Вчені встановили час доби, коли людина відчуває себе щасливим

Американські фахівці вирішили визначити час доби, коли людина відчуває себе найбільш комфортно. Як виявилося, - це перші кілька годин після пробудження. В опитуванні взяло участь близько п'ятисот тисяч. Ранок – час найбільш гарного настрою. Причина цього полягає в тому, що організм за ніч повноцінно відпочиває, знижується рівень стресу, приносячи людям позитивні емоції.

Спостереження показали, що настрій у людей особливо гарний у вихідні. Це пов'язано з тим, що людям немає необхідності вставати по дзвону будильника, вони керуються виключно своїми біологічними годинами. Для того, щоб зберегти позитивний заряд настрою на весь день, достатньо просто давати собі під час роботи невеликий відпочинок.

Вчені: харчові волокна оздоровлюють серцево-судинну систему людини

Британські вчені підготували огляд, в якому показали, що вживання харчових волокон значно знижує ризик виникнення різних серцево-судинних захворювань.

Фахівцями були проаналізовані дані п'ятнадцяти досліджень під даній темі, в результаті чого було виявлено, що споживання додатково 7 гр. харчових волокон на добу здатні знизити ризик розвитку коронарних захворювань на 9%. А збільшення всього на 7 грамів на добу споживання нерозчинних або ж злакових волокон здатне знизити ризик кардіоваскулярних захворювань на 18% і 16% відповідно. Значно знижує виникнення подібних захворювань і споживання розчинних, фруктових або овочевих волокон.

За твердженням вчених, харчові волокна здатні в цілому позитивно впливати на здоров'я організму людини.

Вчені назвали ще одну причину старіння мозку

Британські вчені провели цікаве дослідження. В експериментальну групу увійшло понад п'яти тисяч чоловіків середнього віку – 45 років. Спочатку, протягом 1990-х років вивчалися питні пристрасті піддослідних. Потім, протягом десяти років – 1990 – 2009 рр. досліджувалися пізнавальні здібності випробовуваних. Учасників експерименту розділили на дві групи, члени однієї пили в середньому склянку вина, а другий – більш двох склянок.

У результаті з'ясувалося, що у надмірно випивали чоловіків пам'ять і когнітивні здібності значно погіршилися. Крім того, «алкоголіки» виявили посередні результати в тестах на якість мови і математичні здібності.

Також цікаво відзначити, що у дослідження взяли участь понад 2000 жінок. Дами, що зловживали алкоголем, також показали погіршення пізнавальних здібностей.

Стосовно ж чоловіків середнього віку дослідники змогли стверджувати згубний вплив алкоголю на когнітивні здібності його любителів.

Вчені: нічні перекуси - одна з ознак психічного захворювання

Вчені з Пенсільванського Університету провели опитування півтори тисячі студентів з метою визначення взаємозв'язку психічного здоров'я і хронічного відхилення в харчуванні. Результати показали, що постійні перекуси ночами можуть свідчити про наявність психічних відхилень. Харчування по ночах – дуже часте явище. Більшість опитаних показало, що не в змозі лягти спати з порожнім шлунком. Проте вчені попереджають: не слід плутати традиційне переїдання з так званим синдромом нічного прийому їжі.

Буває, що даний синдром супроводжується анорексією, дефіцитом уваги або ж прийомом лікарських препаратів від гіперактивності. В особливих випадках люди навіть можуть спеціально прокидатися, щоб прийняти їжу. Як показують результати досліджень, даний розлад є наслідком певних психічних відхилень.

Інноваційний засіб визначення хвороби Альцгеймера в домашніх умовах

Американські дослідники розробили тест, здатний визначити хвороба Альцгеймера в домашніх умовах всього за чверть години. Така можливість дозволяє на ранній стадії призначити необхідне лікування, тим самим уповільнити розвиток даного захворювання. У тесті закладені комбінація ряду запитань різної складності, що дозволяють перевіряти пам'ять, мовний словник, логічне мислення і просторові здібності. Тест був апробований на більше тисячі осіб старше 50-ти років. Результати показали, що у 20% опитаних були порушені пізнавальні навички і невелика втрата інтелектуальних здібностей.

Однак слід зазначити, що даний тест не є способом визначення хвороби як таким. З його допомогою лікарі можуть визначити лише пізнавальні показники, аналіз яких може допомогти прийняти рішення в тому чи потрібно початок лікування. Лікарі особливо застерігають: самостійно ставити собі діагнози не можна ні в якому разі.

Губить людей не пиво, або Алкоголь здатний підвищити імунітет людини

Як виявилося, невеликі дози алкоголю здатні активізувати імунітет людини, зробити його організм більш стійким в боротьбі з інфекціями. Дослідження проводилися на мавпах, яких розділили на дві групи по шість особин. Спочатку обидві групи отримували алкоголь в якості добавки, після чого всім мавпам були зроблені щеплення від віспи. Далі однієї з груп продовжували давати алкоголь, а другий – підсолоджену воду. Через певний інтервал мавп ревакцинировали.

За спостереженнями вчених, після першої вакцинації результати в обох групах були однаковими. Мавпи, які отримували алкоголь протягом всього експериментального періоду, мали знижений імунітет у відповідь на інфекції. Група мавп, яка отримувала обмежена кількість алкоголю, була більш стійка до різного роду захворювань. Вчені вважають, що алкоголь, який приймається в певних дозах, цілком здатний надавати подібний ефект. Однак фахівці особливо відзначають, що отримані дані носять виключно ознайомчий характер. Експеримент проводився на людях і, можливо, навіть при його здійсненні міг дати абсолютно протилежні результати.

Вчені назвали фактори, що призводять до незворотних захворювань печінки

Різні захворювання печінки останнім часом є дуже поширеними. А адже цей орган виконує в організмі функцію внутрішнього фільтра – очищення продуктів переробки їжі від різних отрут і токсинів. Саме тому фахівці рекомендують дуже уважно стежити за станом цього органу

Як правило, ушкоджують печінку різні токсичні промислові отрути, зловживання смаженими, гострими і жирними стравами. Безумовно, непоправної шкоди печінки приносить вживання алкоголю.

Крім того, печінка вражають глисти і різні віруси, збудники гепатитів А, В та С. Небезпечними є поєднання гіпертонії і встановлене ожиріння печінки, загальне ожиріння організму, ішемічна хвороба серця.

Часто до ризику захворювання печінки призводить клімакс у жінок, наявність каменів в жовчному міхурі, стрімке зниження ваги в результаті різних «швидких» дієт. Медики стверджують: правильне харчування, профілактика ожиріння і турбота про роботу серцевого м'яза може зберегти печінку в здоровому стані.

Мігрень: плацебо творить чудеса

При головному болю ми найчастіше прибігаємо до використання знеболюючих засобів. Скарги на наявність мігрені є одними з найбільш частих, вимовних в кабінеті терапевта або невролога. Часто мігрені призводять до різних психічних розладів, знижуючи якість життя людини. Однак останні дослідження ізраїльських учених показали, що головний біль можна перемогти і без прийому ліків.

В експерименті взяли участь 66 осіб, у яких було зафіксовано 450 нападів мігрені. Кожен пацієнт приймав при гострого головного болю таблетку ризатриптана, кошти, що бореться з мігренню. Однак комусь говорили, що вони отримували плацебо – речовина-пустушку, ефект якого залежить виключно від віри в нього пацієнта. Комусь говорили правду. Прийом ліків також супроводжувався різним психологічним напуттям: від негативного до нейтрального.

У разі якщо людина знала, що препарат справжній, його біль зменшувався у два рази, а позитивний настрій значно збільшував терапевтичний ефект. Якщо ж людина знала, що приймає плацебо, біль його не відступала або ж від лікарів він отримував посил негативного відтінку. Вчені встановили, що плацебо здатне робити дива, явно демонструючи терапевтичну цінність. Головне – віра в одужання і позитивний настрій.

Яндекс.Метрика