Здорове харчування - хороша захист від інфарктів і інсультів

Здорове харчування допомагає захиститися від повторних інфарктів і інсультів людям з серцево-судинними захворюваннями. Про це у своєму звіті повідомили канадські фахівці з Університету МакМастер в провінції Онтаріо, що послалися на результати виконаної ними наукової роботи, участь у якій взяли 31546 людина. Всі вони були опитані протягом 5 років і мали проблеми з серцем або пошкодження життєво важливих органів.

Завдання дослідників полягала в тому, щоб дізнатися наскільки часто і в якій кількості ці люди пили молоко, їли фрукти, овочі, рибу, м'ясо, зерно та інші подібні продукти у попередньому році, а також яким змінам піддалося їх здоров'я за останній час. Крім цього, учасники також відповідали на запитання, що стосуються їхнього способу життя і, зокрема, куріння, вживання алкоголю та занять спортом.

Результати опитування аналізувалися вченими по спеціальній системі, де на основі даних, отриманих від добровольців, кожному з них присвоювався індивідуальний загальний бал - за нього, у свою чергу, можна було встановити співвідношення здоровою і потенційно небезпечною для людини їжі, яку він вживав у минулому році. Варто зауважити, що до моменту завершення дослідження, експертами було зафіксовано понад 5 тис. випадків, коли серед його учасників відбувалися інсульти або інфаркти.

Остаточний аналіз всіх показань дозволив фахівцям визначити, що люди, раціон яких складався виключно із здорової їжі, протягом останніх кількох років випробували:
• зниження ризику смерті внаслідок серцево-судинних захворювань на 35%;
• зниження ризику розвитку застійної серцевої недостатності на 28%;
• зниження ризику інсультів на 19%;
• зниження ризику нових серцевих нападів на 14%;

Таким чином, ученим в черговий раз вдалося довести істотну користь здорової їжі, і шкідливість неправильного харчування для людей, які мають проблеми із серцем.

Коментуючи результати даного дослідження, експерти відзначили: «Лікарі повинні радити пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями, щоб вони якомога частіше харчувалися фруктами, овочами, рибою і злаками. Це може значно скоротити їх схильність до нападів і інсультів, і врятувати життя мільйонів людей у всьому світі».

Впоратися із зимовою нудьгою шведам допоможуть автобусні зупинки

За повідомленням Agence France-Presse, в місті під назвою Умео, що знаходиться на півночі Швейцарії, всі автобусні зупинки поступово обладнають спеціальними унікальними світловими панелями, призначення яких полягає у випромінюванні різноманітних приємних відтінків світла. На думку авторів цієї неординарної ініціативи, таке дизайнерське рішення допоможе місцевим жителям швидко впоратися з симптомами депресії, викликаними настанням зими.

Представники енергетичної компанії, на яку покладається відповідальність за успішне та оперативне здійснення проекту, покликаного боротися з небажаною нудьгою серед населення, 26 листопада з гордістю заявили про встановлення таких своеродных світлових панелей вже більш ніж на 30 зупинках по всьому місту, і, за їх словами, це тільки початок.

Як було доведено місцевими фахівцями в галузі психології, взимку всі люди сумують. Саме тому, як вони стверджують, додаткова порція такого світла, буде чинити саме благотворний вплив на настрій і бадьорість практично всього населення. Точно таку ж думку від усього колективу висловила
представниця компанії-виробника цих дивовижних пристосувань.

Так звані "терапевтичні" панелі прийшли на зміну звичайної яскравій рекламі, не пробуджує в людях жодних почуттів. Тепер же, для зарядки позитивною енергією, будь-яка людина має просто встати напроти лампи і дивитися на випромінюване нею світ. Експертами було доведено, що один сеанс такої світлотерапії, прийнятої за час очікування автобуса, допоможе стати дійсно бадьоріше і зняти сонливість. Особливо коли світловий день триває близько чотирьох годин, і багато людей абсолютно не всі встигають їм насолодитися або хоча б застати його.

Від депресії врятують... помідори

З'їдаючи помідори кілька разів на тиждень, можна вдвічі скоротити ризик депресії, вважають китайські та японські вчені. Дослідники проаналізували залежність психічного стану людини від дієт, які він дотримується, і з'ясували, що люди, що вживають томати від 2 до 6 разів за 7 днів страждають депресією на 46% рідше, ніж ті, хто їсть його менш 1 рази в тиждень. Участь у цьому дослідженні взяли майже 1 тис. добровольців.

При цьому вчені відкидають, що жоден інший фрукт і овоч, у тому числі капуста, моркву, цибулю і гарбуз, не володіє такими перевагами щодо поліпшення психічного стану людини, як томат. Експерти вважають, що корисні властивості помідорів обумовлюються містяться в них у великій кількості антиоксиданти, які, крім депресії, допомагають боротися з багатьма фізіологічними захворюваннями.

Особливо цінним компонентом томата є лікопін, що захищає людину від серцевих нападів, деяких видів раку, і, як виявилося, депресивного стану.
Як розповіла команда дослідників з Японії і Китаю, благотворний вплив лікопіну здійснюється шляхом зниження окислювального стресу та рівня пошкодження здорових клітин головного мозку. Експерти також додали, що, мабуть, щоденне вживання томатів може зменшити ризик депресії на 52%, проте їм поки не вдалося з'ясувати, чи збільшиться цей показник при ще більш інтенсивному і щедрому застосуванні продукту в їжі. Так, на думку вчених, для ефективної профілактики депресії людині досить з'їдати хоча б один помідор в день.

Єдиний нюанс... російських помідорів на прилавках магазинів слід очікувати не раніше травня. А в зимовий період продаються тільки помідори вирощені невідомо де і сумнівними способами.

Занадто інтенсивні тренування не приносять користі і скорочують життя

Коли справа доходить до фізичних навантажень, дуже важливо не перестаратися, тому що це один з тих випадків, коли «більше не означає краще».

Щоденні високоінтенсивні тренування тривалістю більше години приносять більше шкоди, ніж користі, і можуть призвести до скорочення тривалості життя, говорять вчені з Среднеамериканского інституту серця в Канзас-Сіті і радять обмежити тривалість енергійних тренувань до 30-50 хвилин в день.

Це особливо стосується людей, які регулярно займаються високоінтенсивними або енергійними тренуваннями. Мова йде, насамперед, про марафонцах і триатлонистах, які можуть помилково вважати, що більш тривалі і напружені тренування краще для здоров'я в цілому. Але, як показує практика, вірно зворотне: екстремальні тренування негативно позначаються на стані серцево-судинної системи.

Рекомендовані вченими 20-30 хвилин легкого або помірного тренування – це те, що приносить максимальну користь здоров'ю серця. Звичайно, це не означає, що марафонці і любителі інших високоінтенсивних видів спорту знаходяться в небезпеці. Але такими тренуваннями не слід захоплюватися і тим більше займатися кожен день.

Головний висновок ‒ обмежити тривалість енергійних тренувань до 30-50 хвилин в день. Якщо людина дійсно хоче пробігти марафон або повний тріатлон, краще зробити це один або кілька разів, а потім перейти до більш безпечної і здорової моделі тренувань.

Регулярна помірна фізична активність додасть більше років до вашого життя. І навпаки, занадто швидкий біг на далекі відстані, до того ж, протягом багатьох років може прискорити рух до фінішної лінії життя.

Палять дівчата-підлітки будуть страждати остеопорозом

Вчені надали ще один доказ того, що палити шкідливо. Дівчата, які курять в підлітковому віці, збільшують ризик розвитку остеопорозу, хвороби ламкого кісток, в літньому віці. Куріння сильно впливає на якість кісток стегна і поперекового відділу хребта. Саме у цих місцях найчастіше трапляються переломи у літніх жінок з остеопорозом.

Дослідники з Медичного центру Дитячої лікарні Цинциннаті вивчали вплив куріння, а також депресії і тривоги на мінеральну щільність кісткової тканини (МПК) у 262 дівчаток у віці від 11 до 19 років. Саме із цими факторами пов'язане низька щільність кісткової тканини у дорослих.

Протягом трьох років дівчатка щорічно проходили клінічне обстеження. Кожен раз лікарі обстежили дівчат методом двухэнергетической рентгенівської абсорбціометріі, який вимірює загальний вміст мінералів у кістках, а також мінеральну щільність кульшових кісток і поперекового відділу хребта. Лікарі також обстеження підлітків на депресію і тривогу. Кожні три місяці з допомогою опитування по телефону оцінювався їх рівень куріння.

Хоча всі дівчата, які брали участь у дослідженні, як курців, так і некурців, вступили підлітковий вік з однаковим рівнем МПК, ця картина поступово змінювалася. З часом у дівчаток, які курили більше всіх, було виявлено найнижчий рівень МПК в поперековому відділі хребта і кульшових кістках.

Депресія, незалежно від віку учасниць, також сприяла зниженню рівня МПК у хребті, в той час як тривога на рівень МПК не впливала.

Саме в підлітковому віці у дівчаток формується 50% їх кісткової маси, і навіть відносно низький рівень куріння негативно впливає на процес її накопичення.

Яндекс.Метрика