Загоювати рани можна за допомогою... цукру

BBC повідомляє про незвичайне, але на диво перспективному підході до лікування ран з використанням цукрового піску. Цей наявний в кожному будинку продукт у деяких сім'ях з покоління в покоління використовувався для загоєння ран. На цей раз ефективність народного засобу вирішили перевірити лікарі.

Одним з пацієнтів, які зазнали на собі цукрову терапію, був Алан Бейлісс з Бірмінгема, Великобританія. 62-річний чоловік переніс ампутацію правої ноги і видалення вени на лівій нозі. На лівій нозі утворилася дуже глибока рана, яка ніяк не гоїлася.

Лікарі вирішили спробувати прискорити загоєння рани за допомогою цукру. Коли на ногу перший раз накладали пов'язку, то довелося витратити майже цілу банку цукру, така була глибока рана. Але після двох тижнів на перев'язку йшло вже не більше чотирьох-п'яти чайних ложок.

«Спочатку я поставився до цього трохи скептично, але як тільки побачив, що цукор дійсно допомагає, я був вражений», ‒ ділиться своїми враженнями Алан Бейлісс.

На сьогоднішній день проведені пробні клінічні випробування на 35 пацієнтів лікарень у Бірмінгемі. Перші результати обнадіюють. Медичні працівники із задоволенням відзначають, що лікування позитивно позначилося і на моральному стані пацієнтів.

Вчені вважають, що зціляє властивість цукру засноване на тому, що він виводить з рани рідини, і бактерії, позбавлені води, не мають можливості розмножуватися. Зрештою, патогенні мікроорганізми гинуть.

Увага: у зв'язку з недостатністю клінічних даних ми не рекомендуємо використовувати цей метод самостійно.

Атлетизм пов'язаний з розміром мозку?

Пов'язаний атлетизм з розміром мозку? Щоб з'ясувати це, дослідники з Університету Каліфорнії, Ріверсайд, провели лабораторні експерименти на будинкових мишей і виявили, що у мишей, які протягом більше ніж 65 поколінь виводилися більш активними, середній мозок був більшого розміру, ніж у тих, до яких така селекція не застосовувалася.

Лабораторія Теодора Гарланда виміряв масу мозку цих «спортивних» будинкових мишей, які подовгу добровільно вправлялися на беличьем колесі, і проаналізували їхні зображення мозку з високою роздільною здатністю. Було виявлено, що обсяг середнього мозку, тобто тієї невеликої області головного мозку, яка передає інформацію зорової, слухової і рухової систем, у спеціально виведених мишей був майже на 13% більше, ніж обсяг мозку у «звичайних» мишей.

Основне питання, на яке вчені намагалися відповісти у своєму дослідженні, використовуючи експериментальну парадигму еволюції вплинула відбір на рівні конкретної поведінкової риси, такий як добровільна фізичне навантаження, зміна розмірів мозку.

Що означають висновки дослідження стосовно до людей? «Цілком можливо, що індивідуальні відмінності в схильності чи здібності до тренувань у людей пов'язані з індивідуальними відмінностями в розмірах мозку, але ніхто не вивчав це», ‒ сказав Гарланд. ‒ «Якщо б була можливість зробити МРТ середнього мозку немовлят, перш ніж ці діти почнуть тренування, а потім спостерігати за ними протягом життя, можливо, виявилося б, що уроджені, генетично обумовлені розходження в розмірі середнього мозку, виявлені незабаром після народження, впливають на те, скільки вони, швидше за все, будуть тренуватися, будучи дорослими».

ВООЗ б'є на сполох: солярії смертельно небезпечні

Всесвітня Організація охорони Здоров'я заявила про смертельну небезпеку загоряння в соляріях, який, згідно з дослідженням шотландських вчених, набагато шкідливіше, ніж відпочинок під відкритим палючим сонцем в жарку погоду.

Найбільше занепокоєння з боку фахівців викликала можливість двократного збільшення ризику раку шкіри внаслідок регулярного і довгострокового впливу на людину ультрафіолетових променів. Рівень їх випромінювання, встановлений у більшості соляріїв, за даними експертів, перевершує рекомендовані безпечні рівні в середньому в 2 рази.

Дослідження, що дало такі невтішні для любителів штучного засмаги висновки, було проведено вченими з Університету міста Данді. Вони виміряли рівень ультрафіолетового випромінювання більш ніж в 400 соляріях в Англії, порівнявши отримані результати з впливом природного сонячного світла. У звіті, опублікованому в Британському Журналі Дерматології, повідомляється, що в 90% протестованих соляріїв кількість випромінюваних ультрафіолетових променів значно перевищувала норму безпеки, встановлену Всесвітньою Організацією охорони Здоров'я.

Професор Гаррі Мозлі, який керував дослідженням, сказав: «Ситуація, яка складається навколо нас, є просто неприйнятною і потребує більш суворих заходів контролю над дотриманням правил безпеки».

Варто відзначити, що шкода соляріїв, виявлений шотландськими фахівцями, виявився значно небезпечнішим для здоров'я, ніж вважалося раніше.
За останні кілька років більше 10 країн, включаючи Німеччину, Великобританію, Каліфорнії і Францію, прийняли закон, що забороняє молодим людям, які не досягли 18-річного віку, відвідувати солярії, однак, як показує статистика, багато хто до цих пір продовжують ним нехтувати.

Жіноча думка: 37% жінок в Росії відчувають зимову депресію

Якщо ви втратили інтерес до навколишнього, вам не хочеться спілкуватися з людьми, здається, що сил ні на що не залишилося, і ви відчуваєте слабкість, сонливість, втома, роздратування і злість, то напевно ви знайомі зі словом «депресія», хворобою, яку по праву вважають захворюванням 20 століття. На жаль, поширеність цієї неприємної хвороби збільшується з кожним роком. Саме тому портал «Жіноча думка» провів опитування, метою якого було з'ясувати, чи страждають чи росіянки від зимової депресії, адже у багатьох країнах світу ця хвороба вважається справжнім національним лихом.

Результати опитування показали, що у 44.3% опитаних жінок не буває зимової депресії. Вони кажуть, що раз в рік в зимовий час літають в південну країну і це дозволяє їм уникати меланхолії. Треба визнати, що вони абсолютно правильно чинять, так як зимова депресія викликана в основному недоліком сонячного світла і відвідує мешканців холодних країн, який і є Росія.

На противагу їм, часто впадають у депресію взимку 37.6% респонденток. Вони зізнаються, що в цей час року нічого не хочуть робити, їм важко встати з дивана, день здається сірим і похмурим, сил ні на що не залишається, вони пригадують все саме погане, що сталося в їхньому житті і навколишній світ здається несправедливим по відношенню до них. Деякі в цій категорії обурюються, чому від зимової депресії страждають в більшості випадків тільки жінки вважають чоловіків причиною свого поганого настрою і незадоволення. Також, відповідали так дами вважають саме зимову депресію однією з причин збільшення у вазі, так як саме в цей час відчувають нав'язливу тягу до солодкого і здоби.

До нещастя, знайшлися і такі жінки з Росії, у яких депресивний стан триває цілий рік. Таких бідолах загалом нарахували 18, 1%. Важко собі уявити, але вони практично завжди відчувають почуття відчаю, тривоги, скорботи, напруги, образи, провини, вони весь час перебувають в очікуванні біди, незадоволені собою і не впевнені в собі. Ці жінки прекрасно віддають собі звіт в тому, що депресія є захворюванням важким для розуміння членами їх сімей та друзями, від цього їм стає ще гірше, і вони відчувають себе відкинутими.

За результатами даного дослідження, стає зрозуміло, що результати опитування суперечливі. Але радує, все ж, те, що більшість росіянок не перебувають у стані стресу, і не підпускають депресію близько до себе. Однак існує і та частина, яка часто стикається з цією неприємною хворобою, тому важливо розуміти, що сучасне життя вимагає від нас зібраності і активності не тільки взимку, але і в будь який інший час року. А щоб депресія не ставала нав'язливою проблемою, необхідно частіше зустрічатися з друзями, заводити нові знайомства, відвідувати цікаві місця. А головне, пам'ятати, що зимова депресія – явище тимчасове, адже після зими завжди приходить весна. Починайте новий день з посмішки, шукайте позитивні сторони в будь-яких дрібницях, і гарний настрій буде вашим постійним супутником!

В опитуванні брали участь 2210 жінок з 126 міст Росії у віці від 20 до 45 років.

Шоколад допомагає впоратися з кашлем

Шоколад може бути використаний в якості ефективного засобу від будь-яких видів кашлю, згідно з новим дослідженням британських учених. Вони стверджують: хімічні сполуки, що містяться у цьому кондитерському виробі, здатні багаторазово скоротити симптоми як хронічного, так і гострого кашлю.

Свої висновки фахівці засновують на експерименті, проведеному в 13 лікарнях Великобританії, де трьомстам пацієнтам, що страждають від різних видів кашлю, по два рази в день протягом двох тижнів давалося таке хімічна речовина, як теобромін, який є одним з основних компонентів шоколаду і потрапляє в його склад разом з какао-бобами.

Вже через кілька днів прийому теоброміну у більшості пацієнтів були зафіксовано зменшення частоти кашлю, а також його симптомів. Найбільш відчутну допомогу від вживання даної речовини за весь період дослідження отримали 60% людей.

Варто зауважити, що про здібності теоброміну чинити протидію кашлю говорять також і більш ранні наукові роботи. Остання з них не так давно була проведена в великобританском Національному інституті серця і легенів. Тоді експерти припустили, що речовина може блокувати певні чутливі нерви в організмі людини, тим самим зупиняючи кашльовий рефлекс.

Спираючись на результати своєї наукової роботи, фахівці повідомили, що у разі використання шоколаду як противокашлевого кошти, найбільш оптимальною щоденною дозою для людини стане таку кількість продукту, у якому б містилося 1000 мг теоброміну.

Так, у 30 грамах гіркого чорного шоколаду є близько 450 мг речовини, солодкого темного – близько 150 мг, та молочного - близько 60 мг.

Яндекс.Метрика