Вульвіт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Вульвітов називають запалення зовнішніх жіночих статевих органів (вульви), що супроводжується сверблячкою, печінням, рясними виділеннями, гіперемією і набряком статевих губ, хворобливими відчуттями після сечовипускання. Це захворювання небезпечне можливістю переходу інфекції на внутрішні статеві органи; у дівчаток раннього дитячого віку воно може призвести до зрощення малих статевих губ.

Вульвіт може бути первинним, коли причиною розвитку інфекції є травма або недотримання чистоти геніталій, і вторинним, коли інфекція розвивається з інших органів (піхви, матки, мигдалин, сечового міхура, нирок).

В залежності від джерела інфекції вульви бувають специфічними і неспецифічними. Специфічні представлені захворюваннями нижніх відділів геніталій, причиною яких є вірусні інфекції, хламідії, кандиди, трихомонади і т. д. Причиною неспецифічних вульвитов є стафілококи, стрептококи, кишкова паличка.

Вульвіт - причини

Найчастіше вульвіти виникають із-за таких причин:

- недотримання правил особистої гігієни, особливо під час місячних;
- носіння тісного і грубої одягу, тривалого використання гігієнічних прокладок, або травмування при статевих контактах;
- подразнення слизової виділеннями з піхви, супроводжуючими наявні інфекції геніталій, або при нетриманні сечі;
- прийому деяких лікарських препаратів (наприклад, антибіотиків), або променевої терапії;
- гормональних і обмінних порушень в організмі, а також алергічних реакцій;
- наявності патологічних ходів (свищів) з кишечнику, сечових шляхів;
- розчісування зовнішніх статевих органів, які викликаються вегетоневрозом або гельмінтозом.

Вульвіт - симптоми захворювання

За симптомами вульвіти бувають гострими або хронічними. Гострий вульвіт супроводжується болем, печінням, сильним свербінням зовнішніх статевих органів. При гінекологічному огляді візуально можна визначити набряк і гіперемію зовнішніх статевих органів, на яких часто з'являються виділення або наліт.

Для хронічної стадії характерна наявність лише невеликого свербежу, печіння і болю в зовнішніх статевих органах. Несвоєчасне лікування вульвіта може призвести до його хронізації і частих загострень, які погано піддаються лікуванню.

Вульвіт - діагностика захворювання

Діагностувати вульвіт може гінеколог на підставі даних анамнезу, гінекологічного огляду, кольпоскопії (за необхідності) і результатів лабораторних досліджень. Щоб виділити збудника запалення, проводиться бактеріоскопія мазків і культуральний посів для визначення чутливості до антибіотиків.

Крім того, важливим є визначення супутніх вульвиту захворювань, що сприяють розвитку інфекції або зниження імунного статусу організму.

Вульвіт - лікування і профілактика

Для лікування вульвіта насамперед видаляють його причини - хронічні екстрагенітальні та гінекологічні захворювання, і проводять корекцію імунітету в комплексі з місцевим протизапальним лікуванням. Іноді призначають антибіотики, у тому числі місцево. Вульвіт, що має специфічну природу (гонорейную, трихомонадну, хламідійну, туберкульозну), лікується з урахуванням виявленого збудника і його чутливості до антибіотиків. Кандидозний вульвіт лікується протигрибковими препаратами. Для лікування алергічних вульвитов застосовують антигістамінні препарати, а також дотримують дієту, при якій виключаються солодкі, гострі і солоні продукти.

Профілактика розвитку вульвіта полягає у своєчасному лікуванні загальних захворювань та ліквідації вогнищ хронічної інфекції; дотримання правил особистої гігієни; здоровому способі життя і зміцнення імунітету. Потрібно пам'ятати, що правильна гігієна дівчаток є запорукою їх подальшого жіночого здоров'я. Вульвіт, недолікований в дитинстві, в майбутньому може стати причиною серйозних гінекологічних проблем, в тому числі безпліддя.

Гемофілія - причини, симптоми, діагностика, лікування

Гемофілію називають спадкову хворобу, що характеризується недоліком факторів згортання крові, при якому процес згортання крові сповільнюється і збільшується час кровотечі. Частіше гемофілію страждають хлопчики (крім гемофілії С, якої можуть хворіти і дівчинки).

Існує три типи гемофілії, які відрізняються фактором згортання, відсутнім в крові:

- гемофілія А – є найбільш поширеною, виникає при відсутності в крові VIII фактора згортання, який представлений спеціальним білком (антигемофильным глобуліном).

- гемофілія В (хвороба Крістмаса) – виникає при недостатній активності IX фактора згортання крові, або фактора Крістмаса.

- гемофілія С – найбільш рідко зустрічається форма, що виникає при нестачі XI фактора згортання крові.

Носіями (кондукторами) гена гемофілії є жінки. Хлопчики, які народжуються у такої жінки, мають 50 %-ний шанс отримати це захворювання. У самих носіїв, як правило, ознак гемофілії немає.

Гемофілія - причини захворювання

Згортання крові (гемостаз) є важливою захисною реакцією організму, щоразу активізувалася при пошкодженні судин і кровотечі. Її забезпечують особливі речовини, які називаються факторами згортання крові, а також дрібні кров'яні тільця, або тромбоцити. Успішне завершення процесу згортання крові і зупинки кровотечі можливо тільки при наявності всіх факторів згортання, а також достатній кількості тромбоцитів. При дефіциті тих або інших факторів згортання крові своєчасний гемостаз стає неможливим, тобто, виникає гемофілія.

Гемофілія - симптоми захворювання

Гемофілія проявляється головним чином такими симптомами:

- тривалими кровотечами, що починаються відразу або через кілька годин після отримання травми, видалення зуба, або спонтанно;
- появою великих синців (гематом) після незначних травм;

- частими носовими кровотечами;

- внутрішньосуглобових кровотечами (гемартроз), які є серйозним ускладненням гемофілії, характеризується попаданням крові всередину суглоба і сильним болем, набряком суглоба і порушенням його рухливості.

- наявністю крові в калі і сечі.

Гемофілія - діагностика захворювання

Всі три типи гемофілії характеризуються одними і тими ж симптомами, тому діагностувати той чи інший тип захворювання можна лише шляхом лабораторних досліджень.

Гемофілія - лікування і профілактика

Для лікування дуже важливо знати тип гемофілії. Як правило, воно грунтується на внутрішньовенному введенні пацієнту знаходиться в дефіциті у хворого фактора. В результаті лікування кровотеча можна запобігати або зменшувати його наслідки, не допускаючи інвалідизації.

Так як гемофілія обумовлює появу крововиливи при внутрішньом'язових та підшкірних ін'єкціях, рекомендується вводити ліки внутрішньовенно або приймати всередину. Дієта хворих повинна включати продукти, що містять вітаміни А, В, С, D, солі фосфору і кальцію. При неускладнених крововиливах потрібно забезпечити хворому повний спокій, холод. Для іммобілізації хворого суглоба використовують гіпсову лонгету протягом 3-4 днів, подальше лікування проводиться із застосуванням УВЧ.

Серед профілактичних заходів важливе місце займає медико-генетичне консультування вступаючих в шлюб. Хворому на гемофілію і жінці-кондуктору гемофілії, а також здоровому чоловікові і жінці-кондуктору не рекомендується мати дітей. При вагітності здорової жінки від хворого на гемофілію на термін від 14-ї до 16-го тижня вагітності встановлюють стать плоду за допомогою методу трансабдомінального амніоцентезу. Якщо він покаже, що майбутня дитина є дівчинкою, то матері рекомендують перервати вагітність через небезпеку розповсюдження гемофілії через жінку-кондуктора. Виявити жінку-кондуктора можна шляхом визначення в їх крові VIII або IX факторів з допомогою кількісного біохімічного методу.

Вовчак - причини, симптоми, діагностика, лікування

Вовчак називають хронічне захворювання сполучної тканини і судин, яке генетично обумовлюється збоями в процесах регуляції імунної системи організму. Це дуже важка хвороба, при якій імунна система людини, сприймаючи власні клітини як чужорідні, бореться з ними шляхом вироблення організмом речовин, що викликають пошкодження судин, шкіри, суглобів, внутрішніх органів.

Червоний вовчак буває двох форм: хронічної (дискоїдний), яка являє собою доброякісну клінічну форму, і гострої (системної), яка характеризується важким перебігом. Це захворювання не є поширеним, на його частку припадає від 0, 25 до 1 % шкірних хвороб, причому серед жінок хворих більше, ніж серед чоловіків. Цей факт пояснюють діяльністю залоз внутрішньої секреції, так як виникнення рецидивів і прояви тяжкого перебігу частіше спостерігаються перед менструацією або після пологів.

Вовчак - причини захворювання

У сучасної медицини немає чіткої відповіді на питання про причини, що викликають вовчак. Вважається, що основна роль в цьому належить спадковим факторам, вірусів, ультрафіолетового випромінювання і деяким препаратам, що імунна система хворих з вовчак характеризується більш сильною генетичної сприйнятливістю до дії зовнішніх чинників. Лікарська вовчак є досить рідкісним явищем і після закінчення прийому ліків вона припиняється самостійно.

Вовчак - симптоми

Симптоми вовчака можуть з'являтися, то зникати. Періоди посилення симптомів називають рецидивами, або загостреннями. Періоди, коли хворий відчуває себе відносно добре, називаються ремісією.

Звичайні симптоми вовчака представлені почуттям втоми, болем і набряком в суглобах (артрити), лихоманкою і висипом на шкірі (як правило, поява такої висипки активізується після сонячного опромінення). Також захворювання може проявлятися стоматитами, викликають поява виразок у роті, випаданням волосся. При його подальшому розвитку у деяких хворих спостерігаються проблеми з роботою серцем, легенів, нирок, клітин крові та нервової системи.

Вовчак - діагностика

При наявності вогнищ червоного вовчака на шкірі діагноз поставити не складно. Однак, клінічне обстеження повинно супроводжуватися додатковими методами дослідження (гістологічним, імуноморфологічними, люмінесцентної діагностикою), для того, щоб не переплутати хронічний червоний вовчак з червоним плоским лишаєм і туберкульозним вовчаком. Якщо ураження локалізуються на червоній облямівці губ, то вовчак слід диференціювати від таких захворювань, як актинічний хейліт і абразивний преканцерозный хейліт Манганотти.

При гострій (системної) вовчаку основою для постановки діагнозу слугують виявляються шкірні поразки і стан внутрішніх органів, а також виявлені в крові і пунктату кісткового мозку клітини червоного вовчака». Для багатьох хворих червоним вовчаком характерний вторинний імунодефіцит.

Вовчак - лікування і профілактика

Для лікування вовчака застосовують обробку висипань кортикостероїдними мазями на область висипань. Щоб полегшити суглобові або м'язові болі і лихоманку, призначають нестероїдні протизапальні препарати. Також використовують протималярійні лікарські засоби, щоб знизити стомлюваність і болі в суглобах, а також усунути шкірний висип.

У разі відсутності ефекту від прийому інших лікарських засобів, лікар призначає прийом кортикостероїдів. Проте, враховуючи їх потужний лікарський ефект і можливість появи серйозних побічних ефектів, доза їх повинна бути як можна більш низькою, однак, здатної забезпечити необхідний ефект.

Також лікарем можуть бути порекомендовані інші ліки, які знижують активність імунної системи.

Головною умовою успішного лікування вовчака і профілактики рецидивів є постійний контакт між пацієнтом і лікарем, який повинен бути поінформований у разі змін у стані здоров'я хворого і появи нових симптомів.

Яндекс.Метрика