Вченим вдалося визначити найбільш неприємний для людини звук

Вченим вдалося довести, що найнестерпнішим для людського сприйняття є звук, що виникає при контакті ножа зі скляними поверхнями. В ході експерименту, в якому взяли участь тринадцять чоловік, вчені запропонували піддослідним прослухати сімдесят чотири записи з різними звуками.

Діяльність головного мозку при прослуховуванні запису фіксував і відображав спеціальний МРТ-сканер, в який були поміщені всі учасники експерименту. В результаті такого незвичайного дослідження були зроблені наступні висновки: мозкова мигдалина – особлива сфера людського мозку, яка відповідає за емоційний стан людини, - більшою мірою зреагувала на контакт ножа зі скляними поверхнями. Друге місце відведено скрипу пише по дошці крейди.

Доктор Кумар – один з дослідників, який стежив за ходом експерименту, зауважив, що неприємний звук людина сприймає як сигнал можливої небезпеки. Це обумовлено якимось дуже примітивним процесом, який включається в момент прослуховування запису.

Дослідження в черговий раз довело, що найбільш нестерпними для сприйняття вважаються високочастотні звуки, які коливаються в межах від двох до п'яти тисяч герц. Їх людське вухо практично не може витерпіти. Фактом залишається і те, що неприємний звук викликає більш сильну мозкову реакцію, ніж приємний.

На питання: чим корисний цей експеримент, дослідники відповіли, що він дає можливість зрозуміти основні причини того, чому одні люди більш чутливо сприймають неприємні шуми, що в свою чергу дозволяє знаходити нові підходи і методи в лікуванні мігреней, мизофилии і тиннитуса.

Відомий нейрохірург стверджує - життя після смерті є

У США лікар-нейрохірург представив на загальне обговорення свій бестселер «Царство небесне існує». Книга «про життя після смерті» вразила маси і для багатьох стала несподіванкою. А все завдяки особистості автора. Здивувало те, що нейрохірург, який чудово знає можливості людського мозку і постійно науково пояснює своїм колегам і студентам причини, за якими люди після клінічної смерті повертаються з незвичайними дивними історіями, в своєму шедеврі розповів про особистому досвіді загробних мандрів.

Читачам Newsweek доктор Ебен Александер повідав, що раніше не вірив у дивні історії, які розповідають люди, які пережили клінічну смерть. Пропрацювавши в нейрохірургії багато років, він був упевнений в тому, що подорожі в потойбічному світі вмираючого людини мають наукове пояснення просте: кисневе голодування призводить до порушень роботи мозку, що пояснює походження таких незвичайних фантазій. Але, після того як він сам пролежав два тижні у комі, зміг переконатися в зворотному. Як пише лікар, в несвідомому стані частину його мозку не працювала, але при цьому він відчував щось значне, що дало йому підставу вірити в існування життя після смерті.

Такий незвичайний поворот, який змусив Александера поміняти свої погляди, стався в 2008 році. Він захворів рідкісною формою менінгіту і впав у глибоку кому. Протягом одного тижня кора його головного мозку не працювала. Як стверджує лікар, саме в цей період часу його душа і свідомість мандрували в іншому вимірі, в існування якого він раніше просто не вірив. Тепер автор напевно знає, що смерть - це кінець життя, але не свідомості.

Досвід автора достатньо важливий: він був випробуваний в той час, коли кора головного мозку повністю не функціонувала. Але сучасна медицина, все ж таки, не дає право на життя таким твердженням, запевняючи, що свідомість і сприйняття в такому стані в принципі неможливі.

Для тих, хто свято вірить в існування потойбічного світу, книга лікаря-нейрохірурга стала справжнім подарунком, прихильники наукового підходу пояснюють такі польоти Александера звичайної сильною травмою головного мозку після глибокої коми.

Сильні заспокійливі провокують слабоумство в старості

Літні люди, що приймають психіатричні лікарські препарати, такі як валіум або ксанакс, можуть мати підвищений ризик розвитку деменції, або недоумства, свідчить нове дослідження французьких вчених.

Люди старше 65 років, які приймали препарати, відомі як бензодіазепіни, на 50% частіше піддавалися ймовірність розвитку деменції протягом 15 років.

Дослідники спостерігали за 1000 літніх людей, що проживають у Франції, які на початку дослідження не страждали деменцією і не приймали бензодіазепіни. Протягом наступних п'яти років 95 учасників почали приймати бензодіазепіни.

П'ятнадцять років потому було підтверджено 253 випадку деменції — 3, 2 випадки на 100 осіб серед тих, хто не брав бензодіазепіни, 4, 8 на 100 осіб серед тих, хто приймав їх.

Бензодіазепіни — широко призначаються препарати, що застосовуються для лікування симптомів тривоги і порушень сну.

«Враховуючи, в якому обсязі призначаються бензодіазепіни та кількість потенційних побічних ефектів препаратів цього класу, необхідно застерігати проти їх невибіркового, широкого застосування», — говорять дослідники.

Щодо можливості застосування таких препаратів має бути обмежена кількома тижнями, кажуть дослідники. В даний час, незважаючи на докази того, що препарати ефективні лише якийсь нетривалий час, багато людей приймають їх протягом багатьох років.

У майбутньому вчені збираються вивчити вплив доз препаратів цього класу на ймовірність виникнення деменції, а також застосування цих препаратів може бути пов'язано з деменцією у молодих людей.

Фахівці проти надмірного застосування снодійних

Королівське фармацевтичне товариство Великобританії попереджає: займаючись самолікуванням за допомогою снодійних, можна завдати шкоди своєму здоров'ю.

Половина людей, які страждають безсонням, самі ставлять собі діагноз і, не звертаючись за медичною консультацією, приймають снодійні препарати.

Тим не менш, фахівці звертають увагу на те, що безсоння часто є супутником інших проблем, пов'язаних з фізичним або психічним здоров'ям, які необхідно лікувати в першу чергу.

Це застереження ґрунтувалося на результатах опитування 2077 осіб.

Безсоння — це труднощі з засипанням, підтриманням сну або одержанням достатньої кількості сну хорошої якості, з ночі в ніч. Один з трьох чоловік у Великобританії, як вважають, страждає нападами безсоння.

Вона може бути викликана психічними розладами, такими як депресія, тривожні розлади та шизофренія. Інші захворювання, включаючи хвороби серця, хвороба Альцгеймера і гормональні проблеми також можуть порушувати нормальну структуру сну.

В ході опитування 30% людей зізналися, що вони без консультації фахівця приймають снодійне більше місяця, у той час як 14% займалися самолікуванням протягом шести місяців.

Фахівці застерігають проти тривалого застосування яких би то не було ліків на основі самодіагностики. В кінцевому підсумку усуваються симптоми, але не основна причина проблеми.

«Снодійні можуть бути ефективні для короткострокового лікування легкої безсонням, але не повинні прийматися тривалий час без консультації лікаря, оскільки вони часто приховують серйозні проблеми зі здоров'ям, які при відсутності своєчасного лікування можуть посилитися», — говорить один з фармацевтів Пол Джонсон.

Вчені стурбовані: ожиріння піддає ризику серця дітей

Британські дослідники повідомляють, що у дітей, які страждають ожирінням, виникає ризик розвитку хвороб серця, який до повноліття зазвичай не проявляється, але піддає їх здоров'я серйозної небезпеки в міру дорослішання.

Ці фактори ризику, включаючи високий кров'яний тиск, високий рівень холестерину, цукру в крові та потовщення серцевого м'яза, можуть підвищити ризик виникнення захворювань серця на 40%, відзначають автори дослідження.

«Ми дійсно повинні прийняти дієві заходи з метою вирішення проблеми дитячого ожиріння як можна в більш ранньому віці», — говорить провідний дослідник Клер Фрідеман з Оксфордського університету. — «Ми довели, що ожиріння стосується не тільки зовнішнього вигляду, воно може мати віддалені наслідки для здоров'я дитини».

Команда Фрідеман проаналізувала результати понад 60 досліджень, в яких вимірювався вага і ризик серцево-судинних захворювань у дітей у віці від 5 до 15 років. В цілому, більше 49 000 дітей були охоплені цими дослідженнями, які проводилися у високорозвинених країнах і були опубліковані в 2000-2011 роках.

Цей тип дослідження, відомий як мета-аналіз, використовується вченими, щоб виявити загальні тенденції, характерні кільком дослідженнями, в надії знайти більш сильний аргумент для загального висновку.

У своєму аналізі дослідники виявили, що, у порівнянні з дітьми з нормальною вагою, діти, які страждають ожирінням, мали значно більш високий рівень кров'яного тиску, холестерину і цукру в крові, а також потовщення м'язів серця. Діти з надмірною вагою також мали підвищені показники кров'яного тиску.

Ці фактори можуть збільшити ризик серцевих захворювань та інсульту на 30%-40%, коли діти стануть дорослими, попереджають дослідники.

Разом з тим вчені обнадіюють: всі ці тривожні показники можуть бути поліпшені за допомогою здорової дієти і фізичних вправ. І починати це набагато легше в дитинстві.

Яндекс.Метрика