Вчені заявляють про небезпеку оральних контрацептивів

Дослідження, що фінансується Управлінням з контролю якості харчових продуктів і лікарських препаратів США, встановило, що збільшення випадків розвитку артеріальної тромбоемболії (ATE) і венозної тромбоемболії (ВТЕ) або, просто кажучи, блокування артерій і утворення тромбів пов'язано з прийомом гормональних контрацептивів, що містять дроспиренон.

«Ми виявили, що застосування дроспиренон-містять комбінованих гормональних контрацептивів було пов'язано з 77-відсотковим збільшенням випадків госпіталізації з приводу ВТЕ, а ризик АТІ подвоївся порівняно з ризиком, пов'язаним з прийомом комбінованих гормональних контрацептивів з низькою дозою естрогену, які з'явилися на ринку», — сказав доктор Стівен Сідней, провідний автор дослідження.

Дроспиренон являє собою синтетичну версію жіночого гормону прогестерону, який також відомий як прогестин. Протягом останніх 10 років три комбінованих гормональних контрацептивних засоби нового покоління були схвалені для використання, включаючи таблетки дроспиренон + етинілестрадіол (DRSP), трансдермальні пластирі норэлгестромин + етинілестрадіол (NGMN) та вагінальні кільця этоногестрел + етинілестрадіол (ETON).

Зв'язку між використанням пластирів NGMN і вагінальних кілець ETON і підвищеним ризиком тромбоемболічних або тромботичних порушень не було встановлено. Можливо, тому, що набагато меншу кількість жінок користується ними.

Ризик утворення тромбів у крові присутній при використанні будь-яких протизаплідних пігулок. Перш ніж вирішити, яким методом контролю над народжуваністю користуватися, жінці слід обговорити це з лікарем. Працівники охорони здоров'я, в свою чергу, повинні враховувати ризики і переваги гормональних контрацептивів і схильність жінок до утворення тромбів, перш ніж виписувати ці препарати.

Нове дослідження спростувало наявність зв'язку між мігренню і ожирінням

У минулому році, кілька розрізнених досліджень виявили зв'язок між зайвими кілограмами і мігренню. Нібито було встановлено, що жінки, які страждають нападами мігрені мають схильність до ожиріння.

Однак нове більш фундаментальне дослідження повністю спростувало отримані раніше результати.

«Наше дослідження дозволило отримати обнадійливість - наявність мігрені не пов'язано з майбутнім збільшенням відносної маси тіла або ожирінням», — сказав д-р Тобіас Курт, дослідник з Французького національного науково-дослідного інституту INSERM та університету міста Бордо.

Проводячи нове дослідження, вчені проаналізували також результати дослідження women's Health Study, яке почалося в США в середині 1990-х і вивчало роль аспірину в профілактиці хвороб серця і раку.

Було достовірно встановлено, що жінки, які на момент дослідження вже страждали на мігрень, протягом наступних 13 років піддавалися ризику ожиріння не частіше, ніж інші жінки. А середня прибавка у вазі в обох групах була практично однаковою, близько 10 фунтів (4536 р).

«Ми не бачимо переконливих доказів, що мігрені слід розглядати як фактор ризику розвитку ожиріння», — сказав д-р Курт.

Висновки грунтуються на спостереженнях за 19162 жінками, професіоналами охорони здоров'я, віком від 45 років, з нормальною вагою на момент початку дослідження. Майже 3500 з них повідомили про те, що страждають мігренню.

Через 13 років 41% цих жінок мали надлишкову вагу, а близько 4% страждали ожирінням. Але і в іншій групі піддослідних показники були приблизно такими ж.

Припущення деяких дослідників, що ожиріння є причиною мігрені, також не здається «розумним» дослідникам з Франції, так як поширеність мігрені залишається стабільною протягом останніх десятиліть, у той час як кількість людей з ожирінням різко зросла.

Зважаючи на те, що дослідники спостерігали за жінками у віці 45 років і вище, не відомо, чи будуть результати такими ж для молодих жінок.

Вчені пояснили, чим небезпечна домашня пил

Бактеріальний білок, відомий як флагеллин і міститься в домашнього пилу, може посилити алергічні реакції на звичайні домашні алергени.

Американські дослідники з Університету Дьюка і Національного інституту гігієни навколишнього середовища виявили, що флагеллин викликає алергічну реакцію, яка дає поштовх розвитку алергічної астми. «Більшість астматиків страждають алергічною астмою, яка в значній мірі є наслідком алергічних реакцій на вдихувані речовини», — повідомляє автор дослідження Дональд Кук. — «Хоча флагеллин і не є алергеном, він може запустити алергічні реакції на справжні алергени».

Проводячи дослідження, вчені помітили, що у мишей, яких піддали впливу домашнього пилу, з'явилися ознаки алергічної астми — підвищене утворення слизу в органах дихання, обструкція дихальних шляхів, запалення. Дослідники, однак, зазначили, що не всі миші однаково реагували на флагеллин. У деяких відмічалися лише незначні прояви цих симптомів.

Дослідження на людях показало, що хворі на астму мають підвищений рівень антитіл до флагеллину, що вказує на наявність причинно-наслідкового зв'язку між навколишнього людей обстановкою і алергічною астмою.

Більше 20 мільйонів американців страждають астмою, і 4000 хворих помирають щороку від цієї хвороби. Прибирання в будинку, безумовно, зменшить кількість пилу і допоможе запобігти спалаху алергії і скоротити кількість захворювань алергічної астмою.

Журавлинний сік може перемогти дитячі інфекції сечового міхура

Журавлинний сік багатий антибактеріальними речовинами, які можуть перемогти дитячі інфекції сечового міхура.
Дослідники виявили, що до складу журавлинного соку входить висока концентрація проантоцианидина (ПГС), які дозволяють скоротити ризик інфекцій сечових шляхів у дітей на 67%.

Однак, таке утримання ПГС, за словами дослідників, виявлено не у всіх соках, які перебувають на полицях супермаркетів.
За результатами, опублікованими в журналі про урології, можна зробити висновок, що журавлина може допомогти в боротьбі з дитячою урологией.
Жінки давно помітили корисні властивості журавлинного соку у запобіганні рецидиву інфекцій сечовивідних шляхів (ІМП).

Було проведено дослідження на дітях з ІМП. Виявлено, що 8% дівчаток у дитинстві схильні до інфекцій сечовивідних шляхів, ймовірність захворювання у хлопчиків ж становить 2%. Щоб інфекції сечовивідних шляхів надалі не призвели до зараження сечового міхура, лікарі можуть призначити антибіотики.

Але антибіотики, як відомо, можуть мати побічні ефекти, і їх довгострокове використання може викликати ріст лікарсько-стійких бактерій. Таким чином, дослідники вважають, що журавлина може ним стати хорошою альтернативою. У минулому році вчені з Університету Британської Колумбії у Ванкувері провели експеримент на 40 дітей, які мали ІМП. Вони ввели в їх щоденний раціон журавлинний сік.
Протягом наступного року у 75% дітей, які пили журавлинний сік, було виявлено зниження ІМП.

Эффеективность журавлини проти ІМП "спочатку розглядалася як бабусині казки", - говорить доктор Хіп Нуен з дитячої лікарні Бостона.
Але тепер доктор Нуен часто рекомендує журавлину у вигляді соку або добавок своїм пацинтам. "Це може бути прекрасною альтернативою профілактичним антибіотиків," - стверджує лікар.

Це не означає, що журавлина є панацеєю від усіх бід. Але якщо у дитини часті ІМП, тоді, за словами Нуена, антибіотики необхідні.
Вживання достатньої кількості рідини та сечовипускання регулярне за необхідності вирішить проблему запорів всі вони вважаються важливими у відображенні ІМП дітей.

Нгуєн попереджає батьків, що при виникненні у дітей проблем із сечовипусканням, необхідно звернутися до лікаря, а не сподіватися лише на журавлинний сік. Адже, як показали дослідження, немає ніякої гарантії, що той сік, який ви купили в магазині, буде містити достатню кількість ПГС. "Результати цього дослідження не повинні розглядатися як комерційна реклама продуктів з журавлини", - пишуть дослідники під керівництвом доктора Короша Афшера.

"Чистий журавлинний сік має неприємний смак", - зазначив Нуен. Тому, виробники часто змішують його з чимось більш приємним, наприклад з яблучним соком, або додають багато цукру. А це, в свою чергу, знижує рівень вмісту в соці компонентів ПГС. Також важливо, зазначив Нуен, не перестаратися з журавлинним соком. Добова доза призначається кожної дитини в залежності від його ваги.

Діабетикам допоможе фізкультура

У американських дослідників хороша новина — регулярні фізичні вправи можуть уповільнити передчасне старіння серця і судинної тканини, яке відбувається у людей, страждаючих цукровим діабетом 2 типу.

Починаючи з віку 40-50 років, здоровий чоловік втрачає близько 10% своєї фізичної форми кожне десятиліття свого життя, і дослідження показують, що рівень фізичного здоров'я у хворих на інсулінонезалежний діабет приблизно на 20% нижче, ніж у здорових людей.

Це прискорене ослаблення фізичного стану людини збільшує ризик ранньої інвалідності і смерті.

«Для цих пацієнтів навіть активність, пов'язана з повсякденною діяльністю, наприклад, проста прогулянка в найближчий магазин, вже велика проблема, не кажучи про фізичних вправах», — говорять дослідники.

Але багато чого можна виправити. За отриманими даними після 12-20 тижнів регулярних тренувань рівень фізичної форми таких хворих може покращитися на цілих 40%.

Іншими словами, порушення оборотні. Вчені, однак, підкреслили, що систематичні фізичні вправи не зможуть відновити фізичну форму хворих людей до рівня здорових однолітків.

Рекомендована помірне фізичне навантаження загальною складністю два з половиною години в тиждень може виявитися складним завданням для багатьох хворих. Але враховуючи те істотне негативний вплив, який це захворювання робить на здоров'я, допоможе навіть таке просте втручання, як регулярна швидка ходьба або інша фізична активність, що більшість хворих на діабет в стані робити.

Яндекс.Метрика