Вітіліго - причини, симптоми, діагностика, лікування

Вітіліго являє собою досить рідкісне захворювання шкіри, яке виражається в розладі пігментації. В даному випадку на шкірі виникають специфічні знебарвлені плями найрізноманітнішої величини.

Вітіліго розвивається поступово, в деяких випадках практично непомітно. Окремі плями можуть зливатися між собою. Ділянки шкіри, на яких розташовані плями, мають молочно-білий колір. Також знебарвлюються і волосся в області цих плям. Досить часто плями можуть з'являтися в області шиї, біля очей, на кистях рук, в області статевих органів.

Плями на протязі декількох років можуть залишатися, як без змін, так і пигментироваться, але одночасно з цим з'являються і нові знебарвлені плями. У деяких випадках процес може прогресувати, але повне знебарвлення шкіри на тілі виявляється лише в одиничних випадках. Самостійно плями зникають також дуже рідко.

Вітіліго - причини

Однією з основних причин, яка може викликати вітіліго, є захворювання внутрішніх органів, а також залоз внутрішньої секреції. Наприклад, десь у 25% хворих вітіліго спостерігається захворювання щитовидної залози. Також під час захворювання вітіліго може проявлятися розлад імунної системи. Хронічні запальні захворювання, сонячні опіки різного ступеня, всілякі отруєння, емоційний стрес – все це одні з причин, що викликають подібне захворювання у людини.

Вітіліго - симптоми

Якщо на шкірі з'являється одиничні або множинні плями знебарвленням відтінку, то це основні симптоми вітіліго. Вогнища запалення найчастіше розташовуються симетрично. У деяких випадках є однобічні ураження. Зазвичай порушується потовиділення, а обесцвеченная шкіра може втратити здатність реагувати на будь-які подразники. Досить часто вітіліго супроводжується сонячним дерматитом.

Вітіліго - діагностика

Діагностика даного захворювання починається з огляду пацієнта лікарем. Також знадобиться аналіз сімейного анамнезу, який є дуже важливим для виявлення різних хвороб, що характеризуються генетичним характером, спадковою схильністю та інше. Взяті зразки пошкоджених клітин досліджуються в лабораторії на наявність або відсутність пігменту меланіну.

Вітіліго - лікування

Нерідко можна почути від знайомих і навіть від деяких лікарів той факт, що таке захворювання, як вітіліго неможливо вилікувати. В реальності ж цілком реально домогтися позитивного прогресу і навіть повністю вилікуватися в цій ситуації, завдяки використанню сучасних методів лікування. Одним з найбільш ефективних способів лікування цього захворювання є фотохіміотерапія.

Даний метод передбачає прийом медичних препаратів, які здатні стимулювати меланогенез у поєднанні з УФ опроміненням уражених ділянок шкіри. Щось схоже являє собою фототерапія. Тут також застосовують ультрафіолетове опромінення, але вже без використання медичних препаратів. Для лікування використовується фітотерапія. В цьому випадку відбувається втирання в пошкоджені ділянки шкіри соків деяких лікарських рослин, наприклад, землянка, пастернак, червоний стручковий перець і деякі інші.

В якості профілактики хворим вкрай рекомендується по-менше перебувати на сонці. Щоб захистити пошкоджені ділянки шкіри від сонячних променів можна використовувати спеціальний захисний крем, що має рівень захисту від ультрафіолету SPF 45. Також можна використовувати захисний одяг і головні убори, косметику, яка приховує певні ділянки шкіри.

Аутизм - причини, симптоми, діагностика, лікування

Аутизм (дитячий аутизм) - це розлад, що виникає при порушенні розвитку головного мозку. Характеризується яскраво вираженим дефіцитом соціального спілкування і взаємодії, а також повторюваними діями і обмеженими інтересами. Зазначені ознаки проявляються у дітей до трьох років. Подібні стани, зазначені більш м'якими симптомами і ознаками, належать до розладів аутистичного спектру.

При захворюванні відзначені характерні зміни в ділянках мозку, проте, неясно, як саме вони розвиваються. При ранньому когнітивному і поведінковому втручанні дитині, який страждає аутизмом, можна допомогти, але в даний час невідомі методи, здатні повністю вилікувати від аутизму. Аутизм класифікується як захворювання нервової системи, яке проявляється, насамперед, у наполегливому небажанні контакту з оточуючими і в затримці розвитку.

Аутизм - причини

Причини аутизму пов'язані з генами, які впливають на виникнення синаптичних зв'язків у головному мозку. Генетика захворювання досить складна, не зовсім ясно, що впливає на виникнення аутистических розладів: рідко виникаючі мутації або взаємодія безлічі генів. В даний час немає наукових доказів гіпотези, що зв'язує аутизм з дитячої вакцинацією. Симптоми захворювання можуть не проявлятися фізіологічно, розпізнати порушення дозволяє спостереження за реакціями та поведінкою дитини.

Причини аутизму до кінця не виявлені, проте, фахівці виділяють такі можливі варіанти: ставлення батьків, оточення і умови життя.

Аутизм - симптоми (прояви)

Аутизм-це порушення розвитку нервової системи і для нього властиві різноманітні прояви, вперше відзначаються в дитячому віці. Протягом розлади стійке і, як правило, без ремісій. В більш м'якій формі симптоми зберігаються і у дорослих. Для визначення аутизму недостатньо одного симптому, потрібно характерна тріада:
- порушена взаємна комунікація
- недолік соціальних взаємодій
- повторювана поведінка і обмеженість інтересів

Інші аспекти (вибірковість в їжі, порушення сну і апетиту, судомні напади, спалахи гніву) при аутизмі зустрічаються досить часто, однак, при діагностиці вони несуттєві. Аутизм - стан, що характеризується наполегливим відстороненням від навколишнього світу, переважання замкнутого внутрішнього життя і бідністю вираження емоцій.

Аутизм - діагностика

Діагностика аутизму базується на аналізі поведінки, а не на причинних факторах або механізми розлади. У списку симптомів - повторюваний або стереотипний характер мови, відсутність емоційної або соціальної взаємності, нав'язливий інтерес до певних предметів. Розлад повинно відзначатися у дитини до 3-х років і характеризуються відхиленнями в соціальних взаємодіях або затримкою розвитку, проблемами вимагають уяви іграх. Важливо виключити синдром Ретта або дитяче дезинтегративное розлад.

Аутизм - лікування

Корекція аутизму обов'язково повинна бути комплексною. Провідне місце фахівці відводять психолого-педагогічної роботи. Звичайно, медикаментозне лікування необхідно і доцільно в багатьох випадках, але треба зрозуміти, що підходити до призначення різних препаратів, у тому числі, стимулюючої дії, потрібно дуже обережно. Батьки не повинні втручатися в процес лікування. Самостійне призначення будь-яких препаратів неприпустимо. В даний час розроблено багато ефективних методик, які спрямовані на корекцію та лікування аутизму.

Наприклад, терапія спілкування допомагає дитині виробити самостійність, навички адаптації і незалежність. Хороші результати дають аудіо-навчання і вокальна тренування. Крім того, необхідно займатися лікувальною фізкультурою, допомагає дитині навчитися володіти своїм тілом правильно. Батьки повинні постаратися зрозуміти свою дитину і встановити з ним контакт. Дуже корисно спілкування з сім'ями, які зіткнулися з проблемою аутизму.

Вагініт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Вагініт передбачає собою запалення піхви, незалежно від того, чим воно викликане – алергією, інфекцією або хімічним подразненням. Не дивлячись на те, що вагініт у більшості випадків зумовлений різними інфекціями, які викликаються статевим шляхом, є ймовірність 30%, що він виникне і з інших причин. За статистикою, близько 20% жінок у репродуктивному віці в результаті хворіють вагинитом. Близько 50% всіх випадків захворювань пов'язані з бактерією Gardnerella.

Вагініт - причини

Основною причиною захворювання вагинитом вважаються інфекції, що потрапляють статевим шляхом, а також досить слабкий імунітет. Знову ж таки причиною може служити відносно часта зміна статевих партнерів. Не останню роль відіграє наявна екологія. Не дотримання правил особистої гігієни, гіпофункція яєчників, які-небудь порушення в гормональній системі – все це одні з причин, що викликають вагініт.

Грибок кандита здатний викликати бактеріальний вагініт, що в підсумку призводить до грибкового зараження піхви. Його причиною стає прийом стероїдів, зміни в гормональній системі, протизаплідні засоби, прийом ванни зі всілякими пінами. Небактеріальний вагініт з'являється під виглядом подразнень шкіри навколо піхви. Нерідко таку реакцію викликають різного роду засоби особистої гігієни, а також місцеві контрацептиви.

Вагініт - симптоми

До основних симптомів вагініту можна віднести почервоніння, а також набухання слизової оболонки піхви. Нерідко спостерігаються рясні виділення білей (в деяких випадках з кров'ю). Болі в нижній частині живота, неприємний запах, постійні відчуття печіння – все це одні з симптомів вагініту. Якщо були помічені забруднення нижньої білизни піхвовими виділеннями, то це одні із симптомів гострої стадії вагініту. Виділення при такому захворюванні можна легко відрізнити від нормальних за кольором, кількістю, а також запаху. Вони часто стають в'язкими, мутноватыми і тягнуться.

Вагініт - діагностика

Діагностика такого захворювання починається безпосередньо з огляду лікарем піхви, а також шийки матки. Виходячи з наявних симптомів, лікар зможе зробити висновки про те, які саме причини викликали вагініт. Для більш точної діагностики потрібні додаткові лабораторні дослідження мазків з піхви. Якщо спостерігається збільшена кількість лейкоцитів, то цей факт вказує на запальний процес захворювання.

Варто зазначити, що для діагностики також може здійснюватися вимірювання кислотності піхвових виділень. Для того, щоб діагностувати захворювання, що передаються статевим шляхами, застосовуються більш складні лабораторні методи, наприклад, ПЛР. Це дуже точний спосіб діагностики, який надає результати через 1-2 дні.

Вагініт - лікування

Дуже важливим фактором одужання служить повне припинення статевого життя на термін, який займе безпосередньо саме лікування. При необхідності необхідно провести лікування статевого партнера.

У разі, якщо спостерігаються рясні гнійні виділення, то в якості лікування проводять спринцювання піхви антисептичними розчинами. Коли подібні виділення закінчуються, то спринцювання піхви виробляють з відваром дума та іншими в'яжучими засобами. Що стосується антибіотиків, то вони призначаються тільки після визначення чутливості до них збудника. Зазвичай вони застосовуються у вигляді спеціальних мазей.

Дуже велику увагу необхідно приділяти лікування вагініту у вагітних. З одного боку, першорядним є прибрати весь запальний процес, а з іншого боку, вагітність накладає певні обмеження на спектр, а також дозування ліків. Якщо було використано правильне лікування та подальша профілактика рецидивів, то можна в підсумку сподіватися на позитивний результат.

Яндекс.Метрика