Заїкання - причини, симптоми, діагностика, лікування

Заїкання являє собою досить складний невротичний розлад, який з'являється внаслідок нервового перенапруження або сильного переляку. У 90% випадків, даний вид захворювання виникає ще в ранньому віці, коли дитина тільки освоює мова. До речі, варто відзначити той факт, що хлопчики, не дивлячись на те, що мають стійку нервову систему, заїкаються в 3-4 рази частіше, ніж дівчатка. У деяких випадках після відносно сильних потрясінь заїкання з'являється і у дорослих людей.

Цікавий той факт, що заїкуватість проявляється у людей не в кожному випадку. Наприклад, за статистикою близько 93% людей заїкаються переважно при розмові з людьми. Безліч заикающихся людей взагалі не згадують, коли знаходяться наодинці з самим собою або при розмові з тваринами, знаючи, що їх не хто не почує. Також заїкання може не проявлятися при розмові з маленькими дітьми, під час співу, розмовляючи пошепки й інші ситуації.

Заїкання - причини

З виявленням причин заїкання йде досить складна ситуація. Даний феномен активно вивчають психологи, психіатри, неврологи та інші лікарі. Кожен з лікарів має власної точки зору щодо причин виникнення заїкання і методів його лікування. Список всіляких причин дуже великий. Заїкуватість може виникнути, як у нелюбимого дитини, яка страждає дефіцитом спілкування, так і у розбещеного хлопчика, який весь час був оточений теплом і турботою. Даний феномен може виникнути після серйозного стресу, перевтоми або переляку, пережитого дитиною до того часу, як він навчився розмовляти. Також потрібно враховувати вплив фільмів жахів, постійних сімейних скандалів, жорстких дитячих пустощів, а також інших потрясінь.

Заїкання - симптоми

Заїкання часто включає в себе часте повторення слів або протяжна вимова звуків мови. Певна група людей, яка страждає заїканням, відчуває напругу або просто «задихаються», коли намагаються заговорити. У деяких випадках мова може банально зупинитися або ж просто заблокуватися. Тільки після деяких зусиль людина має можливість закінчити фразу.

Заїкання - діагностика

З першого погляду, здається, що діагностувати заїкання дуже просто, адже запинки чітко порушують зв'язність мовлення. Але деякі характеристики заїкання виявити не завжди легко, будучи слухачем. Не дивно, що професійна діагностика цього феномену вимагає певних навичок.

Що стосується діагностики маленьких дітей, то вона в більшості випадків здатна передбачити, чи буде спостерігатися заїкання у майбутньому. Для дітей більш старшого віку проводиться діагностична оцінка, яка складається тестів, інтерв'ю та спостережень, призначені для оцінки загальної тяжкості захворювання. Вся інформація, яка була отримана в ході оцінювання, надалі застосовується для розробки певної програми лікування.

Заїкання - лікування

Хоч заїкання і лікується, варто відзначити той факт, що повністю виліковується лише 5-8% хворих. У деяких випадках заїкуватість може проходити самостійно при сприятливих обставинах. У величезній мірі сприяє лікуванню заняття спортом, завдяки чому зміцнюється нервова система людини, а також розширюється коло спілкування, що є важливим.

В якості лікування проводяться різного роду мовні і дихальні вправи, які сприяють стабілізації темпу мови. Сюди можна віднести дихальну гімнастику, танці, спів, пропевание віршів і інші вправи.

У дуже рідкісних ситуаціях використовується гіпноз, але він підходить винятково для дорослих. За допомогою такого методу хворому можна вселити впевненість в собі, після чого він перестає заїкатися. Однак, можуть спостерігатися деякі побічні ефекти: погіршення пам'яті, головний біль, безсоння. Дана процедура категорично заборонена для дітей.

Демодекс - причини, симптоми, діагностика, лікування

Демодекс – це кліщ або як це захворювання називають умовно-патогенний паразит, який знаходиться у волосяних фолікулах, сальних залозах шкіри на людину, в мейбомієвих залоз людських очей, а також такий кліщ є у деяких тварин. Дуже рідко таке захворювання зустрічається у дітей, а ось у людей похилого віку демодекс виявляється в дев'яноста відсотка випадків.

Іноді таке захворювання поступово стає патогенним, це все з-за того, що відбувається порушення функцій сальних залозах, а також змінюється склад самого шкірного сала, такого паразита можуть сприяти порушення функцій ендокринних залоз, при порушеннях нервової системи, шлунково-кишкового тракту, печінки і так далі. Вогнища ураження найчастіше з'являються на обличчі, навколо очей, на носи, навколо рота і століттях.

Демодекс - причини захворювання

Варто відзначити, що демодекос живе не просто в шкірі людини. Адже завдяки лабораторним дослідженням зуміли довести, що деякі складові мазей і кремів можуть забезпечити кліща цілком сприятливі умови для того, щоб цей паразит розмножувався. Тому необхідно ретельно вибирати такі засоби для догляду і зберігати в холодильнику. Головне пам'ятайте, що маленька кількість демодекса визначається у дев'яти з десяти цілком здорових людей.

Ці паразити здатні розмножуватися на волосяних фолікулах, в тому числі і в сальних залозах шкіри, особливо тоді, коли імунітет людини значно ослаблений. Причинами можуть бути порушення обміну речовин, гормональні збої, цукровий діабет і так далі. Зазвичай до такого захворювання схильні жінки, що мають гіперфункцію щитовидної залози, а також чоловіки з аденомою простати. При цьому кліщі демодекса можуть бути активними під час інтоксикації організму гельмінтами.

Демодекс - симптоми захворювання

Тут все залежить від особливостей протікання такого захворювання і визначається це з допомогою офтальмолога і дерматолога. Звідси ви дізнаєтеся форму демодекозу. Зазвичай такі кліщі паразитують на крилах носа, а також на підборідді і носогубной складці. Інколи можуть бути також вражені вушні раковини, надбрівні дуги, слуховий прохід, лоб, шия і голова.

У деяких випадках демодекс зачіпає спину і шкіру грудей. Першими симптомами є вугровий висип, дерматит, червоні вугри, початкова стадія червоного вовчака. Також можуть проявлятися такі симптоми як: збільшення жирного шкірного покриву, розширення пір, горбиста шкіра, вугри, червоні плями на шкірі обличчя, блідий відтінок шкіри обличчя і так далі.

Демодекс - діагностика захворювання

Фахівець зможе провести діагностику, і лікар визначає хворобу завдяки результатами мікроскопії за допомогою зішкребу шкіри при дерматологічній формі демодекозу. Що стосується офтальмологічного демодекозу, що обстежуються вії нижнього і верхнього століття. В принципі, діагностика такої хвороби легка і проста. Для того щоб виявити підшкірний кліщ беруть соскою з тієї ділянки шкіри, який був вражений, після цього проводиться ретельне обстеження цього мазка під мікроскопом.

Демодекс - лікування і профілактика

Для профілактики необхідно дотримуватися правил особистої гігієни. Що стосується лікування демодекозу повинно бути в обов'язковому порядку – комплексним. Для початку необхідно відновити захисні сили вашої шкіри, а також організму, імунітету, а от з іншого боку потрібно придушити діяльність самого кліща. У будь-якому випадку не варто братися за самолікування, інакше ви зможете втратити все. Тільки фахівець зможе підібрати правильний спосіб лікування, виходячи з вашого стану і стадії захворювання.

Глисти - причини, симптоми, діагностика, лікування

Глисти (гельмінти) - це паразитичні черв'яки і їх личинки. Середовище їх існування організми людини, тварин або рослин. Це досить поширене захворювання, так як щорічно їм хворіє кожен другий чоловік. Паразити різних видів викликають у людини такі захворювання як аскаридоз, анкілостомоз або трихоцефальоз.

Більшість населення навіть не підозрює наявність глистів у своєму організмі. Причини потрапляння гельмінтів в організм людини відбувається із зовнішнього середовища. Вони мають свій цикл розмноження для збереження виду. В процесі розмноження гельмінти залишають один організм в. потрапляючи в зовнішнє середовище, знаходять нового господаря.

В існування гельмінтів дуже важливу роль відіграє переносник. З його допомогою є два варіанти переміщення паразитів: механічний – це, коли паразит не проходить усіх стадій розвитку, а тільки переміщається на відстань(як приклад, на тілі або слизової тварин); специфічний - паразит розвивається на одному проміжному етапі в організмі і переселяється в остаточний( наприклад, від людини до тварини).

Глистами (гельмінтами) можна заразитися при контакті з носієм збудника через шкіру і слизові. Таким способом в організм потрапляє нематода. Личинки паразитів можуть зберігатися в захисній оболонці до 3 років, добре переносячи коливання температур і ультрафіолет. В організм потрапляють через харчові продукти та воду методом поглинання цих продуктів.

У кишечнику людини самка аскариди відкладає приблизно 2000000 яєць кожні добу. Вони виводяться з організму разом з фекаліями. У цьому яйці при сприятливих умов починає розвиватися личинка, яка під дією травних соків звільняється від кокона. Вона впроваджується в кровоносні судини кишечника і живиться цим. При попаданні в кровоносну систему личинка потрапляє до різних органів тіла і активно починає рости тільки в капілярах легень. Симптоми, які проявляються при життєдіяльності гельмінтів - це кашель, який викликає личинка, зростаюча в бронхах. Людина при відкашлюванні і ковтанні провокує потрапляння личинки разом зі слизом у кишечник, де вона перетворюється на дорослу особину. Таким методом людина заражає сам себе.

Глисти - лікування і профілактика

Профілактикою гельмінтозу (зараження гельмінтами) буде елементарне утримання гігієни. Це поняття включає миття рук перед їжею, миття овочів, фруктів при вживанні в сирому вигляді. Для запобігання попадання гельмінтів організм не рекомендується пити сиру воду, тільки в кип'яченому вигляді. Всі продукти тваринного походження, будь – то м'ясо риби або іншої тварини, повинне піддаватися термічній обробці. Також краще уникати купання у водоймах, які розташовані недалеко від пасовищ і водопоїв.

За лікуванням глистів потрібно звернутися до терапевта або паразитологу. Деякі види гельмінтів важко визначити і вони легко плутаються з онкологічними захворюваннями. (альвеококоз). Таке захворювання як ехінокок можна вилікувати тільки хірургічним шляхом. А іноді паразити, які оселилися в організмі настільки доступні, що навіть не піддаються медикаментозному лікуванню, так як відбудеться зараження тисячами личинок.

Повне медикаментозне лікування може призначити тільки лікар, оскільки потрібно з'ясувати збудника даного захворювання. Основним препаратом, що часто призначаються пацієнтам, є Вермокс, при гельмінтозі.

Діагностика не завжди може виявити деякі види гельмінтів, за допомогою мазка. Так як даний лабораторний аналіз береться вдень, а такий вид гельмінтів, як гострики, ведуть нічний спосіб життя, і визначити їх можна тільки за виробленим антитілам в крові. На сьогоднішній день найбільш результативним способом з виявлення гельмінтів є вегетативний резонансний тест, розроблений німецьким лікарем Х. Шиммелем. Цей метод дозволяє виявити життєдіяльність гельмінтів на будь-якій стадії розвитку. Він безболісний і показує результат за невелику кількість часу.

Яндекс.Метрика