Знеболюючі створюють порочне коло болю

У той час як багатьом людям знеболюючі приносять миттєве полегшення, інших страждальців вони примушують відчувати себе ще гірше.

Лікарі б'ють на сполох: лише у Великобританії до мільйона людей відчувають важкі головні болі, викликані занадто частим застосуванням знеболювальних препаратів.

Всі ці люди потрапили в «порочне коло», беручи знеболюючі препарати при головному болі, які потім викликали ще більш сильні головні болі.

Це попередження прозвучало в новому керівництві для лікарів Національного інституту здоров'я та якості медичної допомоги Великобританії (NICE) з лікування головного болю.

Однак певних даних, що свідчать про поширеність цього хворобливого стану, немає. Одні дослідники стверджують, що це 1-2% людей, тоді як Всесвітня організація охорони здоров'я каже, що ця цифра ближча до 5%.

Більшість людей, які страждають від такої залежності, як вважають, починали з щоденної головного болю напруги або мігрені. Головні болі потім ставали гірше, так як люди лікувалися самостійно знеболюючими препаратами.

Люди, родичі яких страждали головним болем напруги або мігренню, можуть бути генетично більш уразливі до лікарсько обумовленої головного болю.

Так які ж лікарські препарати викликають надмірні головні болі? Насамперед, це парацетамол, аспірин і нестероїдні протизапальні препарати, якщо їх застосовувати 15 або більше днів на місяць, а також триптаны, опіоїди, препарати ріжків або поєднання анальгетиків, що приймаються, щонайменше, 10 днів в місяць.

Вчені попереджають: знеболюючі небезпечні для тих, хто переніс інфаркт

Вижили після серцевого нападу повинні бути обережні з такою популярною групою болезаспокійливих засобів, як нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), повідомили на цьому тижні данські дослідники в журналі Circulation. Ці лікарські препарати можуть в довгостроковій перспективі збільшити ризик повторного інфаркту і навіть смерті.

До НПЗП відносяться такі продаються без рецепту болезаспокійливі, як ібупрофен і напроксен, а також що відпускається за рецептом целекоксиб (Celebrex), який використовується для лікування артриту, болю, менструальних спазм і поліпів товстої кишки.

Вчені з Копенгагенського університету стверджують, що підвищений ризик може зберігатися до п'яти років після інфаркту.

Для дослідження вчені під керівництвом Анні-Марі Шернинг-Ольсен скористалися реєстраційними записами Датської національної лікарні. Були вивчені історії хвороб майже 100000 чоловік віком від 30 років і старше, які перенесли перший інфаркт з 1997 по 2009 рік включно. 44% хворих призначався, щонайменше, один НПЗП.

Потім вони проаналізували дані про смертність, щоб виключити інші фактори, що впливають на ризик смерті або серцевого нападу в подальшому: інші хвороби, ліки, вік, стать, дохід і рік приміщення в стаціонар.

Вони виявили, що прийом НПЗП приводив до збільшення ризику смерті на 59% протягом одного року після першого інфаркту і на 63% протягом п'яти років.

Дослідження також показало, що ризик повторного інфаркту або смерті від ішемічної хвороби серця був на 30% вище протягом року після першого інфаркту і на 41% протягом п'яти років.

Шернинг-Ольсен закликає до зваженого підходу в призначенні НПЗЗ і виступає проти їх безрецептурного відпуску.

Не хочете швидко постаріти — подбайте про здоров'я своїх легких

Якщо підтримувати здоров'я легенів, тобто добре харчуватися, займатися спортом і найголовніше не курити, то можна певною мірою вирішити проблему старіння, говорять американські дослідники.

Провідний автор дослідження Чарльз Емері з дослідницького Університету штату Огайо з колегами проаналізували дані шведського дослідження, яка майже два десятиліття відстежувало показники здоров'я його учасників.

Їх аналіз, який нещодавно був опублікований в журналі Psychological Science, виявив, що зниження легеневої функції може призвести у міру старіння людини до зниження двох «рухливих» когнітивних функцій мозку, які пов'язані з вирішенням проблем та швидкістю обробки мозком інформації.

«Логічним висновком з цих відкриттів є наступне: все, що ви будете робити для збереження функції легень, повинно виявитися корисним і для рухомих когнітивних функцій», — сказав Емері. — «Відмова від такої згубної звички, як куріння і дотримання режиму тренування — ось два основних методи боротьби зі старінням мозку. Харчові фактори та мінімізація впливу забруднюючих речовин навколишнього середовища також відіграють велику роль».

Емері сказав, що їх висновок допоможе краще зрозуміти процес старіння людини. Як стверджує одна з теорій старіння, всі функції сповільнюються з однаковою швидкістю, але це дослідження американських вчених показує, що зниження деяких функцій призводить до зміни швидкості зниження інших функцій.

Однак, питання, які саме процеси викликають старіння, ще залишається відкритим.

Кишкова інфекція призводить до самогубств?

Дослідники з Данії спостерігали, як інфекція, поширювана крім усього іншого кішками, викликає в людях суїцидальні настрої.

Інфекція називається токсоплазмоз. Вона викликається паразитом, який крім інших місць, живе також у шлунково-кишковому тракті кішок. Таким чином, контакт з випорожненнями при спорожненні котячого туалету — один із способів зараження людини. Інший спосіб — вживання в їжу погано приготованої (сирого) м'яса.

Вже було відомо, що антитіла до токсоплазми (доказ впливу паразита), підвищені у пацієнтів з шизофренією.

Тепер дослідники з Данії виявили підвищений рівень спроб до самогубства у пацієнтів з інфекцією. Дослідження, яке вивчило дані 45000 вагітних жінок в п'яти округах в Данії, виявило у 27% з них антитіла до токсоплазми.

Серед цих 27% (порівняно з іншими 73% жінок), саморуйнівну насильство було поширене приблизно на 50% частіше. І чим вище рівень антитіл до токсоплазми, тим більше ризик.

Фактичний показник завершених самогубств був в два рази вище у жінок, які зазнали впливу токсоплазми. Одна з причин, чому токсоплазма може викликати серйозні психіатричні симптоми, в тому числі суїцидальні думки, полягає в тому, що вона викликає запальні процеси у центральній нервовій системі, підвищення рівня запальних сполук, таких як інтерлейкін-6, які можуть бути нейротоксичны.

Вчені рекомендують всім, у кого коли-небудь були кішки, звернутися до лікаря, що спеціалізується на інфекційні захворювання, та в разі необхідності пройти рекомендоване лікування, щоб дати відсіч саморуйнівною поривів.

Жіночу груди треба оберігати з самого дитинства

Насичена жирними кислотами дієта на ранніх етапах життя, коли естрогени організмом ще не виробляються, може збільшити ризик розвитку раку молочної залози в більш пізньому віці, вважають автори нового дослідження.

Отримані результати допомагають по-новому зрозуміти процеси, які забезпечують нормальний розвиток молочної залози і пізніше можуть вплинути на ризик розвитку раку молочної залози, говорить керівник дослідження Русс Ховей, доцент з Каліфорнійського університету в Девісі.

«Вчені давно припускали, що циркулюють естрогени в яєчниках, що лежать в основі нормального розвитку жіночої репродуктивної системи, надають вирішальне вплив на початок формування грудей і її розвиток. Однак наші дані говорять про те, що зміни в обміні речовин, викликані певною дієтою харчування, можуть привести не тільки до ожиріння і цукрового діабету 2 типу, але й сприяти зростанню грудей незалежно від дії естрогенів».

Дослідження на мишах показали, що викликаний жирної дієтою зростання грудей також посилив утворення пухлин молочної залози у деяких мишей. Вчені виключили роль естрогенів в якості можливої причини, так як ріст тканин молочної залози спостерігалося не тільки у самок мишей, але і у самців, у яких дія естрогену заблоковано.

Результати дослідження, швидше за все, будуть корисні для кращого розуміння того, які зміни відбуваються в людській груді до статевого дозрівання і після менопаузи, коли естрогенів в організмі менше.

«Результати цього дослідження особливо важливі, так як початок формування грудей у дівчаток припадає на більш ранній вік і часто на тлі зростаючої епідемії дитячого ожиріння», — говорить Ховей.

Навіть малі дози алкоголю викликають збої в серці

Згідно з новим дослідженням, у літніх людей з захворюваннями серця або запущеним діабет помірне вживання алкоголю може підвищити ризик порушення серцевого ритму, яке називається фібриляцією передсердь.

Фібриляція передсердь — це тремтяче або нерегулярне серцебиття, яке поширене серед 2, 7 мільйонів людей у Сполучених Штатах і є чинником ризику інсульту.

Дослідники проаналізували дані понад 30 000 осіб з 40 країн у віці від 55 років і старше, які мали в анамнезі серцево-судинні захворювання або цукровий діабет з ушкодженнями органів.

Помірне вживання алкоголю передбачало вживання до 2 порцій алкоголю в день або до 14 порцій на тиждень для жінок. Для чоловіків це означало 3 порції в день або 21 порцію в тиждень. Вживання 5 або більше порцій в день визначалося як пияцтво, незалежно від того, чи була людина слабо, помірно або сильно питущим. Майже 79% п'яниць виявилося в групі помірно питущих.

Під час майже п'ятирічного спостереження за учасниками дослідження було діагностовано близько 2100 нових випадків фібриляції передсердь. Коефіцієнт захворюваності на 1000 «людино-років» склав 14, 5 серед слабо питущих (до однієї порції на тиждень), 17, 3 серед помірно питущих і 20, 8 серед сильно питущих (більше двох порцій на день для жінок і більше трьох для чоловіків).

«Так як в нашому дослідженні кількість помірно питущих людей становило 36, 6%, наші результати показують, що наслідки споживання алкоголю навіть у помірних кількостях на ризик розвитку фібриляції передсердь у пацієнтів з існуючими серцево-судинними захворюваннями може бути значний», — пишуть дослідники з канадського університету МакМастер.

Яндекс.Метрика