми і показав відмінні результати. Проте вчені говорять про те, що дослідження ще не завершено і потрібно ряд перевірок спочатку в лабораторних, а потім і в клінічних умовах.

У Росії збираються ввести електронний лікарняний лист

Росія і ще низка країн Східної Європи незабаром мають намір ввести систему видачі електронного лікарняного листа. Курирує проект Фонт соцстрахування Росії. Першими, хто зможе скористатися даними винаходом, стануть жінки, які мають дітей.

Незважаючи на те, що задуманий проект перебуває лише в стадії розробок, ряд медичних установ вже висловили своє бажання взяти в ньому участь. Одна з найбільш серйозних тем – безпека і час, необхідний на передачу інформації в інтернет. На даному етапі заявляється, що відмовлятися від звичного, паперового лікарняного ніхто не збирається. Перехід на електронну систему видачі лікарняного листа станеться тільки тоді, коли система буде повністю налагоджена.

Антисептик для рук: труднощі вибору

Про те, що стерильна чистота повинна підтримуватися в медичних установах, відомо кожному, але і в повсякденному побуті часто доводиться потрібно дезінфікувати руки, в той час як мило і чиста вода недоступні. Заняття спортом, поїздка в громадському транспорті, розмова по загальному телефону або чмихають носом колеги по офісу — ми щодня стикається з величезною кількістю хвороботворних бактерій. На допомогу в будь-якій з цих ситуацій незмінно прийдуть побутові антисептики.

Сучасна фармакологія пропонує на вибір широкий спектр дезінфікуючих засобів для рук:

  • спреї,
  • гелі та рідини,
  • антибактеріальні серветки.

Спреї зручно і легко використовувати в дорозі або в громадських місцях: вони покривають відразу великі ділянки шкіри та не залишають на ній слідів. В той же час швидке випаровування спиртів дещо знижує ефективність кошти, тому необхідно окропити шкіру достатньою кількістю антисептика.

Гелі та рідини кілька менш зручні у використанні: при необережному поводженні ці кошти легко пролити. Крім того після їх нанесення і розтирання на шкірі залишається ліпідна плівка, яка може викликати неприємні відчуття, в тому числі і алергічну реакцію, або стати джерелом забруднення, якщо ви працюєте з паперами або тканинами. В сучасні рідкі дезінфектанти часто додають компоненти, що зволожують шкіру і відновлюють її водно-жировий баланс, тому гелі і рідини можна розглядати як додаткове косметичний засіб по догляду для регулярного використання.

Антибактеріальні серветки незамінні, якщо ви хочете продезінфікувати не тільки руки, але і навколишні предмети, наприклад, трубку телефонного апарату, клавіатуру комп'ютера або тренажер в спортзалі. Їх зручно використовувати для важкодоступних або дуже чутливих ділянок шкіри, на які непросто розпорошити спрей або нанести гель, якщо ви перебуваєте в дорозі. До недоліків цього засобу можна віднести необхідність утилізації використаних серветок і їх відносно швидке висихання, незважаючи на захисну плівку на упаковці.

В якості основного компонента в спиртовмісних антисептиках присутні етиловий або ізопропіловий спирти, які вже протягом 20-30 секунд після нанесення на шкіру знищують безліч бактерій, у тому числі стійких до антибіотиків, вірусів, в тому числі грипу та ГРВІ, а також грибки. Для ефективної боротьби з патогенними мікроорганізмами концентрація спирту в засобі повинна сягати 60%.

Крім того існують бесспиртовые антисептики на основі триклозану, молочної кислоти, хлоргексидину або Повідон-йоду. Ці засоби хороші тим, що не сушать шкіру і не сприяють утворенню мікротріщинок при частому використанні. З іншого боку вони повільно всмоктуються через шкірні покриви і тому можуть залишати сліди на предметах, яких ви торкаєтеся, і створювати неприємне «липке» відчуття.

Дослідження показують, що використання антисептиків для рук в щоденних ситуаціях, на роботі та навчанні, дозволяє майже вдвічі знизити ризики захворювань, зумовлених бактеріями і вірусами. Однак у всьому потрібно знати міру і не забувати, що людський організм, особливо дитячому, повинен вміти ефективно протистояти мікробної загрозу з навколишнього середовища.

Текст: Тетяна Ісаєва

Біль не впливає на можливість чоловіків відчувати сексуальне бажання

Канадські вчені встановили, що больові відчуття не заважають чоловікам відчувати сексуальний потяг. Цим вони сильно відрізняються від жінок.

Дослідження проводилося на лабораторних мишах обох статей. У процесі експерименту гризуни були поміщені в клітку, що має перегородку, через яку могла пролізти лише самка. Таким чином, вона мала можливість самостійно визначати кількість часу, якого вона була готова провести з самцем.

Коли миша-самка відчувала біль, вона в клітці з партнером проводила значно менше часу, ніж зазвичай. У разі, якщо їй давали препарати, що полегшують больові відчуття, вона воліла подовше затриматися поруч з самцем.

Аналогічні досліди з самцями не дали схожого результату. Біль жодним чином не позначилася на сексуальному бажанні миші.

Вчені: розкрити імітацію сексуального задоволення можна дуже швидко

Існує думка, що жінки – вправні майстрині по імітації задоволення під час статевого акту. Однак, як з'ясувалося, симуляція навіть самої досвідченої майстрині може бути розкрита. На думку британських фахівців, які провели спеціальне дослідження, ступінь задоволеності жінкою її сексуальним життям цілком можливо зрозуміти, навіть не маючи достатнього інтимного досвіду.

Такі дані були отримані в результаті опитування пара добровольців, які поділилися інформацією про активність участі партнерів в сексуальних стосунках і ступеня одержуваного задоволення. З'ясувалося, що встановити задоволення партнера можна в досить короткі терміни, що, безумовно, впливає на якість подружніх відносин.

Яндекс.Метрика