Хламідіоз - причини, симптоми, діагностика, лікування

Хламідіоз – це широко поширене венеричне захворювання, що характеризується гострим, уповільненим або безсимптомним перебігом. Збудник – хламідія, найпростіший мікроорганізм, що живе в клітках людського організму.

Хламідії уражають слизові оболонки сечостатевої системи, прямої кишки (при анальному статевому контакті) з подальшим поширенням на всі органи статевої сфери. Можлива поразка очей, слизової оболонки рота і глотки під час орального статевого акту.

Урогенітальний хламідіоз – одна з найсерйозніших соціальних проблем сучасності. Захворюваність поширена переважно серед молодого населення (18-40 років).

Хламідіоз – причини

Безладні статеві контакти – головна причина поширення хвороби. Як правило, у 70% молодих людей, що ведуть бурхливу і розгульне статеве життя, виявляються хламідії.

Дитина, проходячи через інфіковані родові шляхи матері, також ризикує стати носієм інфекції. Дуже часто у таких дітей після народження виявляються хламідії в носоглоткової порожнини, статевих органах та очах. Вони можуть викликати у дитини серйозні захворювання: кон'юнктивіт, запалення носоглотки, вуха і навіть легких. У практиці зустрічалися випадки внутрішньоутробного зараження хламідіозом.

Ймовірність підхопити захворювання контактно-побутовим шляхом – мінімальна. По-перше, це пов'язано з тим, що хламідії поза людського організму моментально гинуть; по-друге, навіть якщо якийсь проникне у ваш організм, не факт, що цієї концентрації буде достатньо для інфікування.

Хламідіоз – симптоми

Від моменту зараження хламідіозом до появи першої симптоматики може пройти від 1 до 4 тижнів.

Найчастіше хворі скаржаться на виникаючі під час статевого акту сечовипускання і біль, свербіж у отвору сечовипускального каналу. У жінки з'являються неприродні жовтуваті виділення, що супроводжуються неприємним запахом, хворобливі відчуття в низу живота, можливі кровотечі під час або після статевого контакту.

У чоловіка спостерігаються печіння і біль в процесі сечовипускання, виділення з пеніса, набряки яєчок, можлива поява темної сечі з прожилками гною.

Ураження прямої кишки проявляється у вигляді незначних болю та виділень з ануса.

Попереджаємо, яскраво виражені симптоми з'являються тільки у 3-5 заражених людей з 10, у решти 7 – ознаки або повністю відсутні, або не викликають приводу для занепокоєння (уповільнений хламідіоз).

Дослідження показують, що у кожного третього чоловіка, який страждає хламідіозом, розвиваються ускладнення у вигляді порушення статевої потенції. До того ж інфекція не стоїть на місці, а пересувається все далі і далі, досягаючи сечового міхура і передміхурової залози. Наслідки можуть бути сумними, аж до розвитку безпліддя.

У жінок хламідіоз також поширюється на область матки, маткових труб, яєчників, викликаючи глибоке запалення тазових органів (СОТ), це в свою чергу призводить до безпліддя.

Зробимо висновок: вчасно не розпізнана і не вилікувана інфекція може зробити безплідним як чоловіка, так і жінку, тому будь-які неприємні відчуття і біль під час сечовипускання повинні вас насторожити.

Хламідіоз – діагностика

1. ПЛР-аналіз. У пацієнта беруть мазок з сечовипускального (а у жінки і з цервікального) каналу і відправляють у лабораторію. Даний метод заснований на виділенні ДНК збудника. На сьогоднішній день це один з найбільш точних методів виявлення хламідіозу. Його ефективність становить 95-97%.
2. Культуральне дослідження мазка на наявність збудника.
3. Прямий імунофлюоресцентний тест (ПІФ) – дослідження матеріалу проводять за допомогою спеціального мікроскопа.
4. Імуноферментний аналіз (ІФА) – заснований на виділенні специфічних антитіл до хламідій.

Хламідіоз – лікування і профілактика

Хламідіоз лікують антибіотиками. Не допустимо самолікування сумнівними і народними засобами. Схему лікування виробляє тільки фахівець, керуючись отриманими результатами аналізів і фізіологічними особливостями пацієнта.

Традиційно використовують антибіотики, здатні проникати всередину клітини (хламідія – внутрішньоклітинний паразит). Такою здатністю володіють препарати тетрациклінового ряду, макроліди та фторхінолони. Позитивний результат дають Эритромецин, що володіє подвійною активністю, і Кларитроміцин – при змішаних інфекціях.

Профілактика хламідіозу: Набагато легше запобігти захворюванню, ніж лікувати його, тому не варто забувати про профілактичні заходи, що дозволяють значно знизити ризик зараження. Профілактика включає в себе:

- запобігання безладних статевих зв'язків;

- використання бар'єрних методів контрацепції (якісних презервативів).

І на останок хочеться сказати: зберігайте вірність один одному – і ніякої хламідіоз не буде страшний!

Екзема - причини, симптоми, діагностика, лікування

Екзема - це хронічне шкірне захворювання, що має нервово-алергічну природу. Характеризується серозним запаленням різних шарів епідермісу, проявляється сильним свербінням і висипом уражених ділянок шкіри. Згідно зі статистикою, на екзему припадає приблизно 40% всіх захворювань шкіри. Як правило, екзема починається в дитячому віці і переходить в хронічну форму при неправильному лікуванні. У медицині розрізняють мікробну екзему, дитячу, справжню, себорейний, професійну, дисгидротическую.

Екзема - причини

Неможливо виділити серед причин розвитку екземи яку-небудь одну. Хвороба є результатом комплексного впливу на організм ендокринних, нейроаллергических, екзогенних (зовнішніх) і обмінних факторів.

Основні причини виникнення екземи:

- спадкова схильність до появи алергічної реакції;
- гормональні (ендокринні) розлади;
- імунні порушення;
- хвороби печінки, шлунково-кишкового тракту, мікози стоп;
- у дітей екзема проявляється на фоні атопічного дерматиту та эссудативного діатезу, починаючи з самого раннього (дитячого) віку;
- нерідко розвиток екземи провокується нервовими потрясіннями і стресами;
- професійні чинники: робота в харчових і фармацевтичних галузях, на хімічних підприємствах і металургійних заводах. Реакція на речовини, що застосовуються на виробництві, розвивається з плином часу, але потім набуває стійкий характер;

Екзема - симптоми

Зовні екзема проявляється по-різному, проте, вона виділена в окрему хворобу внаслідок своїх характерних проявів великої кількості бульбашок, які утворюються на шкірі. Бульбашки зливаються і розкриваються, нагадуючи візуально бульбашки киплячої води. Надалі на цих ділянках утворюються мокнучі вогнища запалення або кірки. Характерне прояв екземи - сильний свербіж.

Справжня екзема починається з почервоніння шкіри (еритеми), висипання зазвичай симетричні і поширюються на шкіру тулуба, ніг і рук;

Мікробна екзема є результатом інфекції (стрептококової або стафілококової) у людей з ослабленим імунітетом. Така екзема проявляється асиметричними чітко вираженими облущеними ділянками, які покриті кірками.

Дитяча екзема зазвичай починається з висипань на волосистій частині голови, шкірі обличчя, звідки поширюється на інші ділянки тіла. Можливі висипання в області пахово-стегнових і сідничних складок.

Себорейна екзема з'являється на волосистій частині голови, між лопатками, на обличчі і в області грудей. Характерно наявність жовтуватих, жирних лусочок.

Екзема - діагностика

Діагноз екземи ставлять на підставі анамнестичних даних, клінічної картини і, в сумнівних випадках, гістологічної картини. Диференціальний діагноз проводять з токсидермией, дерматитом, мікозами і псоріаз.

Екзема - лікування і профілактика

Лікування залежить від форми та причини екземи, для цього рекомендується своєчасне звернення до лікаря-дерматолога, в деяких випадках - обстеження. Раніше хворим призначали заспокійливі засоби, десенсибілізуючі препарати, вітаміни, курортотерапию і дієту. Місцево призначали пасти, примочки, протисвербіжні засоби і мазі.

В даний час лікарі широко застосовують у терапії екземи зовнішні форми кортикостероїдних гормонів. Мазі з антибіотиками застосовують при мікробної інфекції, при грибкових інфекціях ці мазі протипоказані. Щоб зняти свербіж, використовують антигістамінні препарати.

Профілактика екземи не може повністю запобігти можливість захворювання, проте, істотно знижує відсоток ризику. Рекомендується своєчасне лікування себореї та дерматитів, а також виключення алергенів. При професійній екземі потрібно не допускати будь-якого контакту з хімічними речовинами. Дуже важливо уникати стресових ситуацій і дотримуватися здорового способу життя.

Цервіцит - причини, симптоми, діагностика, лікування

Цервіцит - це запальний процес у вагінальному відділі шийки матки. Хвороба характеризується каламутними (гнійними або слизовими) виділеннями, тупими або тягнуть болями внизу живота, досить болючим статевим актом і сечовипусканням. Затяжний хронічний цервіцит призводить до виникнення ерозії, потовщення (гіпертрофії) шийки матки, поширенню інфекції на верхні ділянки статевого апарату.

При певних факторах порушується захисна функція шийки матки, що перешкоджає попаданню інфекції у верхні ділянки статевих шляхів (слизова пробка, захисний секрет, вузький цервікальний канал) і в матку. Починається проникнення чужорідної мікрофлори, що викликає запальний процес - цервіцит, що включає ендоцервіцит (запалення внутрішньої оболонки каналу шийки матки) і экзоцервицит (запалення піхвового відділу шийки матки).

Цервіцит - причини

Цервіцит може виникнути при неспецифічної інфекції, яка викликається умовно-патогенною мікрофлорою: кишковою паличкою, стафілококом, грибами, стрептококом і специфічної (мікоплазмами, сифілісом, хламідіями, гонококами, вірусами, трихомонадами), при деяких паразитарних інфекціях. Умовно-патогенна мікрофлора проникає в шийку матки через кров або з прямої кишки контактним шляхом, специфічна - статевим шляхом.

Розвитку захворювання сприяють певні чинники: різні травми шийки матки під час переривань вагітності, діагностичних вискоблювання, в пологах, при установці й видаленні контрацептивних засобів. Провокувати цервіцит можуть доброякісні пухлини шийки матки та зниження імунітету.

Хвороба рідко розвивається ізольовано, як правило, цервициту супроводжують інші захворювання статевої системи, такі, як вагініт, вульвіт, бартолініт.

Цервіцит - симптоми

За ступенем ураження розрізняють дифузний і вогнищевий цервіцит, за течією - хронічний і гострий. У деяких випадках цервіцит протікає в стертій формі. Гострий цервіцит характеризується рясними слизовими або гнійними виділеннями і тупим болем унизу живота. Спостерігається випинання слизової оболонки, гіперемія і набряк зовнішнього отвору цервікального каналу.

Цервіцит має різні прояви, все залежить від стану імунітету і характеру збудника. Нелікований або невыявленный цервіцит переходить у затяжну хронічну форму. Виділення стають мутно-слизовими, відбувається розростання циліндричного епітелію (псевдоерозії) у вагінальної області матки. Запалення може перейти на навколишні тканини залози і, відбувається значне ущільнення шийки матки.

Цервіцит - діагностика

Зазвичай цервіцит хвороба протікає безсимптомно і виявляється випадково гінекологом на планових оглядах. Діагноз встановлюють на підставі наступних даних:

- результату кольпоскопії, яка деталізує патологічні зміни епітеліальної тканини шийки матки (ерозії, гіперемію, наявність судинних петель, набряклість слизової);
- огляду за допомогою дзеркал шийки матки;
- лабораторних методів (бакпосіву на чутливість до антибіотиків і на мікрофлору, мікроскопії мазка, цитоморфологического дослідження);

Цервіцит; - лікування і профілактика

Лікування цервіціта покликане ліквідувати сприятливі фактори (імунні, обмінні, гормональні порушення) і супутні захворювання. Лікування цервицитов залежить від виявленого збудника і включає в себе застосування противірусних та антибактеріальних засобів. У хронічній стадії хвороби застосовують оперативні методи лікування - лазеротерапію, діатермокоагуляцію, кріотерапію. Лікування цервицитов повинно проводитися під обов'язковим контролем лабораторних аналізів і кольпоскопії.

Профілактика захворювання полягає у своєчасному лікуванні ендокринних порушень, дотриманні особистої гігієни, попередження абортів і виключення статевих інфекцій.

Яндекс.Метрика