Вченими названі способи позбавлення від похмурих думок

Спільні дослідження американських та іспанських вчених-психологів призвело до розробки ефективного способу позбавлення від похмурих і песимістичних думок.

В експерименті брали участь школярі і студенти з Іспанії, яким було запропоновано фіксувати думки про власному зовнішньому вигляді і раціоні харчування. При цьому одній половині піддослідних пропонувалося зберігати записи, а іншим викидати їх.

Аналогічні дослідження проводилися і в США.

Як виявилося, фіксування похмурих думок з подальшим знищенням записів цілком здатне полегшити психологічний стан людини.

Зберігання ж записок з позитивними ідеями і зафіксованими емоціями допомагає їх краще запам'ятовувати навіть без звертання до записів.

Що хвилює курців найбільше?

«Куріння небезпечне для здоров'я». Хто не чув цей лозунг? Однак згідно з опитуванням 1500 осіб, що мали або мають пристрасть до цієї згубної звички, виявилося, що їх набагато більше турбує зморшки і жовті зуби, а далеко не рак легенів або серцеві захворювання.

Як показали опитування згубний ефект від куріння люди стали помічати приблизно після тридцяти років: втрата білизни зубів, жовті нігті, погане дихання і зморшки.

Практичні кожен третій курець отримував інформацію від близьких про стан його особи. Чотирьох з десяти курців доводилося витрачати більше часу на догляд за своїм обличчям.

Greenpeace: у дитячому одягу світових брендів містяться шкідливі хімічні речовини

За підсумками проведеного масштабного дослідження організація Greenpeace заявила, що дитячий одяг ряду світових брендів містить шкідливі хімічні речовини. У число компаній-порушників увійшли Nike, Disney, H&M, Adidas.

Так, в одному з купальників фірми Adidas рівень небажаних хімічних речовин у кілька разів перевищував встановлені норми.

Мінімум в одному виробі названих брендів, що увійшли в групу ризику виявлені шкідливі речовини, які при попаданні на шкіру надають згубний вплив на імунну, гормональну і репродуктивну системи людини.

Антибіотики втрачають свою ефективність

Дослідження британських вчених показало, що незабаром антибіотики втратять свою дію проти патологічної флори. Бактерії все більше і більше адаптуються до хімічних речовин, які розробляються фармакологами, що може, зрештою, призвести до тупикової ситуації. Однією з причин того, що відбувається називають вкрай поширене наявність різних противірусних препаратів, які лікарі прописують навіть при найменшій підозрі на інфекцію. Людина при цьому, звичайно, перемагає захворювання, проте, його штам бактерій і вірусів набуває стійкість. Той факт, що досить велика частина інфекцій може бути переможена і без участі сильних препаратів, до яких, без сумніву, відносяться антибіотики, схоже, не відома багатьом лікарям.

В останні кілька років лікування захворювань вимагає застосування досить сильних антибіотиків, хоча раніше їх лікували звичайними ампіциліном. В результаті сьогодні пацієнти лікарень і поліклінік відчувають великі труднощі з вылечиванием захворювань, що вимагають застосування антибактеріальної або противірусної терапії.

Скоро на прилавках аптек з'явиться жіноча Віагра

Скоро на прилавках аптек з'являться препарати, що здатні підвищити сексуальний потяг у жінок.

Подібна «Віагра» для жінок була спеціально створена для тих дам, у яких особисте життя страждає з-за наявною сексуальної дисфункції.

До складу препарату увійшов штучний аналог мелатоніну, гормону, що стимулює лібідо.

Як стверджується, фармацевтичні компанії і раніше знали про вплив мелатоніну на лібідо, однак, не могли налагодити його виготовлення у формі таблеток.

Фахівці переконані, що даний препарат не буде викликати залежності. Також стверджується, що таблетка, прийнята за чверть години до статевого акту здатна забезпечити сексуальний потяг протягом двох годин.

Міф про взаємозв'язок музичних здібностей дітей з рівнем їх інтелекту розвінчаний

Гарвардські вчені розвінчали стійкий міф про зв'язок музичних здібностей дітей з рівнем їх інтелекту. Дослідження, що проводилося на 24 дітей показало, що між заняттям музикою і успіхами в навчанні немає жодного прямого зв'язку. Половина випробовуваних займалися співом, інша половина – малюванням.

В ході експерименту дітям давалися завдання, що визначають рівень математичних здібностей, а також словниковий запас і вміння орієнтуватися в просторі. Як виявилося, діти, присвячують весь свій вільний час заняттям музикою, нічим не відрізняються від своїх однолітків, оскільки виконують завдання з тим же успіхом, що й діти, які не мають музичних здібностей.

Вчені назвали найкращий засіб від грипу
Як виявилося, для зміцнення імунітету і захисту організму від різного роду інфекцій зовсім необов'язково купувати дорогі вітаміни. Як відомо, найбільш важливими вітамінами для підтримки імунної системи у відмінному стані є вітаміни С, група вітамінів В (В6, В12). Крім цього, організм потребує таких важливих мікроелементи, як цинк, селен, марганець і мідь. Так, марганець міститься в горіхах, а селен – в гречці і вівсянці. Обов'язковим елементом для нормального функціонування організму є залізо, яке міститься у м'ясі. Проте лікарі наполегливо рекомендує не забувати про сало, який найкраще перетирати різними спеціями. Тут краще всього підійдуть імбир, гвоздика і кориця. Медики вважають, що 4 ложки розтопленого сала надають прекрасний оздоровчий ефект. Сало зі спеціями дієтологи рекомендують додавати в салати і каші.
Боязнь лікарів. Що з цим робити?

Навіть сьогодні, коли головний біль більше не лікують ударом важкого каменю, багато дорослі люди відчувають сильний страх і дискомфорт перед відвідуванням лікаря. Це болісний стан іноді може викликати депресію, а в особливо складних випадках спровокувати психічну атаку.

За результатами проведених опитувань найбільш гострі психологічні реакції викликають такі фахівці, як стоматолог, гінеколог та лікар-онколог. Невідомість і нав'язані суспільством почуття сорому є потужними стимуляторами, що забезпечують ці реакції всередині головного мозку.

Наприклад, буває так, що жінка цілком усвідомлює, що захворювань, що передаються статевим шляхом у неї немає і бути не може, але пропускає щорічні медичні огляди, побоюючись болючих маніпуляцій та уявної впевненості у засудженні і грубості з боку медичного персоналу. В той час, як у більшості випадком на гінеколога жінка не відчуває больових відчуттів, якщо розслаблена і повністю довіряє своєму лікареві.

Ігноруючи профілактичні огляди, жінка може пропустити початок небезпечного гінекологічного відхилення.

Було б дуже здорово, якби кожен міг вибрати собі лікаря, якому він дійсно довіряє, і якщо це сталося, то варто відкинути сумнівний сором, нав'язаний чужою думкою, а також сумніви і підготувати себе до такого походу.

Якщо ви не впевнені, що впораєтеся з бесідою без хвилювання, то краще буде записати всі питання, які можуть виникнути в ході обстеження або інших маніпуляцій. Якщо ви будете читати з нього – ніхто не стане вас засуджувати, а розмова вийде вичерпною. Не зайвим буде мати при собі результати аналізів, зроблених до звернення до фахівця, а також медичні висновки.

Напевно, всі наші страхи-родом із дитинства. Всі пам'ятають це типове мамине: «веди себе добре, а то тітонька зробить укол! ». Навіть розуміння того, що нічого подібного не відбудеться, в усвідомленому віці не робить людину менш вразливим перед страхом.

Зрозуміло, не варто забувати, що лікар може бути чудовим фахівцем, але при цьому бути відстороненим і скупим у спілкуванні з пацієнтом. Не варто ставитися до цього занадто серйозно, адже ви приходите на прийом, щоб виявити хворобу, а не для того, щоб знайти приємного співрозмовника.

Також не варто соромитися або боятися проявляти зацікавленість. Навпаки, якщо вам не зрозумілі якісь нюанси, необхідно задати всі питання, що цікавлять вас про хворобу та шляхи її лікування. Якщо хтось із близьких зможе супроводжувати вас це буде непогано.

Не варто думати про лікарів як про лиходіїв, має намір бажають заподіяти вам біль. Від подібних побоювань і страхів найбільше дісталося стоматологам. І здається, навіть у вік просунутої медицини і безвідмовної анестезії ніщо не може витравити з наших спогадів звук і запах тієї радянської бормашини, що наводить жах на дітей і дозволяє батькам говорити: «не будеш слухатися, тобі зубний лікар всі зуби просвердлить! ».

Звичайно, щоб вилікувати зуби доведеться терпіти дискомфорт і неприємні відчуття, виконуючи приписи лікаря, але все необхідно пам'ятати, що все це спрямовано на те, щоб перемогти недугу.

Дійсно, медицина сьогодні досягла дуже багато чого. Багато процедури якихось двадцять чи п'ятнадцять років тому, що наводили страх на пацієнтів сьогодні виробляються з комфортом і абсолютно іншими інструментами. Препарати стали мати менше побічних ефектів, рівень техніки значно виріс, з'явилася величезна кількість оздоровчих та профілактичних методик. Потрібно перестати, нарешті, малювати собі страшні картини візитів до лікаря і налаштуватися на грамотний і продуктивний діалог з професіоналом. Адже іноді за це можна поплатитися здоров'ям.

Наприклад, багато молоді жінки відчувають себе приреченими на рак. Погіршує екологія, соціальна реклама, приклади з навколишнього дійсності додають масла у вогонь. Нерідко подібні розповіді паралізують і викликають ледь не психічні фобії.

Нерідко паніку мимоволі провокують лікарі, направляючи дівчат з відчуттями болю в грудях до онколога, не пояснюючи, що не засудили їх до швидкої смерті і ще нічого «самого страшного» у них не знайшли.

В диспансер такі пацієнтки, як правило, приходять вже приреченими, очікування в коридорах не додають оптимізму, постери фірм з виробництва протезів також не сприяють припливу рішучості. У зв'язку з цим багато хто забуває, що майже в 90% випадків у молодих жінок все новоутворення виявляються доброякісними і виліковуються без хірургічного втручання. Але після досягнення 35-річного віку щорічний візит до мамолога або онколога все ж повинен стати обов'язковим, адже будь-яку хворобу краще попередити.

І чим раніше ви почнете боротися з психологічними установками, тим швидше зумієте зробити крок до комфортної і розміреного життя без несподіваних сюрпризів з боку здоров'я.

Яндекс.Метрика