Вітіліго - причини, симптоми, діагностика, лікування

Вітіліго являє собою досить рідкісне захворювання шкіри, яке виражається в розладі пігментації. В даному випадку на шкірі виникають специфічні знебарвлені плями найрізноманітнішої величини.

Вітіліго розвивається поступово, в деяких випадках практично непомітно. Окремі плями можуть зливатися між собою. Ділянки шкіри, на яких розташовані плями, мають молочно-білий колір. Також знебарвлюються і волосся в області цих плям. Досить часто плями можуть з'являтися в області шиї, біля очей, на кистях рук, в області статевих органів.

Плями на протязі декількох років можуть залишатися, як без змін, так і пигментироваться, але одночасно з цим з'являються і нові знебарвлені плями. У деяких випадках процес може прогресувати, але повне знебарвлення шкіри на тілі виявляється лише в одиничних випадках. Самостійно плями зникають також дуже рідко.

Вітіліго - причини

Однією з основних причин, яка може викликати вітіліго, є захворювання внутрішніх органів, а також залоз внутрішньої секреції. Наприклад, десь у 25% хворих вітіліго спостерігається захворювання щитовидної залози. Також під час захворювання вітіліго може проявлятися розлад імунної системи. Хронічні запальні захворювання, сонячні опіки різного ступеня, всілякі отруєння, емоційний стрес – все це одні з причин, що викликають подібне захворювання у людини.

Вітіліго - симптоми

Якщо на шкірі з'являється одиничні або множинні плями знебарвленням відтінку, то це основні симптоми вітіліго. Вогнища запалення найчастіше розташовуються симетрично. У деяких випадках є однобічні ураження. Зазвичай порушується потовиділення, а обесцвеченная шкіра може втратити здатність реагувати на будь-які подразники. Досить часто вітіліго супроводжується сонячним дерматитом.

Вітіліго - діагностика

Діагностика даного захворювання починається з огляду пацієнта лікарем. Також знадобиться аналіз сімейного анамнезу, який є дуже важливим для виявлення різних хвороб, що характеризуються генетичним характером, спадковою схильністю та інше. Взяті зразки пошкоджених клітин досліджуються в лабораторії на наявність або відсутність пігменту меланіну.

Вітіліго - лікування

Нерідко можна почути від знайомих і навіть від деяких лікарів той факт, що таке захворювання, як вітіліго неможливо вилікувати. В реальності ж цілком реально домогтися позитивного прогресу і навіть повністю вилікуватися в цій ситуації, завдяки використанню сучасних методів лікування. Одним з найбільш ефективних способів лікування цього захворювання є фотохіміотерапія.

Даний метод передбачає прийом медичних препаратів, які здатні стимулювати меланогенез у поєднанні з УФ опроміненням уражених ділянок шкіри. Щось схоже являє собою фототерапія. Тут також застосовують ультрафіолетове опромінення, але вже без використання медичних препаратів. Для лікування використовується фітотерапія. В цьому випадку відбувається втирання в пошкоджені ділянки шкіри соків деяких лікарських рослин, наприклад, землянка, пастернак, червоний стручковий перець і деякі інші.

В якості профілактики хворим вкрай рекомендується по-менше перебувати на сонці. Щоб захистити пошкоджені ділянки шкіри від сонячних променів можна використовувати спеціальний захисний крем, що має рівень захисту від ультрафіолету SPF 45. Також можна використовувати захисний одяг і головні убори, косметику, яка приховує певні ділянки шкіри.

Гастрит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гастрит є найбільш часто зустрічається в гастроентерології захворюванням, якому піддані, за різними даними близько 60-80% дорослого населення. Гастрит - це запалення слизової оболонки шлунка, що супроводжується перебудовою залоз шлункового епітелію і порушенням функції клітини шлункового епітелію.

В залежності від зони запалення в тому чи іншому відділі шлунка, захворювання розрізняють:
* пантагастрит або діффузорним;
* фундальний або гастрит тіла шлунка;
* антральний гастрит.

Хронічний гастрит, залежно від причин захворювання, може мати так само наступні форми:
* аутоімунний гастрит, тип А;
* гелікобактерний гастрит, тип;
* рефлюкс або хімічний гастрит, тип С.

До особливих форм належать – лімфоцитарний, радіаційний, еозинофільний, гранулематозний гастрити, а так само атрофічний гастрит і кардит, що виникає при запаленні в кардіальним відділі шлунка. Атрофічна форма гастриту, пов'язана з витончення слизової оболонки, з секреторною недостатністю та з зниженням кількості залоз. Основною причиною його виникнення вважається обсіменіння Helicobacter pylori бактеріями, що найчастіше призводять до розвитку раку шлунка.

Гастрит - причини

- Нераціональне харчування, виражається у дуже строгій дієті або вживанням жирної, гострої, солоної і копченої їжі.

- Часте вживання лікарських препаратів.

- Куріння і зловживання алкоголем.

- Різні стресові ситуації.

- Важке захворювання або захворювання нервової системи.

- Зворотний струм жовчі в шлунок і дванадцятипалу кишку, з жовчного міхура.

- Гостре зниження кровотоку виникає в результаті стресу.

- Множинні переломи, травми.

- Інфекційні захворювання в числі яких – ВІЛ, сифіліс, туберкульоз, паразитарна інфекція, цитомегаловірус.

- Радіація.

- Аутоімунні захворювання та порушення.

- Хвороба Крона.

- Захворювання кишково-шлункового тракту.

Гастрит - симптоми

Захворювання в основному проявляється характерними симптомами виразкової хвороби – болями на голодний шлунок і тягнуть або ниючими болями в подложечной області в нічний час. Крім цього можливі блювання, нудота, печія та відрижка. Характерна схильність до запорів і можлива симптоматика шлункової диспесии –тяжестьи тупий біль в епігастрії після їжі, нудота, відрижка повітрям, здуття живота, неприємний смак у роті, послаблення стільця.

Гастрит - діагностика

Діагноз ставиться ґрунтуючись на результатах інструментального та лабораторного обстеження:

- загальний аналіз крові і сечі;

- аналіз калу;

- дослідження калу на приховану кров;

- біохімічний аналіз крові;

- виявлення Helicobacter pylori інфекції;

- гастроскопія, що є основним методом підтвердження діагнозу, дозволяє уточнити мають місце варіанти гастриту та наявність/відсутність хелікобактерної інфекції;

- УЗД підшлункової залози, печінки, жовчного міхура, необхідні для діагностики часто виникає супутньої захворювання патології.

Гастрит - лікування

В першу чергу лікування передбачає ліквідацію Helicobacter pylori інфекції, динамічне спостереження на предмет виявлення прогресування аутрофических змін, що виникають на слизовій шлунка і зменшення активних ознак гастриту. А так само запобігання можливого розвитку передракових змін на слизовій оболонці шлунка кишкової метаплазії, дисплазії і.

Лікування так само включає в себе дії пов'язані з дієтичним харчуванням та рятуванням від шкідливих звичок, а також фізіотерапію, фармакологічну терапію та санаторно-лікувальні курси для закріплення ремісії.

При підвищеній кислотності, хворим страждаючим гастритом, рекомендована дієта №1, при гіпоацидний прояві – дієта №2. Їжу рекомендується приймати потроху, часто і в раціоні уникати продуктів, що подразнюють слизову.

Лікарські препарати:

*для зниження секреції соляної кислоти, інгібітори протонної помпи та блокатори Н2-гістамінових рецепторів;
*антацидні препарати дозволяють знижувати активність пепсину і пов'язують солянубю кислоту;
*гастропротекторы, які мають в'яжучі та обволікаючі властивості;
*для регулювання травлення, зняття спазмів і нормалізації перистальтики;
*антибактеріальні препарати для ерадикації.

Гастроентерит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гастроентерит являє собою захворювання органів травлення, яке характеризується запаленням кишечника з шлунком. Даний вид захворювання може бути як первинним, так і вторинним. За характером запалення вони бувають ексудативні, альтернативні і у більш рідкісних випадках продуктивні. За течією гастроентерит буває гострим і хронічним. Найбільш поширеними є саме ексудативні гастроентерити.

Гастроентерит - причини

Причиною даного захворювання можуть служити найрізноманітніші віруси. Сюди можна сміливо віднести норовіруси, аденовіруси, ротовирусы, астровіруси і багато інших. Вірусний гастроентерит не може бути викликаний бактеріями, паразитами, медичними препаратами або захворюваннями. Хоча симптоми можуть спостерігатися дуже схожі. Лікар завжди зможе визначити справжню причину гастроентериту, завдяки чому хворий зможе в майбутньому уникнути повторного захворювання.

Гастроентерит - симптоми

Основними симптомами такого захворювання, як гастроентерит є блювання і діарея, хоча кожен з цих симптомів може бути домінуючим. Досить часто у людини може спостерігатися головний біль, жар, а також болі в животі. В цілому всі симптоми починаються десь на 1-2 день вірусної інфекції, яка, в свою чергу, є причиною гастроентериту. Симптоми можуть тривати до 10 днів – все залежить від того, які саме віруси є наслідком захворювання. Іноді хвороба може протікати протягом 1-3 днів.

Гастроентерит - діагностика

Діагностика гастроентериту починає провадитися з вивчення клінічної картини. Лікар, який займається лікуванням, детально вивчає всі дані епідеміологічного анамнезу і безпосередньо наявні результати лабораторного дослідження. У випадку, якщо діагноз захворювання не вдалося підтвердити за допомогою лабораторних досліджень, то його ніяк не можна назвати достовірним. Що стосується методів лабораторного дослідження, то застосовуються ті, які надають можливість знайти вірус або вірусний антиген у фекаліях, а також знайти в сироватці крові визначені антитіла.

Гастроентерит - лікування

Варто відзначити, що дане захворювання в якості свого лікування не передбачає використання антибіотиків. Інші ж лікарські препарати потрібно використовувати виключно після діагностики гастроентериту, а також призначення лікаря.

Після виявлення перших симптомів захворювання слід використовувати певні методи. Протягом декількох годин після прояву симптомів потрібно повністю відмовитися від вживання їжі, завдяки чому може відновити діяльність шлунково-кишкового тракту. Також в даному випадку вкрай рекомендується вживати побільше рідини (сік або вода). Коли відчувається, що нудота відходить, вже можна з'їсти трохи рису, банан або сухарик. При загостренні захворювання, хворий переводиться в умови стаціонару.

Коли гастроентерит знайде у дітей, то потрібно більш уважно поставитися до такої проблеми. Після прояву перших симптомів потрібно заповнити організм рідиною. Під час оральної регідрації застосовується засіб педиалит. Потрібно частіше поїти дитину водою, відваром шипшини або чаєм. Варто відзначити, що вживання яблучного соку або молока негативно впливає на стан шлунку.

Якщо таке захворювання спостерігається у грудної дитини, то бажано на одну годину зрушити годування, а коли настає його час, то прикладати малюка потрібно ненадовго. Дітям, які переведені на штучне годування, необхідно давати дуже маленькі дози спеціалізованих медичних препаратів для оральної регідрації.

Яндекс.Метрика