Водянка - причини, симптоми, діагностика, лікування

Водянка передбачає собою розбухання, а також накопичення рідини в тканинах організму. Можна з упевненістю сказати, що водянка не є хворобою, це ознака захворювання внутрішніх органів, до яких можна віднести серце, печінку, нирки та інші. Вони супроводжуються набряками, здатних досягати досить великих розмірів. Для того, щоб позбутися від набряку, потрібно, в першу чергу, лікувати головне захворювання. Найбільш часто зустрічається водянка яєчка і мозку.

Водянка - причини

Що стосується водянки яєчка, то вона може виникнути, як у новонароджених, так і дорослих. Водянка яєчка може зустрічатися одностороння і двостороння. Під час внутрішньоутробного росту плода, формування яєчок здійснюється безпосередньо в черевній порожнині. Яєчка опускаються в порожнину мошонки лише в кінці вагітності. Протока, яка з'єднує мошонку з черевною порожниною, в обов'язковому порядку має зарости. У разі, якщо зрощення відбулося не повністю, є висока ймовірність того, що з'явиться водянка.

Серед основних причин виникнення водянки яєчка можна відзначити наступне: була отримана травма мошонки, запальні процесу яєчка, тяжка серцева недостатність, филляриоз та інші. Дане захворювання може придбати, як гостру, так і хронічну форму. Перша форма виникає внаслідок запалення або пухлини яєчок. Якщо в даному випадку не була надана відповідна медична допомога, то захворювання може придбати хронічний характер.

Водянка - симптоми

Серед найбільш популярних симптомів захворювання можна відзначити підвищену температуру. Під час великого скупчення рідини, спостерігається ускладнений рух і носіння нижньої білизни. При водянці одне або відразу два яєчка можуть збільшитися в об'ємі. Зазвичай у такому випадку промацати його практично не вдається, при цьому розгладжується шкіра мошонки. Також при такому захворюванні може бути ниючий біль у області мошонки.

Водянка - діагностика

Для того, щоб встановити правильний діагноз захворювання, обов'язково доведеться зробити деякі дослідження. Наприклад, огляд, а також обмацування зовнішніх статевих органів. Потрібно провести УЗД мошонки, щоб виключити наявність грижі.

Таке дослідження дає можливість максимально точно визначити обсяг рідини в мошонці. У певних випадках можуть знадобитися і додаткові дослідження, з тією метою, що виключити або, навпаки, підтвердити інші захворювання.

Водянка - лікування

Щоб лікування захворювання пройшло максимально сприятливо, потрібно, як можна швидше звернутися за медичною допомогою. Інакше, існує певна ймовірність того, що порушитися сперматогенез або почне розвинутися гіпотрофія яєчка. Таке може статися тоді, коли водянка має вже значні розміри, при цьому вона ніяк не піддавалася лікуванню.

Водянка яєчка може спостерігатися і внаслідок деяких захворювань. В даному випадку, потрібно в першу чергу зайнятися лікуванням причин, які сприяли появі водянки. Також має місце бути консервативне лікування, яке підходить для лікування реактивної водянки під час гострого епідидиміту. При такому варіанті водянка лікується, використовуючи носіння суспензория, при цьому повинен дотримуватися повний спокій.

Щоб зупинити накопичення рідини, що застосовуються радикальні способи лікування, наприклад, операція Бергмана і операція Вінкельмана. Більше рідше використовується операція Лорда, але тільки при застарілій водянці. Ця операція здійснюється під місцевою анестезією. У деяких випадках застосовуються операції, які є аналогічними за видаленням грижі. В даному випадку лікують сполучені водянки.

Герпес - причини, симптоми, діагностика, лікування

Герпес – це вірусне захворювання, яке характеризується высыванием на різних ділянках шкіри, а також на слизових оболонках.

Найчастіше це захворювання вражає:
- шкіру;
- очі (проявляється у вигляді кон'юнктивіту, кератиту);
- центральну нервову систему;
- слизові оболонки статевих органів;
- слизові оболонки особи;
- коріння волосся.

Як самостійне захворювання в медицині розрізняють простий герпес та оперізувальний. Простий герпес проявляється групою дрібних бульбашок, що містять прозору речовину. Як правило, цей вид герпесу вражає переважно губи, очі, крила носа, слизові оболонки ротової порожнини, статеві органи. Оперізувальний герпес спричиняється вірусом вітряної віспи і спостерігається тільки у дорослих людей. У дітей до 10 років це захворювання не зустрічається, але при контакті з хворим таким герпесом діти можуть захворіти на вітряну віспу.

Герпес - причини захворювання

Зараження цією інфекцією відбувається при безпосередньому контакті з людиною, що має відкриті поверхні шкіри, уражені герпесом. Вірус герпесу дуже швидко оселяється в шкірних клітинах і там інтенсивно розмножується. Якщо стан імунної системи погане, то можливе загострення захворювання. Процесу загострення також можуть сприяти такі фактори:
- стрес;
- переохолодження;
- гострі респіраторні захворювання;
- будь-які інфекційні захворювання, які пригнічують імунітет;
- надмірне вживання алкоголю;
- різні отруєння організму.

Герпес - симптоми захворювання

Герпес досить легко можна виявити на ранніх стадіях, але для цього потрібно знати деякі нюанси перебігу даного захворювання. Ця хвороба має 4 стадії розвитку, кожна з яких характеризується своїми симптомами.

1 стадія – пощипування. Перед появою вогнищ ураження хворий відчуватиме пощипування, поколювання, легкий біль, свербіж у деяких місцях шкіри або мови. З часів шкіра в місці потенційного рецидиву почервоніє.

2 стадія – запалення. З'являється маленький хворобливий пухирець, який поступово починає збільшуватися в розмірах. Вміст ампули спочатку прозоре, але пізніше набуває каламутний колір.

3 стадія – виразка. Збільшений міхур розривається. При цьому з нього витікає прозора рідина, що містить мільярди вірусних тіл хвороби. На місці розриву утворюється язвозка.

4 стадія – утворення струпа. Над утворилася виразкою з'являється скоринка, пошкодження якої супроводжується болем і кровотечею.

Герпес - діагностика захворювання

Обстеження хворого герпесом людини проводиться комплексним методом, який включає в себе кілька різноспрямованих досліджень, що дозволяють з максимальною точністю визначити типологію вірусу. Діагностика передбачає наступні аналізи:
- вірусологічна методика для виявлення вірусу простого герпесу;
- полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР);
- виявлення антигенів герпесу;
- реєстрація відповідь імунної реакції до вірусу простого герпесу;
- цитоморфологічні методи;
- иммуноферметный аналіз (ІФА).

Герпес - лікування і профілактика

На сьогоднішній день в медицині ще немає ліків, які б змогли повністю вбивати вірус герпесу в людському організмі. Але існує ряд спеціальних противірусних препаратів, здатних ефективно пригнічувати розмноження цих вірусів. Будь рецидиви захворювання, які вражають губи або слизову носа, піддаються місцевого лікування мазями. Ефективність лікування герпесу залежить від своєчасності звернення до лікаря, тому що на ранніх стадіях кількість вірусних тіл не настільки велика, що дозволяє швидко погасити їх розмноження.

Основним профілактичним методом є зміцнення імунітету. Тому необхідно завжди дотримуватися режиму сну і відпочинку, а також не забувати про загартовування організму. Зоною ризику виступають людні місця, особливо під час епідемій грипу та ГРВІ.

Васкуліт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Васкуліт являє собою запалення стінок кровоносних судин, яке може виникати при таких захворюваннях, як висипний тиф, ревматизм і деякі інші. Прогноз може бути різноманітним. Таким чином, Васкуліт який обумовлений гіперчутливістю, в більшості випадків протікає доброякісно, обмежуючись невеликими шкірними проявами. Таким захворюванням може захворіти людина будь-якого віку. Єдиним винятком є хвороба Кавасакі, яка спостерігається виключно у дітей. Васкуліт зустрічається, як первинний, так і вторинний.

Васкуліт - причини

В якості причин васкуліту можуть виступати найрізноманітніші фактори. Сюди можна віднести лікарські препарати, пухлини, харчові продукти. Також може спостерігатися поєднання причин, наприклад, яка-небудь інфекція і лікарський засіб. До поверхневого васкуліту може призвести підвищена в'язкість крові. Бактеріальні інфекції часто призводять до клінічних васкулитам. Різні хімічні речовини і медикаменти нерідко провокують васкуліти, в основному лімфоцитарні.

Васкуліт - симптоми

У тому момент, коли Васкуліт вражає шкіру, виникає характерний висип. Якщо були пошкоджені нерви, то певною мірою порушується чутливість людини, починаючи від гіперчутливості і, закінчуючи повною її втратою. З-за васкуліту нирок, може проявлятися ниркова недостатність. Серед загальних симптомів васкуліту можна відзначити слабкість і стомлюваність, втрату апетиту, блідість, підвищення температури тіла та інше.

Якщо постійно спостерігаються болі в животі, психічні порушення, болі в м'язах, схуднення, то це характерні симптоми для вузликового васкуліту. Гігантоклітинним артеріїт може викликати такі симптоми, як дуже сильні головні болі, лихоманка, постійна слабкість і зниження маси тіла, припухлості в області скронь і деякі інші симптоми.

Васкуліт - діагностика

На сьогоднішній день існує величезна кількість різних тестів і аналізів, які можуть вказувати на таке захворювання, як васкуліт. Наприклад, аналіз крові здатний показати, спостерігаються у хворого зміни рівнів певних клітин. Особливо варто звернути увагу на рівень гемоглобіну і гематокриту. Якщо ці показники будуть відносно низькими, то це говорить про анемії, яка, в свою чергу, є ускладненням васкуліту.

Біопсія вважається одним із кращих досліджень, яке служить для діагнозу васкуліту. У даному випадку береться маленький шматочок тканини з кровоносними посудиною, щоб надалі вивчити його під мікроскопом. Також можливо визначити Васкуліт за аналізами сечі. Якщо буде проявлятися протеїн в сечі, лейкоцити, еритроцити, то це все говорить про підозру пошкодження нирок внаслідок васкуліту.

Васкуліт - лікування

Лікування даного виду захворювання здійснюється в залежності від супутніх захворювань, а також уражених органів. Що стосується первинного алергічного васкуліту, то він у більшості випадків проходить самостійно, не вимагаючи при цьому абсолютно ніякого спеціального лікування. У разі, якщо васкуліт вражає такі важливі органи, як серце, нирки або печінку, то хворому знадобиться інтенсивна і агресивна терапія.

В якості лікування такого захворювання може використовуватися хіміотерапія, кортикостероїди в малих дозах. Мета лікування полягає не тільки в тому, щоб відновити функції уражених органів, але і повністю придушити аномальну реакцію іменної системи, яка руйнує кровоносні судини і порушує звичне кровопостачання тканин організму.

Яндекс.Метрика