Водянка - причини, симптоми, діагностика, лікування

Водянка передбачає собою розбухання, а також накопичення рідини в тканинах організму. Можна з упевненістю сказати, що водянка не є хворобою, це ознака захворювання внутрішніх органів, до яких можна віднести серце, печінку, нирки та інші. Вони супроводжуються набряками, здатних досягати досить великих розмірів. Для того, щоб позбутися від набряку, потрібно, в першу чергу, лікувати головне захворювання. Найбільш часто зустрічається водянка яєчка і мозку.

Водянка - причини

Що стосується водянки яєчка, то вона може виникнути, як у новонароджених, так і дорослих. Водянка яєчка може зустрічатися одностороння і двостороння. Під час внутрішньоутробного росту плода, формування яєчок здійснюється безпосередньо в черевній порожнині. Яєчка опускаються в порожнину мошонки лише в кінці вагітності. Протока, яка з'єднує мошонку з черевною порожниною, в обов'язковому порядку має зарости. У разі, якщо зрощення відбулося не повністю, є висока ймовірність того, що з'явиться водянка.

Серед основних причин виникнення водянки яєчка можна відзначити наступне: була отримана травма мошонки, запальні процесу яєчка, тяжка серцева недостатність, филляриоз та інші. Дане захворювання може придбати, як гостру, так і хронічну форму. Перша форма виникає внаслідок запалення або пухлини яєчок. Якщо в даному випадку не була надана відповідна медична допомога, то захворювання може придбати хронічний характер.

Водянка - симптоми

Серед найбільш популярних симптомів захворювання можна відзначити підвищену температуру. Під час великого скупчення рідини, спостерігається ускладнений рух і носіння нижньої білизни. При водянці одне або відразу два яєчка можуть збільшитися в об'ємі. Зазвичай у такому випадку промацати його практично не вдається, при цьому розгладжується шкіра мошонки. Також при такому захворюванні може бути ниючий біль у області мошонки.

Водянка - діагностика

Для того, щоб встановити правильний діагноз захворювання, обов'язково доведеться зробити деякі дослідження. Наприклад, огляд, а також обмацування зовнішніх статевих органів. Потрібно провести УЗД мошонки, щоб виключити наявність грижі.

Таке дослідження дає можливість максимально точно визначити обсяг рідини в мошонці. У певних випадках можуть знадобитися і додаткові дослідження, з тією метою, що виключити або, навпаки, підтвердити інші захворювання.

Водянка - лікування

Щоб лікування захворювання пройшло максимально сприятливо, потрібно, як можна швидше звернутися за медичною допомогою. Інакше, існує певна ймовірність того, що порушитися сперматогенез або почне розвинутися гіпотрофія яєчка. Таке може статися тоді, коли водянка має вже значні розміри, при цьому вона ніяк не піддавалася лікуванню.

Водянка яєчка може спостерігатися і внаслідок деяких захворювань. В даному випадку, потрібно в першу чергу зайнятися лікуванням причин, які сприяли появі водянки. Також має місце бути консервативне лікування, яке підходить для лікування реактивної водянки під час гострого епідидиміту. При такому варіанті водянка лікується, використовуючи носіння суспензория, при цьому повинен дотримуватися повний спокій.

Щоб зупинити накопичення рідини, що застосовуються радикальні способи лікування, наприклад, операція Бергмана і операція Вінкельмана. Більше рідше використовується операція Лорда, але тільки при застарілій водянці. Ця операція здійснюється під місцевою анестезією. У деяких випадках застосовуються операції, які є аналогічними за видаленням грижі. В даному випадку лікують сполучені водянки.

Ботулізм - причини, симптоми, діагностика, лікування

Ботулізм являє собою захворювання, яке викликається вживанням продуктів, що містять токсин. Дане захворювання характеризується парезами, а також паралічем м'язової тканини. Ботулізм вважається масовим захворюванням. Зазвичай ним заражаються відразу всі члени сім'ї, які вживають їжу за одним столом.

Ботулізм - причини

Єдиною причиною даного захворювання можна сміливо вважати спорообразующую, грамположительную бактерію, яка має підвищену рухливість. Даний вид бактерій здатний виробляти далеко не один або два типу токсинів. Насправді виділяється аж сім типів токсинів, куди входять А, В, Е, а також деякі інші. Якщо говорити безпосередньо про токсини А і В, то варто відзначити, що саме вони є найбільш небезпечними для організму людини. Вони можуть легко протистояти травних ферментів, що виробляються шлунково-кишковим трактом людини. Ці види отруйних речовин проникають в організм людини разом з їжею, при цьому вони не дають можливості виділятися ацетилхоліну, зосереджений у периферичних нервових закінченнях.

Ботулізм - симптоми

У більшої частини людей ботулізм починається з нудоти, блювоти, рідкого стільця. До найбільш частих ранніх симптомів захворювання можна віднести розлад зору: двоїння предмета, виникнення «туману» і «сітки» перед очима, неможливість читання. При більш детальному огляді, можна помітити розширення зіниць, опущення повік, а також неможливість рухати очними яблуками. Одночасно з цим у хворого на ботулізм виникає велика спрага, постійна сухість у роті, їжа виливається через ніс і деякі інші симптоми. Що стосується температури тіла, то вона може спостерігатися, як звичайна, так і трохи підвищена від 37 до 38 градусів. При таких ознаках вкрай рекомендується звернутися до лікаря, так як подібні симптоми вже сигналізують про загрозу життю. Якщо не звернутися вчасно до лікаря, то може з'явитися параліч дихальної мускулатури. Хворі часто починають відчувати нестачу повітря. В результаті хвороба може призвести до летального результату.

Ботулізм - діагностика

Діагноз ботулізму проводиться на підставі лабораторних досліджень. Досить велику роль у діагностиці захворювання відіграє факт групового захворювання у людей, які вживають одну і ту ж їжу, наприклад, в'ялену рибу, різні консерви, консервовані овочі, м'ясо, гриби. Лабораторна діагностика полягає в наступному: у хворого на ботулізм береться кров для досліджень, здійснюється промивання шлунка, випорожнення. Наявність ботулотоксину визначається, використовуючи біологічний метод.

Ботулізм - лікування

Кожна людина, запідозрений на ботулізм, підлягає негайній госпіталізації, щоб вчасно провести специфічну терапію. Вона допоможе попередити можливі важкі ускладнення. Безпосередньо до госпіталізації можна провести наступні нескладні процедури: промивання шлунка кип'яченою водою, а потім ще й двопроцентним розчином соди; дуже часте вживання води; внутрішньом'язове введення 2 мл 0, 05-процентного прозерину. Якщо виявляється гостра дихальна недостатність, то знадобитися проводити штучне дихання.

Щоб нейтралізувати ботулотоксину, використовуються лікувальні протиботулінічні сироватки. У разі, якщо тип токсину є невідомим, то вводиться сироватка відразу трьох типів: А, В, Тобто Якщо спостерігається важка форма захворювання, ліки на початку вводиться внутрішньовенно, а потім вже внутрішньом'язово. При розладі дихання, яке спостерігається після паралічу дихальних м'язів, приписується штучна вентиляція легенів. Щоб успішно боротися з гіпоксією, застосовується гіпербарична оксигенація.

Гастроентерит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гастроентерит являє собою захворювання органів травлення, яке характеризується запаленням кишечника з шлунком. Даний вид захворювання може бути як первинним, так і вторинним. За характером запалення вони бувають ексудативні, альтернативні і у більш рідкісних випадках продуктивні. За течією гастроентерит буває гострим і хронічним. Найбільш поширеними є саме ексудативні гастроентерити.

Гастроентерит - причини

Причиною даного захворювання можуть служити найрізноманітніші віруси. Сюди можна сміливо віднести норовіруси, аденовіруси, ротовирусы, астровіруси і багато інших. Вірусний гастроентерит не може бути викликаний бактеріями, паразитами, медичними препаратами або захворюваннями. Хоча симптоми можуть спостерігатися дуже схожі. Лікар завжди зможе визначити справжню причину гастроентериту, завдяки чому хворий зможе в майбутньому уникнути повторного захворювання.

Гастроентерит - симптоми

Основними симптомами такого захворювання, як гастроентерит є блювання і діарея, хоча кожен з цих симптомів може бути домінуючим. Досить часто у людини може спостерігатися головний біль, жар, а також болі в животі. В цілому всі симптоми починаються десь на 1-2 день вірусної інфекції, яка, в свою чергу, є причиною гастроентериту. Симптоми можуть тривати до 10 днів – все залежить від того, які саме віруси є наслідком захворювання. Іноді хвороба може протікати протягом 1-3 днів.

Гастроентерит - діагностика

Діагностика гастроентериту починає провадитися з вивчення клінічної картини. Лікар, який займається лікуванням, детально вивчає всі дані епідеміологічного анамнезу і безпосередньо наявні результати лабораторного дослідження. У випадку, якщо діагноз захворювання не вдалося підтвердити за допомогою лабораторних досліджень, то його ніяк не можна назвати достовірним. Що стосується методів лабораторного дослідження, то застосовуються ті, які надають можливість знайти вірус або вірусний антиген у фекаліях, а також знайти в сироватці крові визначені антитіла.

Гастроентерит - лікування

Варто відзначити, що дане захворювання в якості свого лікування не передбачає використання антибіотиків. Інші ж лікарські препарати потрібно використовувати виключно після діагностики гастроентериту, а також призначення лікаря.

Після виявлення перших симптомів захворювання слід використовувати певні методи. Протягом декількох годин після прояву симптомів потрібно повністю відмовитися від вживання їжі, завдяки чому може відновити діяльність шлунково-кишкового тракту. Також в даному випадку вкрай рекомендується вживати побільше рідини (сік або вода). Коли відчувається, що нудота відходить, вже можна з'їсти трохи рису, банан або сухарик. При загостренні захворювання, хворий переводиться в умови стаціонару.

Коли гастроентерит знайде у дітей, то потрібно більш уважно поставитися до такої проблеми. Після прояву перших симптомів потрібно заповнити організм рідиною. Під час оральної регідрації застосовується засіб педиалит. Потрібно частіше поїти дитину водою, відваром шипшини або чаєм. Варто відзначити, що вживання яблучного соку або молока негативно впливає на стан шлунку.

Якщо таке захворювання спостерігається у грудної дитини, то бажано на одну годину зрушити годування, а коли настає його час, то прикладати малюка потрібно ненадовго. Дітям, які переведені на штучне годування, необхідно давати дуже маленькі дози спеціалізованих медичних препаратів для оральної регідрації.

Яндекс.Метрика