Запор - причини, симптоми, діагностика, лікування

Запор являє собою затримку стільця більш ніж на дві доби. Запор можна сміливо назвати частим розладом здоров'я. Більш запори часто зустрічається у дітей і літніх людей.

Запор - причини

Причини запору можуть бути найрізноманітнішими. Дуже часто причиною запору є ігнорування потреби спорожнення кишечника з-за банальної зайнятості. Якщо у людини спостерігається гемморой, з-за якого постійно виникає біль під час дефекації, то це також одна з можливих причин запору. Досить часто викликає запор неправильна дієта, відносно низька активність, постійні стреси, зміни режиму. Не можна забувати і про недостатнє вживання рідини, яка просто необхідна для організму людини.

Антидепресанти, діуретики, наркотичні засоби, деякі лікарські препарати – все це одні з причин запору. Нерідко запор виникає у грудних дітей, що одержують штучне вигодовування. В даному випадку причиною служать дуже густі живильні суміші. Що стосується літніх людей, то у них запори виникають по причині того, що м'язи черевної порожнини з часом стають набагато слабкіше.

Запор - симптоми

Серед основних симптомів запору можна відзначити неприємні відчуття переповнення кишечнику, постійне відчуття тиску в прямій кишці. Якщо людина відчуває підвищене газоутворення, то це також один із симптомів. Вкрай рекомендується звернутися за медичною допомогою, якщо під час запору помітна зміна форми калу, при цьому він набуває вигляду кульок, стрічок або тонких труб. Також краще звернутися до лікаря, коли з анального отвору здатні вийти тільки рідина і слиз. Якщо під час такого розладу спостерігається підвищення температури, втрата апетиту, газоутворення, болі в животі, то краще всього проконсультуватися у лікаря. При запорах може бути і госпіталізація, якщо він супроводжується дуже сильним здуттям живота, а також неможливістю виходу газів.

Запор - діагностика

В першу чергу діагностика запору передбачає ретельний розпитування пацієнта про його стилі життя, що він вживає в їжу і багато іншого. При необхідності можуть проводитися лабораторні дослідження. Одними з найпопулярніших вважаються біохімічне дослідження, копрологічне дослідження, загальний аналіз крові. Під час діагностики запорів нерідко може знадобитися рентгенографія черевної порожнини, а також тонкої кишки.

Запор - лікування

Під час лікування такого розладу, головне завдання лікаря полягає в тому, щоб виключити наявність геморою та анальних тріщин або деяких інших серйозних причин запору. Лікарем в обов'язковому порядку дається рекомендація щодо правильного харчування і, звичайно ж, режиму фізичної активності. В якості лікування може бути виписано яке-небудь підходяще проносний засіб. Також може бути приписана клізми або свічки. М'які проносні або свічки здатні тимчасово усунути запор. Але вкрай не рекомендується користуватися ними на постійній основі, якщо є бажання налагодити правильне функціонування кишечника, так як дуже швидко може виробитися залежність і організм вже не зможе самостійно спорожнятися.

В якості профілактики, бажано вживати в їжу якомога більше рідини, овочів і фруктів, а також цілісних злаків. Потрібно уникати кріплять продуктів харчування, іншими словами, тих продуктів, які здатні викликати твердий стілець. Необхідно до мінімуму скоротити кількість газованих напоїв в раціоні. Те ж саме стосується і кави. Потрібно постійно займатися спортом. Необхідно постійно дотримуватися режиму і вживати їжу 3-4 рази на день. Якщо виникає позив до дефекації, то ні в якому разі не потрібно відкладати його.

Кропив'янка - причини, симптоми, діагностика, лікування

Кропив'янка – це захворювання алергічного характеру, йому характерні утворення на шкірі, а також на слизових оболонках у вигляді пухирів, це в свою чергу є певною реакцією організму пацієнта на різноманітні подразники. За великим рахунком алергічна реакція імунної системи зазвичай з'являється внаслідок того, що відбувається неправильна імунна відповідь на певний вид бактерій, паразитів і вірусів, які хронічно знаходяться в організмі.

Між іншим, ті алергени, які нібито викликають таку хворобу, як кропив'янка є одним з численних чинників імунної відповіді. Так що додатковими відтягують факторами до кропивниці є: будь-яка інфекція, побутові алергени, генетична схильність і багато іншого. Так що кропив'янка є не окремою хворобою шкіри, а певним сигналом вашого організму.

Кропив'янка - причини

Причин для кропив'янки дуже багато і алергеном, що провокує таке захворювання може бути все що завгодно, починаючи з пилку і продуктів і закінчуючи різними мікроорганізмами. Т обчислити дійсні причини деколи буває дуже важко, іноді може допомогти звичайна спостережливість, а часом необхідно здати ряд аналізів.

Що стосується гострої кропив'янки, то вона викликана ліками, інфекціями, продуктами або укусом комах. Що стосується хронічної кропив'янки, то найчастіше вона пов'язана з деякими патологічними процесами при порушеннях центральної нервової системи та внутрішніх органах. Також буває кропив'янка, яка викликана холодом, тиском, фізичним навантаженням, сонячним світлом і так далі.

Кропив'янка - симптоми

Для такого захворювання як кропив'янка характерні такі утворення на слизових оболонках і шкіри, як пухирі, які дуже щільні, набряклі, мають яскраво червоний колір. Такі пухирі бувають різних форм, розмірів і обрисів, нерідко з'являється зона збліднення в центрі такого пухиря.

При гострій кропив'янці з'являється, причому дуже різко, сильний свербіж, висипання на абсолютно будь-яких частинах тіла, печіння. Крім цього, крім пухирів може спостерігатися погіршення стану здоров'я, це називається кропив'яна лихоманка. Загалом, все буде залежати від того, яка кропив'янка у вас починає проявлятися. Так що дуже важлива правильна і грамотна діагностика захворювання.

Кропив'янка - діагностика

Діагностика кропив'янки зазвичай не важка і буде здійснюватися лікарем-алергологом-імунологом. Якщо реакція буде відбуватися на прийом ліків або певних інгредієнтів, тоді буде виконуватися провокаційний тест. Також можуть проводиться шкірний тест. Крім цього, фахівці можуть порекомендувати здати кров та інші аналізи.

Кропив'янка - лікування і профілактика

Найбільш ефективним способом лікування і профілактики кропив'янки є усунення та своєчасне виявлення всіх факторів, які можуть викликати кропивницю. Хоча існують випадки, коли при хронічній кропив'янці алерген не вдається виявити.

Гостра кропив'янка часом може минути сама собою, без консультації і лікування. А ось хронічна кропив'янка не зможе зникнути без ретельного дослідження вашого організму і без грамотної консультації дерматолога. Зазвичай, лікування кропив'янки полягає в тому, що призначають антигістамінні препарати, в більш важких та важких випадках необхідно застосовувати кортикостероїди.

Тут головне вчасно звернутися до фахівця, щоб не запустити хворобу, так як в подальшому вона переростає в хронічну форму. Тільки після того, як буде проведена діагностика, виявлять справжні причини появи кропив'янки, фахівець призначить вам правильне і ефективне лікування.

Мігрень - причини, симптоми, діагностика, лікування

Мігрень передбачає собою захворювання у вигляді регулярно повторюваних нападів сильного головного болю. У більшості випадків такі напади болю спостерігаються в одній частині голови, при цьому вони не пов'язані з м'язовим або артеріальним тиском.

Мігрень - причини

Точні причини виникнення мігрені досі не встановлені.

Мігрень - симптоми

Головні симптоми мігрені полягають у періодичних приступах сильного головного болю. Зазвичай така біль відбувається тільки в одній половині голови. Серед інших симптомів мігрені можна відзначити блювоту, нудоту, запаморочення, дуже погану переносимість звуків і яскравих кольорів, постійну млявість і сонливість, збільшену стомлюваність. Крім усього іншого, під час діагнозу мігрені, симптоми можуть поповнитися ще порушеннями чарівності і зору.

Мігрень - діагностика

Найчастіше діагностика даного захворювання є надлишкової, іншими словами, людина самостійно визначає мігрень при будь-яких головних болях. Або ж навпаки, багато пацієнти миряться зі своїм головним болем, забуваючи навіть звернутися за медичною допомогою. Для того, щоб було підозра на мигренозную цефалгію, головний біль повинна володіти хоча б одним з двох наступних ознак: пульсуючий характер, відносно висока інтенсивність болю і постійно знижує активність людини, одностороння локалізація, посилення під час фізичних навантажень.

Для того, щоб поставити діагноз мігрені, під час головних болів повинна супроводжуватися або нудота або блювання, або світлобоязнь, або звукобоязнь, які тривають від 4 до 72 годин. Діагноз мігрені проводиться простіше при наявності спадкового анамнезу.

Мігрень - лікування

На сьогоднішній день існує безліч різних медичних препаратів, які лікар може порадити, щоб подолати мігрень. Особливо ефективним може виявитися варіант, коли хворий приймає різного роду ліки в залежності від серйозності мігрені.

Наприклад, якщо людина прокинувся з жахливим головним болем, то можна прийняти ліки, які спрямовані безпосередньо проти мігрені, куди можна віднести триптан. Якщо ж хворий відчуває, що у нього скоро почнеться напад мігрені, то можуть допомогти в цьому випадку навіть прості болезаспокійливі засоби. Якщо ж головні болі після вживання препаратів не проходять, то в обов'язковому порядку слід приймати більш специфічні препарати. Тільки лікар здатний порадити, які саме ліки будуть безпечними при спільному прийомі.

Якщо звичайні болезаспокійливі є неефективним методом, то терапевт може приписати прокінетики з метою поліпшити надходження звичайних болезаспокійливих в кровотік.

Лікарем виписуються спеціальні ліки, коли при нападах мігрені виникають болі в області м'язів шиї і плечового пояса. До таких ліків можна віднести толфенамовую кислоту, диклофенак, напроксен.

Варто відзначити, що мігрень можна подолати і без використання ліків. Наприклад, якщо спостерігаються легкі мігрені, то вони відмінно реагують на сон. Якщо хворому вдалося заснути, то після сну буде спостерігатися або повне зникнення болю, або часткове полегшення.

Друга нелекарственная профілактика полягає у виключенні будь-яких провокуючих факторів. Потрібно дізнатися, в яких саме ситуаціях найчастіше виникає мігрень, які напої або продукти можуть викликати напад. У випадку, якщо подібні продукти будуть виявлені, то бажано в майбутньому не вживати їх, щоб не провокувати появою нових нападів мігрені.

Яндекс.Метрика